![]() |
Un ajutor cu o incinta pls?
Salut ! Am achizitionat recent 2 Pioneer ts-w307d4 si as vrea sa le fac o incinta genul asta (http://www.price.ro/specificatii_magnat ... _57403.htm).Cine ma poate ajuta va rog cu niste calcule(dimensiuni)?o sa o pun in portbagaj-ul masinii.Aici sunt specificatiile :
size 30 cm(12") , nominal power 400w , maxim music power 1200w , nominal impendance dual 4 ohmi , sesitivity 89 dB , frequency response 18 Hz to 500Hz , magnet weight 2 400 g(83 oz) , displacement 0.076 cu.ft / 2.16 liters , Revc(ohm) dual 3.0 , Levc(mH) 3.55 (8ohmi) / 1.04 (2ohmi) , Fs(Hz) 34.8 , Qms 13.99 , Qes 0.54 , Qts 0.52 , Vas (cu.ft)(liters) 1.444 / 40.865 , Rms(N.S/m) 2.561 , Mms(g) 164.05 , Cms(m/N) 1.3 X 10-4 , Diam(inch)(mm) 9.5/242 , BL(T.m) 20.54 (8 ohmi)/10.27(2ohmi) , Xmax(inch)(mm) 0.37/9.4 Multumesc Anticipat ! |
Re: Un ajutor cu o incinta pls?
sau nu neaparat o incita modelul ala , una sa se potriveasca difuzoarelor , dar sa coboare la frecvente joase...
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:38. |
- Copyright 2026 4Tuning