![]() |
Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
3 Attachment(s)
Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
General Motors continua cu strategia sa confuza de branduire globala si introduce pe piata din Coreea noul Daewoo Alpheon - o clona virtuala a lui Buick LaCrosse. Alpheon va reprezenta modelul de top al gamei Daewoo si va fi propulsat de un motor de 3.0 litri, cuplat la o transmisie automata in sase trepte. Conform GM Daewoo, noul model va fi disponibil la vanzare in a doua jumatate a acestui an. Actuala nava amiral a celor de la Daewoo este reprezentata de Veritas, o versiune rebranduita a australianului Holden Statesman. Attachment 1446998 Attachment 1446999 Attachment 1447000 |
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
arata mai bine decat Insignia
|
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
Copilul mutant dintre un E class si un seria 5 ?
|
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
super marfa ....
|
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
Frumos
Mai ales interiorul |
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
Daewoo ne surprinde ! Bravo!
|
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
masina asta nu e Daewoo.
este un Buick LaCrosse rebranduit.. |
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
Quote:
|
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
daa mai adaugi si copia lui insignia Chevrolet Cruze faci 3... eventual se mai gasesc si altele
|
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
totul s-a globalizat fratilor :)
si grande punto este construit pe platforma lui opel corsa d, care la randul lor , iau motoare de la fiat :)) se porta schimburile astea acum , dar in fine deja sunt offtopic... parerea mea este ca acest alpheon/lacrosse arata ft ft bine... |
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
Arata bine.
|
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
N-arata deloc rau.
|
Re: Daewoo Alpheon - Un Buick LaCrosse pentru Coreea
e frumos mai ales ca nu e prima data cand fac masini de boieri :), tin minte cand eram eu mic ma uitam cine avea espero era destul de gros in portofel, la fel si cu cielo (avea bunicu de service, geamuri electrice si pe spate, nau ai mei acuma la skoda de alea). totusi macar jantele si spoilerele de le schimbau de la buick.
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:58. |
- Copyright 2026 4Tuning