Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - D' white alpin cat - Limited Edition... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/180179-e36-white-alpin-limited-edition.html)

TM 77 ADF 01-04-10 23:34

E36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
Masina e adusa din germania, in luna noiembrie, de la unicul ei proprietar, facuta la comanda, model individual, are 108 mi de km, masina a stat mult, s-au investit foarte multi bani in ea, e complect M si interior si exterior, international model, editia limitata...
am istoricul ei scos de la bmw, am verificat-o si in germania si aici in RO, multe piese schimbate la bmw, ulei full sintetic, filtre originale, etc... ultima revizie facuta de mine in decembrie...
las pozele sa vorbeasca... poze cu interioru sapt viitoare si alte detalii...

to be continued...

///carbon 01-04-10 23:38

Re: E 36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
f frumoasa...

un E36 cu mult gust.

alba arata bestial.

FELICITARI!!!!

TM 77 ADF 01-04-10 23:39

Re: E 36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
ms ms :) am vazut k si tie iti place albu ;))

plictisit 02-04-10 00:06

Re: E 36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
foarte tare masinuta, dar din poze pare ca nu are trapa, cam asta ar fi singurul downside care il gasesc pana acum, si poate pui si niste poze cu interiorul :P

sprinter 02-04-10 00:27

Re: E 36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
Interesanta masina... dar am senzatia ca nu prea a fost ea bmw motorsport de fabrica, banuiesc ca e din 95 ~ 96 masina. Bandourile sunt o improvizatie, bara fata are grila de M technick, eleronul la fel nu a venit de fabrica decat pe sedan 1.8is 93~94 individual class series II / m3 sau clubsport dar sunt doar 150 in toata lumea, iar eleronul e o idee altfel. Vad ca ai clantele si banuiesc ca mai ai pragurile interioare & trimul interior, cele cu Bmw motorsport. In rest cum am spus... o masina foarte interesanta cu destul de mult potential. Sa o stapanesti sanatos si fara incidente
Ca sfat ... scoate sticker ul cu ///M de pe lip & fa ti rost de bandouri adevarate cu badge urile bmw motorsport.

urs_e30 02-04-10 00:30

Re: E 36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 3240939)
Interesanta masina... dar am senzatia ca nu prea a fost ea bmw motorsport de fabrica, banuiesc ca e din 95 ~ 96 masina. Bandourile sunt o improvizatie, bara fata are grila de M technick, eleronul la fel nu a venit de fabrica decat pe sedan 1.8is 93~94 individual class series II / m3 sau clubsport dar sunt doar 150 in toata lumea, iar eleronul e o idee altfel. Vad ca ai clantele si banuiesc ca mai ai pragurile interioare & trimul interior, cele cu Bmw motorsport. In rest cum am spus... o masina foarte interesanta cu destul de mult potential. Sa o stapanesti sanatos si fara incidente
Ca sfat ... scoate sticker ul cu ///M de pe lip & fa ti rost de bandouri adevarate cu badge urile bmw motorsport.

... te pricepi nu gluma ... asteptam mai multe detalii de la el ... oricum masina este superba ... rar prin RO ...

Skillzu 02-04-10 02:31

Re: E 36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 3240939)
Interesanta masina... dar am senzatia ca nu prea a fost ea bmw motorsport de fabrica, banuiesc ca e din 95 ~ 96 masina. Bandourile sunt o improvizatie, bara fata are grila de M technick, eleronul la fel nu a venit de fabrica decat pe sedan 1.8is 93~94 individual class series II / m3 sau clubsport dar sunt doar 150 in toata lumea, iar eleronul e o idee altfel. Vad ca ai clantele si banuiesc ca mai ai pragurile interioare & trimul interior, cele cu Bmw motorsport. In rest cum am spus... o masina foarte interesanta cu destul de mult potential. Sa o stapanesti sanatos si fara incidente
Ca sfat ... scoate sticker ul cu ///M de pe lip & fa ti rost de bandouri adevarate cu badge urile bmw motorsport.

