Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   serie sau paralel ? (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/182803-serie-paralel.html)

roon18 15-04-10 13:51

serie sau paralel ?
 
cum trebuie legate doua difuzoare intr-o "lada":)) in serie sau in paralel ??

Loop 15-04-10 16:12

Re: serie sau paralel ?
 
Pai depinde ce difuzoare ai si ce amplificator vrei sa folosesti la ele. Daca sunt pe 4 ohmi amandoua atunci aproape sigur le legi in paralel; daca ai alte rezistente pe difuzoare depinde in totalitate de ce amplificator ai. Da mai multe detalii pt ca nu exista un caz general.


All times are GMT +2. The time now is 00:11.

- Copyright 2026 4Tuning