![]() |
Cielo Oradea
4 Attachment(s)
Daewoo cielo, made in South Korea :D,
discuri frana Zimmerman, perforate, placute Ferodo , jante Wolfrace Kendo Black 15'. Pneuri Marangoni Zeta Linea 195/50/15. Filtru aer K&N in cutia originala , portbagaj shaved . Audio difuzoare JBL GT series , subwoofer JBL GT 5-2402BR , amplificator JBL GTO 1004e, condensator de 1F Spectron. |
re: Cielo Oradea
frumoasa masina dar baga si niste poze din fata si din spate :)
p.s. jante denastea am vrut sa imi pun eu .. dar m`am lasat :D |
re: Cielo Oradea
Foarte mafiotă maşina dar o strica sticker-ele alea.
Poate în timp vei putea să îi scoţi si bandourile alea cromate. |
re: Cielo Oradea
Andi a descris perfect situatia... "MAFIOTA" :)) SUper arata masina, dar scoate toate stickerele de pe ea, scoate si bandourile alea si la final... suspensie 80/60 sau 60/40... o sa arate si mai bine :)
Frumoasa masina sa ai grija de ea... |
re: Cielo Oradea
Salutare domnu!!!Ce urmeaza la masina?
Ps:Daca nu ma insel parca team vazut o data in oras mi se pare cunoscuta masina |
re: Cielo Oradea
7 Attachment(s)
Salutare baieti, multumesc pentru aprecierile facute pana acum.
Cea ce m-a determinat sa postez si eu despre ce s-ar putea face dintr-un daewoo cielo este nenumaratele wanna be.. modified ,ce le-am vazut pe parcursul timpului pe diferite forumuri , respectiv site-uri. Cum intotdeauna este loc de mai bine , si al meu cielo a suferit diferite modificari la partea de estetica mai mult , incepand cu linia audio si terminand la finele anului 09' cu jantele respectiv sistemul de franare . Anul acesta este in plan o suspensie reglabila de la SPAX PSX , lowers by 40mm , reglabile pe duritate:D O bara stabilizatoate pentru puntea fata , desi in acest segment intampinam greutati deoarece nu gasesc una compatibila , doar poate ar merge oarecare de Kaddet.. Si un upgrade pe partea audio, 2x JBL P1222 Power series 1600/400rms De asemenea i-au in calcul schimbarea head unitului.. actual un Panasonic CQ7703N digital 4x70w cu un Pioneer AVH-P3100DVD |
urmeaza si poze mai noi, doar sa se limpezeasca vremea asta.
ce am urcat acum sunt si poze mai noi si unele mai vechi, stilul masini in cele din urma este si va urma in continuare un stil clean 8) cu tendinte MAFIOTE:-P slava foliei super dark:D care politiei doamne ajutale.. nu le place..:D si mie mi se pare cunoscuta masina ta suciuciprian, cine are ochiul format pentru masini intretinute le observa una doua8) |
re: Cielo Oradea
Bun Venit in clanul Daewoo!!! Superba masina,rotile,spatele fff frumos.
Sugestii de le mine: 1.Renunta la stickerele alea,dau un aspect de kitch. 2.Vopseste stalpii de la usi in negru,pentru a da o continuitate foliei de pe geamuri. Sunt convins ca mai ai u multe idei pentru acest proiect. |
re: Cielo Oradea
decat sa dai atatia bani pe 2 jbl p1222 ... mai bine te orientezi la ceva asemnator si bun in raport pret/calitate .. parerea mea :) si in legatura cu dvd .. eu am modelul ce vrei tu sa pui :D
|
Re: Cielo Oradea
4 Attachment(s)
update..
|
Re: Cielo Oradea
Draguta masina, dar o aud cum tipa neaparat dupa suspensie sport , si nu 40 mm, mai mult...
Cum ai zis si tu, o bara rigidizare pe fata ar merge...Se gaseste destul de usor, doar sa cauti... La motor nu ii faci nimic, sa fie in ton cu toate elementele tuning de pe partea audio ? Bafta la modificari, spor la treaba ! |
Re: Cielo Oradea
frumos frumos... exact mafia style :D imi plac discurile perforate, ai facut treaba buna! pe spate ai cumva punte de opel, cu discuri? daca n-ai, nu te bate gandu sa-ti pui? in rest ce sa zic, stickerele ar trebui date jos, si o suspensie ca sa o cobori (nu e scump un set de arcuri). a da, si o toba sport sa urle putin :twisted:
|
Re: Cielo Oradea
Cat au fost discurile Zimmermann??
|
Re: Cielo Oradea
topa sport are :D de la yed racing..:D ma bate gandu la una carbon da sa nu huruie prea tare :lol:
suspensia anu asta e in plan , arcuri + amortizoare poate 60/40 |
Re: Cielo Oradea
Ai vreun site ceva legate de suspensia reglabila? Bara stabilizatoare te asigur eu ca merge de kadett :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:35. |
- Copyright 2026 4Tuning