Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   ma puteti ajuta pls!!!! (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/175709-puteti-ajuta-pls.html)

kincsem27 11-03-10 14:08

ma puteti ajuta pls!!!!
 
am cumparat recent un alpine 9812 rb SH. si nu stiu cum se memoreaza setarile pt. sunet(ex.bass ,MX,treble....) il setez si de cate ori il opresc si pornesc nu mai am setarile!!! :-( multumesc mult

animalutz 11-03-10 14:55

Re: ma puteti ajuta pls!!!!
 
Inverseaza firul galben cu cel rosu!

kincsem27 11-03-10 20:27

Re: ma puteti ajuta pls!!!!
 
dar cd playerul ii legat la contact (deci numai cand pun contactul merge) nu afecteza cu nimic?nu face vreun scurt circuit ceva?! multumesc

cristi.mk4 16-03-10 14:51

Re: ma puteti ajuta pls!!!!
 
ii ceva fir inversat la mufa de la alimentare..setarile de la radio se salveaza?

animalutz 16-03-10 15:16

Re: ma puteti ajuta pls!!!!
 
Dupa cum am mai spus, inverseaza firul galben cu cel rosu. ;)


All times are GMT +2. The time now is 14:43.

- Copyright 2026 4Tuning