![]() |
SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
4 Attachment(s)
Mecanica este facuta de mine,turbina k04 023,injectoare de 440cc,debitmetru de aer de s3(76mm) intercooler,traseu pe 63,down pipe 76 si continuare cu 63 pana la toba finala+ soft facut de powerteam buzau,urmeaza un filtru de aer mai mare si un boost controler.
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
Mai trebuie lucrat putin, ceva nu este tocmai in regula pe-acolo... Boost controller nu trebuie.
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
Va mai fac o vizita ca imi place drumu;)
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
Posteaza mai bine fisa dyno ca nu se intelege bine!!
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
nu e totusi cam mica evacuarea?
S3 are 63 stock, si alea sport au 2'75 inch, adica ~70mm |
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
nu se vrea maxim de putere,merge foarte ok masina,fisa dyno la mine se vede bine,asa o am asa am pus-o,numai bine.
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
Cu k04 cam pe aici te duci.Nu stiu cum te descurci cu tractiunea pe fata dar cu grija merge.Are un prieten de al meu un rs ca al tau dar are numai 225cp si aderenta pe fata e cam nula la un launch.Dar banuiesc ca setup ul tau e facut sa ai spoul up dupa 2500rpm .Ce tip de DV ai sau ai ramas pe originala?
Foarte frumos proiectul si bafta in continuare! |
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
Mersi frumos,masina nu este a mea,este facuta de mine pentru un client,deasta am zis ca daca o foloseam eu ma atragea sa scot cat se poate de mult,dv este forge 007p,spool face cam pe acolo 2500ture,mersi de urari,numai bine si tie.
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
frumos rezultat,eram curios dak masina are alta pompa de benzina
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
este cea stok
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
felicitari domnule Balaurr !!! te mai asteptam pe la Buzau si cu alta masina.
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
oricand cu placere,vom avea colaborari bune;)
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
hm...foarte tare :) bv blr
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
felicitari balaure pentru masina....treaba buna
|
Re: SKODA OCTAVIA 1 VRS soft POWERTEAM
Frumos graficul - felicitari!
Banuiesc ca targetul e 300+ :p |
| All times are GMT +2. The time now is 11:55. |
- Copyright 2026 4Tuning