![]() |
help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
am si eu un amplif. de masina blaupunkt gta 250 care a fost testat si vreau sa il fac sa functioneze in casa mi-am luat si un transformator de 12V 500mA si am reusit sa il leg ..tot ..se aprinde ledu.. l-am bagat la un subwoofer numa ca se aude foarte incet....cred ca din cauza transformatorului nu i tzine fatza la amperaj.....astept raspunsuri :rolleyes2
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
eu zic sa vinzi amplificatorul tau .. si sa iti cumperi unul de casa.
difuzoarele de casa sunt pe 8 ohmi iar amplificatorul tau pe 8 ohmi scoate o putere destul de mica. si eu am incercat dar am renuntat la idee. |
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
Quote:
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
Quote:
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
apropo transformatorul ala tine max un consum d 1amp ..si ampliful ala trage minimum 10-15amp...ai grija k poti sa l arzi asa.....
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
Bai omule termina ma cu idei de genul asta chiar vrei sa-ti dai foc la casa? ia-ti un amp de casa dak vrei neaaparat dar eu iti recomand sa lashi partea de car audio IN MASINA!
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
ok...ma duk sa arunk transformatoru si astept pan ajung akas sa montez pe masina.... si mai am o intrebare ...ash vrea sa-mi iau un HU sony cdx gt-500 (2006) i model nou sa-mi zicety daca merita ...sau daca nu ziceti-mi alt brand HU
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
Depinde ce vrei de la el si depinde ce vrei de la sistemul tau audio ca si intreg. Vrei putere...vrei calitate a sunetului...sunt mai multi factori pe care trebuie sa-i iei in considerare cand doresti sa-ti configurezi un sistem.
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
Quote:
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
evita sony.....evita icsploadele.....mergi p pioneer sau alpine..sau clarion....vezi k mai sunt cateva topicuri ..cu cd playere citeste p acolo..dar sony..nu....sunt destul d proaste la toate capitolele..
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
ahh....am uitat...zi bugetul tau..:) pt player
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
Quote:
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
Treci pe la Sfigmo sa vezi niste Pioneer.
|
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
2 Attachment(s)
Quote:
AMPLIFU blaupunkt gta 250 Max. power (4 ohms) 400 W (1-channel mode) RMS power 2 x 50 W / 1 x 160 W Max. power 2 x 100 W / 1 x 400 W Bridging mode - channels 2/1 Speaker outputs 2 gold-plated Preamp-in Cinch/RCA gold-plated Response 10-30.000 Hz Stability 2 ohms S/N ratio > 90 dB/A Gain adjust 0,1-8 V Low-pass 40-450 Hz variable High-pass 65-450 Hz variable Bass Boost 0/9/18 dB switchable + Particularities Protection/power LED, Casing: brushed aluminium / graphite gray Dimensions (W x H x D) mm 242 x 49,5 x 232 SUBWOOFERU BLAUPUNKT GTT 1200 Tub de bass - GTt 1200 - diametru difuzor 300 mm - putere maxima 480W - putere RMS 160W - sensibilitate la 2,83 V/m - 91 dB - raspuns in frecventa 35-100 Hz - material SPC |
Re: help me amplificator blaupunkt gta 250 + transformator 12V 500mA
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:34. |
- Copyright 2026 4Tuning