![]() |
Internet gratis pe telefon!
Salut!Am incercat si eu sa-mi bag pe telefon wap gratis prin intermediul urmatorului tutorial:
pasul1: configurarea pc-ului Descarcati CCProxy Have fun Click AICI si creeati un server proxy. Faceti portt forward pe 808 (default pt http) pasul2: configurarea telefonului Nume Serviciu: Free Wap (nu conteaza denumirea ) Pagina de start: mobile.google.ro (nu conteaza pag de start) Protocol: HTTP Conexiunea Pref.: GPRS Proxy: Folosire: Da Nume: (nu este necesar in cazul in care folositi Permit All) Parola: (nu este necesara in cazul in care folositi Permit All) Adresa Proxy: xxx.xxx.xxx.xxx (aici scrieti ip-ul vostru) Numar port: (scrieti portul pe care rulati CCProxy..default e 808) Parametri GSM: x Parametri GPRS: Nume: (nimic) Parola: (nimic) APN: internet Salvare Asa,am facut configuratia pc=ului,dar problema e ca la configuratia telefonului nu stiu unde sa intru in telefon.Am intrat la Setari-Configurare dar nu imi apare nici unde sa fac setarile de mai sus !! Telefonul meu este nokia 3500 |
Re: Internet gratis pe telefon!
Eu nu cred ca functioneaza. Adica tu creezi un proxy pe calculatorul tau si setezi telefonul sa se conecteze la el. Dar tot ai nevoie de "internet platit" ca sa te poti conecta la proxy. E imposibil sa ai wap gratis folosind metoda asta.
In ceea ce priveste setarile, normal sunt in settings/internet settings sau network/ si adaugi un nou profil. |
Re: Internet gratis pe telefon!
La Nokia le gasesti in Setari - Configurare.
Nu va merge asa ceva, e ca si cum ai spune ca dai un apel fara bani. Nu inteleg care-i jalea, internetul pe mobil este ieftin acum, eu la vodafone am 500mb cu 2eur/luna, trafic care-i arhisuficient pentru un mobil. |
Re: Internet gratis pe telefon!
Internet gratis la tel asa:
Nokia N97 , wireless liber cu semnal bun de la vecini :) , merge folosit si ca modem pt pc . |
Re: Internet gratis pe telefon!
internetul wireless se contorizeaza la trafic?
|
Re: Internet gratis pe telefon!
Normal ca nu...
N-are nicio legatura cu operatorul de telefonie mobila, e semnal de la provider-ul de net ce intra routerul wlan. Merge si fara SIM in telefon. |
| All times are GMT +2. The time now is 15:06. |
- Copyright 2026 4Tuning