Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Un ajutor cu o incinta pls? (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/175651-ajutor-incinta-pls.html)

G4by 11-03-10 09:39

Un ajutor cu o incinta pls?
 
Salut ! Am achizitionat recent 2 Pioneer ts-w307d4 si as vrea sa le fac o incinta genul asta (http://www.price.ro/specificatii_magnat ... _57403.htm).Cine ma poate ajuta va rog cu niste calcule(dimensiuni)?o sa o pun in portbagaj-ul masinii.Aici sunt specificatiile :

size 30 cm(12") ,

nominal power 400w ,

maxim music power 1200w ,

nominal impendance dual 4 ohmi ,

sesitivity 89 dB ,

frequency response 18 Hz to 500Hz ,

magnet weight 2 400 g(83 oz) ,

displacement 0.076 cu.ft / 2.16 liters ,

Revc(ohm) dual 3.0 ,

Levc(mH) 3.55 (8ohmi) / 1.04 (2ohmi) ,

Fs(Hz) 34.8 ,

Qms 13.99 ,

Qes 0.54 ,

Qts 0.52 ,

Vas (cu.ft)(liters) 1.444 / 40.865 ,

Rms(N.S/m) 2.561 ,

Mms(g) 164.05 ,

Cms(m/N) 1.3 X 10-4 ,

Diam(inch)(mm) 9.5/242 ,

BL(T.m) 20.54 (8 ohmi)/10.27(2ohmi) ,

Xmax(inch)(mm) 0.37/9.4

Multumesc Anticipat !

G4by 11-03-10 12:31

Re: Un ajutor cu o incinta pls?
 
sau nu neaparat o incita modelul ala , una sa se potriveasca difuzoarelor , dar sa coboare la frecvente joase...


All times are GMT +2. The time now is 16:38.

- Copyright 2026 4Tuning