Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/185940-e30-black-bear-pasiune-fiare-vechi.html)

MARI_NSL 05-06-10 19:56

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 3410874)
Si ca tot sta ursoiul in parcare la munca pana ajunge pompa de benzina, m-am apucat de lucrat la capota motor, care imi statea pe suflet inca de cand am luat masina:rolleyes2

Poze cu starea pompei care era pe masina si cu mana de ruginituri si putregaiuri scoase de acolo...si cu evolutia lucrarilor la capota, de cand a fost data jos luni8)

mai bine schimba-i capota cu una stock si gata , nu mai stai sa o umpli pe asta de chit :x

Nastase Bogdan 07-06-10 12:16

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by MARI_NSL (Post 3418732)
mai bine schimba-i capota cu una stock si gata , nu mai stai sa o umpli pe asta de chit :x

Am vrut sa o schimb la un momentdat, am si gasit pe cineva sa-mi dea o capota stock la schimb insa m-am razgandit deoarece la asta imi place bad boy-ul facut din tabla..:rolleyes2..toate pe care le-am vazut au pleoape diferite modele si am zis sa fie ceva aparte:idea:

Stiu ca e de munca la ea, se tot finiseaza de cateva zile, insa va iesi ceva frumos..si deosebit fata de ce vezi pe alti ursi;)

alindum 08-06-10 18:39

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
1 Attachment(s)
frumos tare ursu tau ... ;)


uite si eleronul de la tine unde a ajuns :lol:

Nastase Bogdan 09-06-10 07:54

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by alindum (Post 3426631)
frumos tare ursu tau ... ;)


uite si eleronul de la tine unde a ajuns :lol:

Multumesc:-)

Ma bucur ca ti-a fost de ajutor; eu l-as fi lasat negru, s-ar fi asortat bine si pe negru:rolleyes2

Ieri am montat pompa de benzina si i-am dat cheie.."noua" pompa este mult mai silentioasa decat cea care a fost pe masina si nu a suferit operatii si lipituri cu Poxipol..:rolleyes2

Cosmin-SNR 09-06-10 08:01

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 3427803)
Multumesc:-)

Ma bucur ca ti-a fost de ajutor; eu l-as fi lasat negru, s-ar fi asortat bine si pe negru:rolleyes2

Ieri am montat pompa de benzina si i-am dat cheie.."noua" pompa este mult mai silentioasa decat cea care a fost pe masina si nu a suferit operatii si lipituri cu Poxipol..:rolleyes2

Foarte frumos:D Bravo Bogdan! Bafta in continuare:-)

Ali_ump 09-06-10 08:20

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Aceeasi operatiune trebuie sa o fac si eu ! Nice work!

turb0 09-06-10 10:35

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
despre ce pompa de benzina este vorba ?!

dog99 09-06-10 10:54

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 3427803)
Multumesc:-)

Ma bucur ca ti-a fost de ajutor; eu l-as fi lasat negru, s-ar fi asortat bine si pe negru:rolleyes2

Ieri am montat pompa de benzina si i-am dat cheie.."noua" pompa este mult mai silentioasa decat cea care a fost pe masina si nu a suferit operatii si lipituri cu Poxipol..:rolleyes2

misto lucrarea;) usor usor vad ca faci si ursu;)bravo

Nastase Bogdan 09-06-10 20:55

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3428133)
despre ce pompa de benzina este vorba ?!

Este tot o pompa veche(de prin '86 cred) originala Bosch Germany, dar care functioneaza f bine si curatata bine pe exterior arata ca noua:-)

Merci Cosmin si Dog:-)
Pai trag tare cu ursul acum..nu suport sa vad ca nu merge ceva cum trebuie la el iar pe parte de exterior/interior vreau sa-l aduc acolo unde sa-mi placa f mult8)

Marian_nebunu 09-06-10 21:04

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
sper ca va fi m tech 1 :D:D:D da???

Nastase Bogdan 09-06-10 21:19

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3429596)
sper ca va fi m tech 1 :D:D:D da???

Pai am M-tech 1 prelungirea fata, volanul, eleronul si prelungirea spate(care va fi montata in curand)..pe M-T1 am sa merg, imi place mai mult, este mai aproape de stilul clasic-sport venerat de mine:-)8)

Mai am cateva surprize..:D..ursoiul a primit un set de arcuri f joase pentru spate(acum spatele sta un pic mai jos decat fata), am montat proiectoarele iar capota motor a iesit azi din cabina de vopsit, mai lucioasa ca niciodata8)

Poze cat de curand;)

Gyo*TDS 09-06-10 21:50

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
nice work man :twisted:

iMAGiNE 10-06-10 02:10

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Felicitari Bogdan!
Nu stai deloc... ma bucur!
Spor la treaba in continuare!

Ali_ump 10-06-10 08:21

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 3429645)
Pai am M-tech 1 prelungirea fata, volanul, eleronul si prelungirea spate(care va fi montata in curand)..pe M-T1 am sa merg, imi place mai mult, este mai aproape de stilul clasic-sport venerat de mine:-)8)

Mai am cateva surprize..:D..ursoiul a primit un set de arcuri f joase pentru spate(acum spatele sta un pic mai jos decat fata), am montat proiectoarele iar capota motor a iesit azi din cabina de vopsit, mai lucioasa ca niciodata8)

Poze cat de curand;)


Ce arcuri ai pus, ce coborare?? Astept o poza doua :)
Mersi anticipat si spor la treaba!

Nastase Bogdan 10-06-10 19:19

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
8 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 3430437)
Ce arcuri ai pus, ce coborare?? Astept o poza doua :)
Mersi anticipat si spor la treaba!

Arcurile sunt cu 2 cm mai scurte decat cele -40 pe care le aveam pe spate..montate pe masina coborarea a fost de aproximativ 4 cm:rolleyes2..imi place ca acum stau putin inclinate si rotile de pe spate8)

Nu am mai apucat sa o spal pentru poze..:rolleyes2..si flapsul dreapta pe bara fata il am, dar mai trebuie sa fac ceva la bara pana sa-l montez, ca sa nu-l mai pierd pe drum data viitoare;)


All times are GMT +2. The time now is 07:22.

- Copyright 2024 4Tuning