Eleronul nu a venit de fabrica pentru ca nu e OEM. E dinala de ebay.
+ nici oglinzile nu par OEM.

Jantele negre o fac sa isi piarda mult din esenta.
Pacat, ca masina arata bine!

alzisor 02-04-10 04:10

Re: E36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
Foarte frumoasa masina! Cum ai verificat daca este individual de fabrica ? vreau sa fac si eu chestia asta. Asteptam mai multe detalii, motorizare, optiuni.

app. bandourile Motorsport sunt mai late :)

Caius TM 02-04-10 06:18

Re: E36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
ma sigur nu e white edition...? :lol: :lol:
are baiatu alte jante... si cu siguranta schimba aspectu'..
parca ar fi mai ok daca ai vopsi si oglinziile albe.. asa zici ca e sageata...

road_runner 02-04-10 07:41

Re: E36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
Superba Domnule... Superba!!!

Marian_nebunu 02-04-10 07:52

Re: E36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
3 Attachment(s)
"limited edition" este ca ai 2 abtipilde???????

nu este !!! "individual poate fii,daca are interiorul "diferit" adik cel putin 8 boxe,interior de piele !!! sau interiorul rosu cu scaune recaro !!!volan "m" schimbator"m" !!!

eu am limited edition numai ca mie imi lipseste lipp de la bara m,oglinzile si eleronul !!!


frumoasa masina sa o stapanesti sanatos,parca este prea inchisa pentru gustul meu,dar oricum arata muuult mai bine decat alte masini de pe acest forum,insa sunt curios ce motor are masina !!! :D

punei niste bandouri de m !!!

succes,si ai grija d ea !

calin_m_power 02-04-10 08:05

Re: E36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
Masina este pur si simplu superba!!!!!!!!Singurul lucru la exterior care l-as schimba sunt bandourile, as opta pentru cele late de M.Dar banuiersc ca deja ti-e in plan!;).Mult noroc cu ea si ea cu tine!!!!!!:D

13tsp 02-04-10 09:42

Re: E 36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
Quote:

Originally Posted by Skillzu (Post 3241094)
Eleronul nu a venit de fabrica pentru ca nu e OEM. E dinala de ebay.
+ nici oglinzile nu par OEM.

Jantele negre o fac sa isi piarda mult din esenta.
Pacat, ca masina arata bine!

+1
Jantele sunt style 5, daca nu ma insel, arata prea bine cu polish lippe, ca sa le vopsesti negru complect, dar per total, e frumoasa masina.

TM 77 ADF 02-04-10 09:59

Re: E36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3241237)
"limited edition" este ca ai 2 abtipilde???????

nu este !!! "individual poate fii,daca are interiorul "diferit" adik cel putin 8 boxe,interior de piele !!! sau interiorul rosu cu scaune recaro !!!volan "m" schimbator"m" !!!

eu am limited edition numai ca mie imi lipseste lipp de la bara m,oglinzile si eleronul !!!


frumoasa masina sa o stapanesti sanatos,parca este prea inchisa pentru gustul meu,dar oricum arata muuult mai bine decat alte masini de pe acest forum,insa sunt curios ce motor are masina !!! :D

punei niste bandouri de m !!!

succes,si ai grija d ea !

nu are 2 actibilde prietene, e limited edition masina, interioru recaro, volan de M, schimbator de M, trimuri de M, pragurile interiorare de M, 8 boxe, plafon negru, etc... stai linistit :) stiu ce zic

TM 77 ADF 02-04-10 10:00

Re: E36 - D' white alpin cat - Limited Edition...
 
MS pt aprecieri la toti, is 4 seturi de jante care stau la rand pt ea, nush care sa le pun... jantele vin altele, bandourile la fel... o luam incet...


All times are GMT +2. The time now is 21:50.

- Copyright 2024 4Tuning