Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Fiat (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat.html)
-   -   1969 Fiat 124 Sport Coupe (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat/18351-1969-fiat-124-sport-coupe.html)

tha_nox 23-06-06 18:15

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
sunt chiar curios ce poti sa scoti din ea, ca e clar ca masina are potential...MULT!!

Autoperform 07-07-06 11:30

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
14 Attachment(s)
new pics....m-am apucat de dezmembrare si sortat piesele. dupa cum vedeti inca ii foarte mult de lucru....foarte mult...si nu prea am timp.

dj01fad 21-07-06 21:09

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
masina e super smechera. daca te chinui si pui suflet o sa iese ceva super; in orice caz ai de munca muuuuult la caroserie. spun asta pentru ca si eu am reconditionat un citroen cx break (tot cam rar pe la noi), care avea caroseria mincata cam ca a ta si pot sa spun ca numai la tablarie s-a muncit 4 luni, plus inca alte 2 masini. in orice caz bafta multa, evita cit mai mult autogenul, cu toate ca o sa trebuiasca in unele locuri sa il folosesti si pe ala. in ceea ce priveste tabla folosita, daca ai cumva posibilitatea fa rost de tabla de la vreo masina straina dar nu opel (un plafon decupat, o capota, etc), pentru ca este tratata si este mult mai buna decit orice tabla cumparata din comert; spor la lucru si sa revi cu poze pe parcursul reparatiilor. asta este o masina foarte rara pe la noi si merita foarte multa atentie.

Kent8 21-07-06 21:24

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
sa te ajute dumnezo s-o faci cum era, ca clasica ar da ff bine

Autoperform 21-07-06 22:45

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
Quote:

Originally Posted by dj01fad
daca ai cumva posibilitatea fa rost de tabla de la vreo masina straina dar nu opel (un plafon decupat, o capota, etc), pentru ca este tratata si este mult mai buna decit orice tabla cumparata din comert.

thanks mate

antonio74 25-07-06 11:32

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
1 Attachment(s)
Attachment 130255

poate te intereseaza :D

air_wolf 28-07-06 18:44

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
masina e foarte rara, e pacat sa n-o pastrezi originala. oricum, un proiect inteligent o poate scoate in evidenta. bafta la modificat ;)

S.p.D 28-07-06 21:37

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
salut,uite si eu am o masinutza asemanatoare,fiat 128 l sport,si mar interesa cateva chestu:piese pt motor etc,sau poate ma poti ajuta tu,da oricum bestiala masina

lagdryan v6 01-08-06 13:53

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
Quote:

Originally Posted by S.p.D
salut,uite si eu am o masinutza asemanatoare,fiat 128 l sport,si mar interesa cateva chestu:piese pt motor etc,sau poate ma poti ajuta tu,da oricum bestiala masina

ce are fietelul 128?ce nu merge la el

lagdryan v6 01-08-06 13:59

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
Quote:

Originally Posted by Autoperform
new pics....m-am apucat de dezmembrare si sortat piesele. dupa cum vedeti inca ii foarte mult de lucru....foarte mult...si nu prea am timp.

ce iai mai facut la motor,la tabla,era bne daca aveai undeva sa o sablezi sau galvanzezi vezi ca era unul pe retromobil care vinde un set de segmenti cu pistoane cu tot noi de fIat 125 sint identice toate,cred ca sant de reparatie R2

criss 01-08-06 14:11

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
Quote:

Originally Posted by Autoperform
new pics....m-am apucat de dezmembrare si sortat piesele. dupa cum vedeti inca ii foarte mult de lucru....foarte mult...si nu prea am timp.

:crazy: Foarte indraznet proiect,bafta multa ca o sa ai nevoie ;) ,atentie mare cu rugina ca vad ca e din belsug,nu lasa nici o pata cat de mica e ea,incearca la finisare sa incarci cu plumb si dupa aia chit.E foarte important sa protejezi anticoroziv partile greu accesibile de la contraaripi si praguri,in special unde ai intervenit cu sudura.

succes ;)

PS:are cineva unul tot asa in ARAD, pot intreba daca il vinde,trimite PM daca esti interesat

CatalinM6 02-08-06 17:36

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
tot respectul pt asemenea oameni..care mai si fac altceva..in afara de vorba lunga!!

dubmaniacks 18-08-06 17:08

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
frumos ... masina e criminala ... cand termini ... dam un ride prin oradea ... sa moara toti dusmanii de ciuda ... (sper sa termin si eu golfu) ... :( ... oricum iti doresc rabdare ... si numai rabdare :) :P STIU CE INSEAMNA RUGINA ...

S.p.D 19-08-06 10:19

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
sper ca o sa ajung cat de curand in oradea,dupa cum am auzit o sa fie o miscare la aeroport,si sper ca voi fi acolo,sau daca nu voi trimite masina sa isi faca prezenta.cat despre masina a mai ramas 1pik si gata cu totul,adica mai fac eu evacuare sport,iesirile vor fi lateral,deschiderea usii la telecomanda,scaun recaro.despre motor nu prea stiu ce sa fac, sa il schimb sau mai dau putere.acu e un motor de 1,4 dublu corp in stare buna,filtru sport.

Autoperform 22-08-06 23:44

Re: 1969 Fiat 124 Sport Coupe
 
in primul rand imi cer scuze ca n-am mai postat nimic dar am fost cam ocupat lately, numa nu apuc sa lucrez la masina inca.
Quote:

Originally Posted by S.p.D (Post 524741)
sper ca o sa ajung cat de curand in oradea,dupa cum am auzit o sa fie o miscare la aeroport,si sper ca voi fi acolo,sau daca nu voi trimite masina sa isi faca prezenta.cat despre masina a mai ramas 1pik si gata cu totul,adica mai fac eu evacuare sport,iesirile vor fi lateral,deschiderea usii la telecomanda,scaun recaro.despre motor nu prea stiu ce sa fac, sa il schimb sau mai dau putere.acu e un motor de 1,4 dublu corp in stare buna,filtru sport.

da, noi (WSR) vom organiza in septembrie ceva, nu divulg inca nimic pana nu-s puse la punct detaliile 100%. cat despre fiat, eu cam am o droaie de piese, sigur te pot ajuta cu ceva. dar eu am de 1608 si de 1592. acuma din motive de renovare is toate claie gramada in atelier, iar din acelasi motiv inca nu prea am facut tare multe la ea. da un pm daca vrei.useru de ym ii drifter_124 merem bem o bere si povestim de bella italiana machina :)
as vrea sa infiintez un fiat club in ro. mai am un prieten doi aci in oradea care-s fiatisti, si am putea face o chestie frumoasa. pana atunci uite-te pe forum la www.turbo124.com in mare parte is 124,128, 131 si x 1/9. ii un site din australia/noua zeelanda, o comunitate foarte bine legata si baieti care te pot ajuta,


All times are GMT +2. The time now is 15:12.

- Copyright 2024 4Tuning