Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Brasov (https://forum.4tuning.ro/50-brasov.html)
-   -   Un sfat imp in ale tuningului (https://forum.4tuning.ro/50-brasov/185003-sfat-imp-tuningului.html)

450yfz 26-04-10 17:38

Un sfat imp in ale tuningului
 
5 Attachment(s)
Foarte important pt cei care au masini turbo nu conteaza ca e diesel :D sau benzina :rolleyes2...dak cumva ajungeti in faza de turbina stricata sau altceva nu va duceti cu ea la asa zisa reconditionare sau mai stiu eu cum se numeste este cea mai mare prostie pe care o puteti face.....o sa va arat ce pateste o turbina care este impinsa aproape de max si nu are miezul original dupa 8000 de km sau 3-4 luni de mers blana, cam asa patesc 80%.........

Paul 26-04-10 17:56

Re: Un sfat imp in ale tuningului
 
Ce tastatura faina ai baiatu :lol:

Flow 26-04-10 18:23

GARANTIE
 
Du te inapoi cu ea.
Daca ai facut o unde trebuie si ti a facut o cine trebuie cum trebuie n are voie sa crape.
In plus acolo la andrei primesti si garantie 1 an, asa ca recomandarea ta nu ar trebui sa fie general valabila.
Ibiza ul diesel din raliul romaniei (care e destul de manarita) merge cu turbina reconditionata si pregatita de andrei, se vede si reclama de pe ea, si uite ca nu crapa.
Succese maxime.

450yfz 26-04-10 19:05

Re: GARANTIE
 
Quote:

Originally Posted by Flow (Post 3312526)
Du te inapoi cu ea.
Daca ai facut o unde trebuie si ti a facut o cine trebuie cum trebuie n are voie sa crape.
In plus acolo la andrei primesti si garantie 1 an, asa ca recomandarea ta nu ar trebui sa fie general valabila.
Ibiza ul diesel din raliul romaniei (care e destul de manarita) merge cu turbina reconditionata si pregatita de andrei, se vede si reclama de pe ea, si uite ca nu crapa.
Succese maxime.

dar nu ai de unde sti de cate ori o reconditioneaza ei

Bmw_Rulllzzz 26-04-10 19:13

Re: Un sfat imp in ale tuningului
 
Quote:

Originally Posted by Paul (Post 3312469)
Ce tastatura faina ai baiatu :lol:

da...si foloseste spray de gura de la amway :lol:

tuner 27-04-10 10:05

Re: Un sfat imp in ale tuningului
 
daca credeai ca e avion si merge in overbust la infinit asa patesti


si un sfat de la mine DACA REUSESTI SA SPARGI TURBINA!!! NU MAI CIRCULA CU MASINA TOT ULEIUL DE UNGERE AL TURBINEI AJUNGE PE ADMISIE SI POTI STRICA SI ALTE COMPONENTE DIN MOTOR!!!

450yfz 27-04-10 11:19

Re: Un sfat imp in ale tuningului
 
azi ajunge o turbina noua de la garrett noua in cutie si sper sa nu se mai ajunga aici....ce ulei recomandati???

IL Capo 27-04-10 18:23

Re: Un sfat imp in ale tuningului
 
t90 =)) asta sper sa te tina...


All times are GMT +2. The time now is 02:21.

- Copyright 2026 4Tuning