![]() |
My audio project !
Salut , am un volkswagen bora basis si vreau sa ii modific sistemul audio ! Boxele standard de pe ea nu le-as schimba ca se aud bine , in schimb cand am cumparat masina am luat-o cu radio-casetofon ( era mai iefina ) si acum imi cam pare rau . Ma gandeam la un HU Pioneer DEH P5800MP de 8.500.000 mil , statie JBL GTO 301.1 de 6 mil si subwoofer JBL GTO 1200 B de 4 mil . Puterea totala a sistemului ar fi undeva in jurul a 400W Rms . Vreau niste recomandari in legatura cu sistemul , sa schimb vreo componenta ?!? Apropo produsele nu le-am cumparat inca . Cand schimb HU trebuie montata si alta antena sau merge si prin cea originala de la masina ? Am inteles de la producator ca ar fi codata sau ceva de genul ... multumesc
|
Re: My audio project !
3 Attachment(s)
Cateva poze cu componentele ...
|
Re: My audio project !
Pentru banii astia e OK. In schimb cu difuzoarele originale e bine sa te mai gindesti....
La antena va trebui sa montezi un adaptor "phantom" pentru a functiona amplificatorul de semnal. Se gaseste la orice centru car-audio. |
Re: My audio project !
Vezi ca a aparut linia noua de player-e Pioneer...asa ca vezi un P30, 4800, etc. Cert este ca de la P30 in sus.... :)
|
Re: My audio project !
HU este bun dar la capitolul sub si statie poti sa gasesti si altceva. difuzoarele masinii suna bine daca ai peste 50 de ani si folosesti masina doar ca sa te duci la piata. daca vrei sa te dai la ele pune ceva mai serios mai ales ca usile de la bora ofera un sunet f bun.
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:42. |
- Copyright 2026 4Tuning