Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

tupeu 02-05-10 21:56

E46 - Bagged
 
2 Attachment(s)
Buna, cam de 1 an si ceva lucrez la masina dar nu m-am gandit sa o postez pe 4tuning
E46 320i 2.2i 170cp
asa arata masina cand am luat-o

tupeu 02-05-10 21:57

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
am inceput cu muzica, esec pentru ca nu am ales bine statia, eram incepator si subwooferul era mai slab decat amplificatorul, s-a ars in cateva ore de cand le-am montat :D

tupeu 02-05-10 21:57

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
au urmat apoi angel-eyes, semnalizari fumurii, stop-uri fumurii

tupeu 02-05-10 21:59

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
am schimbat iar muzica :), intre timp am pus folii pe geamuri, un eleron m3, narile negre, ornamentele usilor negru lucios, interior luminat cu led-uri alb rece

tupeu 02-05-10 22:00

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
am ajuns apoi la suspensii si distantiere de 15 mm spate cu 10 mm fata (am folosit si un alt tip de bieleta de pe alta masina pentru a fi functionala bara stabilizatoare :) ) si am modificat la fel aripile spate pentru a intra mai usor rotile sub aripa

tupeu 02-05-10 22:03

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
am schimbat iar muzica si cred ca de data asta va fi ultima data, head unit alpine cu sistem lightning audio complet, coaxiale fata strike, componente spate strike, amplificator strike 1000D + sub strike 15" pe 2 bobine

quick_silver2 02-05-10 22:03

Re: Stanced E46
 
Atat, teai oprit la modificarile astea?
Imi este foarte cunoscuta masina, nu stiu de ce..Am mai vazuto prin CJ cand eram prin trecere..
Probabil ma insel, in fine..
Bafta in continuare!

tupeu 02-05-10 22:03

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
capota facelift

plictisit 02-05-10 22:06

Re: Stanced E46
 
si eu am amplificatorul mai mare decat statia si pana acum n-am avut nici o problema

tupeu 02-05-10 22:07

1 Attachment(s)
cat timp a fost frig ( :O ) am lucrat la sistemul de deschidere al usii, pregatit pentru eliminarea clantelor

https://vimeo.com/7866176

Quote:

Originally Posted by plictisit (Post 3327861)
si eu am amplificatorul mai mare decat statia si pana acum n-am avut nici o problema

stiu ca e posibila combinatia dar la mine nu a tinut smecheria :) am fortat bassul

tupeu 02-05-10 22:09

2 Attachment(s)
am achizitionat o bara foarte frumoasa care am aranjat-o un pic

am aranjat-o un pic mai mult :))

Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 3327851)
Atat, teai oprit la modificarile astea?
Imi este foarte cunoscuta masina, nu stiu de ce..Am mai vazuto prin CJ cand eram prin trecere..
Probabil ma insel, in fine..
Bafta in continuare!

imi cer scuze dar nu stiu cum sa pun text si poza, asa vreau sa se vada progresul proiectului :) mai am de scris ...

tupeu 02-05-10 22:13

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
acum am inceput sa lucrez tot ce tine de tabla, capota badboy + bulge m3 custom, bandouri eliminate, semnalizari laterale eliminate, clante eliminate

tupeu 02-05-10 22:16

Re: Stanced E46
 
1 Attachment(s)
am modificat si oglinzile, le-am scurtat inaltimea cu cativa centimetrii, din pacate o oglinda am crapat-o :( dar se rezolva :) poate gasesc aici pe cineva care sa citeasca topicul si sa aibe o oglinda care nu ii mai foloseste, heliomata si incalzita caut ceva, chiar daca e ruginita in partea de jos un pic

quick_silver2 02-05-10 22:17

Re: Stanced E46
 
Bafta cu ea!Si scuze daca mam "bagat" peste tine..

tupeu 02-05-10 22:17

3 Attachment(s)
a trebuit sa fac ceva custom si la jante si le-am polishat, a fost un proces destul de lung dar a meritat efortul :D
am luat pentru jante si valve ascunse, multumesc lui ADE (peugeot 206) pentru idee

Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 3327914)
Bafta cu ea!Si scuze daca mam "bagat" peste tine..

nici o problema :)

modificarile vor continua, stay tuned :)


All times are GMT +2. The time now is 18:48.

- Copyright 2026 4Tuning