Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/185795-daewoo-alpheon-buick-lacrosse-coreea.html)

boy_wonder 30-04-10 15:49

Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
3 Attachment(s)
Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea

General Motors continua cu strategia sa confuza de branduire globala si introduce pe piata din Coreea noul Daewoo Alpheon - o clona virtuala a lui Buick LaCrosse.

Alpheon va reprezenta modelul de top al gamei Daewoo si va fi propulsat de un motor de 3.0 litri, cuplat la o transmisie automata in sase trepte. Conform GM Daewoo, noul model va fi disponibil la vanzare in a doua jumatate a acestui an.

Actuala nava amiral a celor de la Daewoo este reprezentata de Veritas, o versiune rebranduita a australianului Holden Statesman.

Attachment 1446998 Attachment 1446999 Attachment 1447000

adrian78bmw 30-04-10 17:11

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
arata mai bine decat Insignia

ApocalypseXL 30-04-10 21:21

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
Copilul mutant dintre un E class si un seria 5 ?

Bmw_ManiaK 02-05-10 16:28

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
super marfa ....

Co5m1n eXtreme 03-05-10 16:38

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
Frumos
Mai ales interiorul

crysty.bobok 05-05-10 14:37

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
Daewoo ne surprinde ! Bravo!

topser 09-05-10 15:00

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
masina asta nu e Daewoo.
este un Buick LaCrosse rebranduit..

22VIN 09-05-10 19:05

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
Quote:

Originally Posted by topser (Post 3345913)
masina asta nu e Daewoo.
este un Buick LaCrosse rebranduit..

Si acel LaCrosse este un Insignia redesenat. Interesant e ca Buick mai are un model - Regal, care e Insignia cu sigla de Buick. Deci ce fac ei cu 2 Insingii?:lol:

andreimp3 10-05-10 09:27

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
daa mai adaugi si copia lui insignia Chevrolet Cruze faci 3... eventual se mai gasesc si altele

topser 11-05-10 00:05

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
totul s-a globalizat fratilor :)

si grande punto este construit pe platforma lui opel corsa d, care la randul lor , iau motoare de la fiat :)) se porta schimburile astea acum , dar in fine deja sunt offtopic...

parerea mea este ca acest alpheon/lacrosse arata ft ft bine...

marian92 29-05-10 20:36

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
Arata bine.

Mustang 31-05-10 15:10

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
N-arata deloc rau.

ZaNe94 02-06-10 21:31

Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
 
e frumos mai ales ca nu e prima data cand fac masini de boieri :), tin minte cand eram eu mic ma uitam cine avea espero era destul de gros in portofel, la fel si cu cielo (avea bunicu de service, geamuri electrice si pe spate, nau ai mei acuma la skoda de alea). totusi macar jantele si spoilerele de le schimbau de la buick.


All times are GMT +2. The time now is 15:58.

- Copyright 2026 4Tuning