Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   [My Scoot] Yamaha Aerox (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/181063-my-scoot-yamaha-aerox.html)

shoby13 07-04-10 11:05

[My Scoot] Yamaha Aerox
 
Cum nici nu se putea mai bine am trecut si eu insfarsit in randul celor ce au scutere. Mi-am achizitionat un Aerox cu 800 de euro.

Descriere:


Actual Viitor

Motor : 49cc - 100 CC
Filtru : Stock - Conic Sport
Carburator: de 12 - 21
Toba : Sport - Yasumi
Far : Stock - Sport


Mi-ar lua mult ca sa fac lista asta insa va zic pe scurt , set de 100 cc , super spot totul o sa fie modificat de la A la Z si vreau sa fac un record sa intru la SMAEB ! Deci tuningul o sa fie scurt si la obiect aeroxu asta il fac pentru Showrom si curse o sa imi mai cumpar unu dar dupa ce il termin pe asta ca nu ma pot ocupa de 2. Aeroxul in momentul de fata este cu mine la tara aici am garaju asa ca poze mai incolo. Deocamdata astept parerile voastre ce ar m-ai trebui sa fac la el. Scuterul o sa fie de culoare verde+negru kawasaki sau o sa il imbrac in carbon

aerox4ever 07-04-10 11:07

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
niste poze ceva? suna bine ce vrei sa ii faci

shoby13 07-04-10 11:09

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
am spus ca pozele or sa vina mai incolo sau vrei sa le fac in paint :)) joke ai putina rabdare ca tre sa imi vina aparatu

razvy_91 07-04-10 11:10

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
Felicitari pentru achizitie . Asteptam cu sufletul la gura pozele pe parcursul tuningului ! Cu siguranta o sa iasa ceva super 8) . Bafta la proiect !

shoby13 07-04-10 11:12

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
Merci prietenii stiu dc , cat am asteotat momentul asta. Scuterul l-am luat aseara are acte tot maine dau o fuga in bucuresti ca sa il inscriu

aerox4ever 07-04-10 11:18

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
spor la tunarit :D ce yasuni vrei sa iti iei ?am un prieten cu un aerox are toba yasuni ce-a mai slaba la 180 euro 7 mil si dezvolta enorm de mult atat putere cat si sunet frumos

Dj.Phantom 07-04-10 11:18

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
Felicitari man :X Era si timpul sa treci si tu la 2 roti :) Sa il stapanesti sanatos fara incidente si cazaturi inutile. Noroc in continuare

shoby13 07-04-10 11:25

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
aerox4ever nu stiu ce modele are yasuni insa nu o sa iau una proasta am bani de bagat in el asa ca nu asta o sa fie problema piesele sa le am

Phantomita mersi mult !! sti bine cat am asteptat sa fac pasu asta !!!

rock_angel 07-04-10 11:26

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
mama omule...ti-ai luat si tu scuter....

daca vrei..facem noi o sedinta foto..tu doar sa spui cand:-P

danutzcag 07-04-10 11:28

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
sa-l stapanesti sanatos si multi km fara incidente...........asteptam pozele;)

rinzou 07-04-10 12:21

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
Set de 100 cc pentru aerox nu exista. Doar sa schimbi carterul cu unul de 100cc . Asteptam pozele. Te salut !

Dj.Phantom 07-04-10 12:31

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
Shoby m-a rugat sa ii fac o configuratie pentru scuter, asteptam sa vedem daca o va posta.

razvan01 07-04-10 12:47

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
Pfoai....FRATICA!! In sfarsti te-ai alaturat si tu noua, astora pe 2 roti, si inca cu ce scuter :O:O Felicitarile mele. Sa te tina cati KM vrei tu, si grabeste-te ca vine acum SMAEB-ul si trebuie sa ne vedem acolo CALARE!!!
Pt ceilalti, nu va faceti griji in privinta pieselor, baiatu` nostru o sa cumpere ce e mai bun pt Rox-ul lui, nu se zgarceste ca are de unde da...stim noi :lol:

Multa bafta frate sa-l termini cat mai repede si ne vedem pe strazi!!!

shoby13 07-04-10 13:19

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
1 Attachment(s)
rock angel , danutzcag , razvan01 : ms frumos pentru felicitari
rinzou : in urma configului creat de phantomitza caruia i multumesc mi-am schimbat planurile cu setul si asta v-a fi configuratia:

Cilindrul: Malossi MHR TEAM Big Bore 86cc
Ambielaj: Special pentru Big-Bore(bolt pe 13)
Kit Carburator Malossi 28 mm
Muzicuta-STAGE6 V-FORCE3 TASSINARI
Aprindere: MHR Selletra(vine cu CDI)
Transmisie:Mhr OverRange(fuliile din spatele ambreajului, Variator MHR,Curea extra Large speciala pentru OverRange) + Malossi Delta Clutch
Grupul de pinioane modificat
Fulie Stage 6
Capacul de la pinioane Malossi(pentru ca OverRange este mai mare si atinge la capacul stock)
Evacuare : inca nush ce sa aleg ori Yasuni C30 ori 2Fast
Racire: Radiator Kiesler
Elemente de Franare: Pompe R-setup + 2 Etriere cu 4 pistonase + Disc Oversize(optional)+suport
Bujie NGK
Manopera(pentru montat cilindrii trebuie modificat carterul)+portat cilindrul(marite porurile si gradele de admisie)
Ranforsat cadrul

+o vopsea frumoasa ( vopsea nu o sa fie deoarece vreau sa imbrac carenele in carbn )
+ghidon sport
+indicatoare Stage6

Made by Dj.Phantom : Attachment 1407353

razvan01 07-04-10 14:05

Re: [My Scoot] Yamaha Aerox
 
Pff! pai daca faci asta o sa fie rupere!!! Hai spor la treaba! Sa auzim de bine


All times are GMT +2. The time now is 12:44.

- Copyright 2024 4Tuning