![]() |
serie sau paralel ?
cum trebuie legate doua difuzoare intr-o "lada":)) in serie sau in paralel ??
|
Re: serie sau paralel ?
Pai depinde ce difuzoare ai si ce amplificator vrei sa folosesti la ele. Daca sunt pe 4 ohmi amandoua atunci aproape sigur le legi in paralel; daca ai alte rezistente pe difuzoare depinde in totalitate de ce amplificator ai. Da mai multe detalii pt ca nu exista un caz general.
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:11. |
- Copyright 2026 4Tuning