Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   LUMINI DIN BORD LA SOLENZA (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/175322-lumini-bord-solenza.html)

alin_snowman 09-03-10 20:28

LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
vreau sa ami schimb luminile din bord la solenza. mi-am luat leduri albastre, le-am pus si... nimic. aceasi lumina portocalie.ma intreb daca pot sa scot plasticu ala albastru pe care sant cifrele si sa al curat cumva pe spate de culoarea aia portocalie. aveti ceva idei? va rog sa ma ajutati

SOLENZAXJG 10-03-10 18:12

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
Omule nu poti sal cureti trebuie schimbata folia aia cu totul.Ca sa iasa treaba buna astfel tot asa portocaliu vede.

bogdanutz_19 24-03-10 00:13

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
nu stiu cum sunt ceasurile de solenta dar la mine la supernova am putut sterge tenta aia de verde de p foliile de la ceasuri. intereseaza-te si vezi poate sunt lafel. eu le-am sters foarte incet cu vata si diluan.....intreaba mai intai sa nu faci altele...bft

SOLENZAXJG 25-03-10 12:50

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
Eu stiu cum ii nu poti sterge cand ai pus diluant sau acetona deja iti face gaura la supernova ii altceva pune si tu ceva poza sa vedem cum ai lucrat ca asa si eu pot zice fa asa si omului ii arde folia!!!

iuliano_smile 31-03-10 11:13

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
3 Attachment(s)
Ori pui iluminare rosie, ori cureti folia si o sa iasa ceva de genu

SOLENZAXJG 31-03-10 13:32

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
Vitezometrul poti sa pui leduri ca se vede si-a facut unul pe solenza dar incearca sa cureti folia cum zice iuliano smile.

R3chin 11-04-10 11:52

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
Noutati ceva despre curatarea foliei?

alin_snowman 22-07-10 21:18

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
Quote:

Originally Posted by iuliano_smile (Post 3235385)
Ori pui iluminare rosie, ori cureti folia si o sa iasa ceva de genu





iuliano_smile cu ce ai curatat folia cu acetona sau diluant?

AnDr3Y-SoLenZa 26-08-10 14:22

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
5 Attachment(s)
am eu dat cu smirghel chiar in dreptul nr si am facut tot bordu cu smd'uri , nu mai are nici un bec ( bn doar la frana de mana , faza lunga faza scurta , etc )

dedeman19 26-04-11 15:47

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
salut, cine poate sa ma ajute cu niste sfaturi despre iluminatul la solenza la bord (cum pot curata folia si totusi sa arate bine, etc), ca am sa-l ajut si eu cu diferite chestii... ( eu mi-am modificat iluminatul la tot bordul mai putin la ceasuri < la ceasuri am facut doar acele sa lumineze > ) va multumesc :D

Cosmin-SNR 03-05-11 17:03

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
Quote:

Originally Posted by AnDr3Y-SoLenZa (Post 3611602)
am eu dat cu smirghel


Cu ce?:shock:

AnDr3Y-SoLenZa 10-05-11 15:04

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
cu ce ai auzit :lol: toti spun ca nu se poate ca har ca mar ... pana nu incerci nu vezi ca folia aia e a dreq de rezistenta si tine la smirghel

revin cu poze

MegabiT 15-06-11 15:58

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
frate eu am incercat dar nu a iesit nimic :| sa de-a dreaq in ele de becurii ca l-am si stricat nu mai indica bine viteza benzina :|

AnDr3Y-SoLenZa 15-06-11 16:00

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
nu ai pus bine acele

MegabiT 15-06-11 16:03

Re: LUMINI DIN BORD LA SOLENZA
 
eu cred ca le-am pus destul de bine ... :| dar in fine


All times are GMT +2. The time now is 16:11.

- Copyright 2024 4Tuning