![]() |
ipod conectat la amplificator Predator 600w se poate ?
3 Attachment(s)
salut tuturor!
am facut rost de o statie Predator de 600w (sunt sigur ca nu scoate atata dar in fine) si vreau sa o montez la masina ....am 3 boxe de 30w bucata si mai am de gand sa cumpar si un subwoofer de 100-150w. partea proasta e ca HU este un casetofon Pioneer Ke 2090 ce nu are mufa RCA...si in concluzie as vrea sa pun un ipod la statie...am cablu rca cu mufa de 3.5mm intr-un capat. ast sfaturi...daca pot strica cumva ipod,statie... |
Re: ipod conectat la amplificator Predator 600w se poate ?
salut... nu ai nevoie de rca
pe statie scrie clar: hi imput. acolo conectezi firele de la hu care ar trebui sa duca la difuzoare. daca nu mai ai mufa , cauta manualul pe internet sa vezi polaritatile si ordinea conectarii firelor. spor |
Re: ipod conectat la amplificator Predator 600w se poate ?
mufa nu o mai am .....o sa incerc sa caut manualul casetofonului pe net...insa acelasi lucru il face si mufa aceea si cea rca?
sau e doar pt inalte? (HI=high)? |
Re: ipod conectat la amplificator Predator 600w se poate ?
nu...
hi se refera la semnalul scos de pe hu... rca au semnal low... ampliful are un "adaptor" incorporat... DECI cauta schema de la amplif si leaga linistit cum arata acolo... |
Re: ipod conectat la amplificator Predator 600w se poate ?
Am cautat si manualul hu si a statie si nam gasit nik...deci pana la urma merge sau conectat un ipod in loc de hu?
|
Re: ipod conectat la amplificator Predator 600w se poate ?
merge conectat bre fara probleme!l-am avut si eu conectat vreo 2 saptamani cat am stat fara Hu
|
Re: ipod conectat la amplificator Predator 600w se poate ?
am incercat si intradevar merge fara probleme...
Paste Fericit tuturor! |
| All times are GMT +2. The time now is 00:11. |
- Copyright 2026 4Tuning