Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Pentru incepatori (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/179094-incepatori.html)

0000 27-03-10 15:21

Pentru incepatori
 
Salutare..vad ca pe acesta categorie a forumului activeaza doar cei care sunt experimentati si care stiu sa foloseasca 3d max..dar pentru incepatori nimic, nimic?..am tot cautat pe net tutoriale si alte materiale care sa inceapa de la 0 cu explicatia pentru un incepator dar nu am gasit nimic..poate aveti voi ceva prin calculator..astept raspunsuri

ruver 27-03-10 16:19

Re: Pentru incepatori
 
urmareste topicul Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii si cu siguranta vei gasi acolo tot ce ai nevoie pt a incepe :)

0000 27-03-10 17:57

Re: Pentru incepatori
 
Da..l-am urmarit, dar observ ca baietii se cam baga direct program fara a sti cam care sunt functiile fiecarei comenzi..eu ziceam ceva de nivelul " incepatorul incepatorilor"..am gasit ceva pe net si sper sa ajute..dar depaseste limta de 30Mb..este un pdf..cum sa fac ca sa il atasez sau altceva?

mirceasilvyu 27-03-10 19:58

Re: Pentru incepatori
 
si eu as avea nevoie..de ceva pentru incepatori incepatori...Crezi ca poti sa imi trimite tutorialul pe messenger

ruver 27-03-10 20:22

Re: Pentru incepatori
 
pt. incepator, incepator pt. primele contacte cu softul si interfata eu recomand urmarirea tutorialelor insotite de acel soft care ajut intelegerea interfatie si ajuta invatarea notiunilor de baza

mirceasilvyu 27-03-10 20:23

Re: Pentru incepatori
 
da dar nu merg....dau click pe ele..mi se deside o pagina in internet explorer..si nimic:|

frost_dani 27-03-10 21:26

Re: Pentru incepatori
 
Inseamna ca nu ai softul complet . Daca nu poate sa iti redea acele filmulete inseamna ca nu le ai .

De obicei vin la pachet astea dar poti sa le cauti si separat filmuletele.

mirceasilvyu 27-03-10 22:43

Re: Pentru incepatori
 
E versiune 3ds max 2010...,nu prea sunt tutoriale...si ce am gasit este pe youtube este facut prea repede..:|

faith 28-03-10 08:27

Re: Pentru incepatori
 
daca doreste cineva tutoriale video in 3dmax il pot ajuta eu ,am ceva tutoriale dar pentru a le intelege trebuie sa sti engleza eu unu dupa ele am invatat, problema este ca nu pot sa le uploadez pe forum ca sunt prea mari asa ca cei care doriti tutoriale dati un PM in care sa puneti si id de mess

mirceasilvyu 28-03-10 12:26

Re: Pentru incepatori
 
ti-am trmis pm faith

ct37www 07-04-10 09:00

Re: Pentru incepatori
 
frate eo am downloadat 3ds max 2010 ...de pe torent si are 2 cd cu cd 1 l-am instalat pe program e licentiat tot ...si pe al 2 lea e un folder tutorials cu multe tutoriale dastea in el nush cum il folosesc am rog sunt praf si as vrea cineva sa ma invete si pe mine daca are timp ..cand zic praf zic praf ...! ..ma pricep in pc`uri da programu asta ma bate rau ..mc anticipat ..

ruver 08-04-10 11:25

Re: Pentru incepatori
 
pai daca ai cd-u cu tutoriale urmareste tutorialele, te asigur eu iti raspund la toate intrebarile ;)

0000 18-04-10 20:59

Re: Pentru incepatori
 
Cel mai tare tutorial care l-am gasit despre 3d max 2010 este cel de la LYNDA pe torrent..cautati-l pe asta..este foarte bun pentru cei care vor sa inceapa cu inceputul..nu cu tutoriale in care iti spune pe ce butoane sa apesi ca sa iti iasa ceva..asta iti spune pas cu pas, structurat pe categorii, ce face, cum face, cand face, fiecare butonas in parte

andreysc7 04-11-10 23:09

Re: Pentru incepatori
 
Am deschis un thread cu tutorial de la 0 pana la capata la textura. Am explicat cum se modeleaza aproape poligon cu poligon. Am deschis thread-ul in aceasta sectiune. Acela cu modelare BMW seria 1. Am adaugat si tutorialul cu textura tot acolo. Sunt in limba romana si sunt facute de mine. Nu am acordat asa multa atentie detaliilor pentru ca si asa mi-a luat 2 luni sa le fac. Raspund la comenturile lasate dar nu o sa raspund la cele de genul

- unde e extrude ?
- cum dau chamfer ?
- cum se face weld ?

Nu o sa raspund la cele de acest gen pentru ca nu poti incepe direct sa faci o masina din moment ce nu sti bazele. Foarte multi vin cu intrebarile astea si am obosit sa dau acelasi raspuns de fiecare data :) . Bafta la modelat8)

D_DooM 05-11-10 21:25

Re: Pentru incepatori
 
cum zicea si ruverm pt baza 3dsului sunt tutorialele programului, pe urma pot fi tutorialu lu andrey + tutorialu cu audi s3 de pe 3d-palace, mai e un tutorial cu un camaro parca facut de RedStar


All times are GMT +2. The time now is 13:31.

- Copyright 2024 4Tuning