Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - Coupe DMX'u (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/173690-e30-coupe-dmxu.html)

NightClubRacer 02-03-10 21:21

E30 - Coupe DMX'u
 
10 Attachment(s)
in sfarsit am si eu un urs, mi-am dorit foarte mult...asea ca am salvat de la moarte unu, este un 2.0i coupe. Starea lui se oberva in poze, trebuie lucrat la tabla, dar merita! Actele sunt pe bucuresti, asea ca incepe marea restaurare. O sa-l fac in mare parte cat mai original, cu niste jante frumoase(probabil borbet a, t sau niste ozuri), autoblocant, un 2.8i de inceput...si mai vedem.

etapa 1...caroserie+vopsire, revin cu poze cu etapele.

ObeLix 02-03-10 21:33

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
frumos coupe-ul daca ai grija de el o sa iasa o super masina . bafta in continoare cu el .

ady_viteza 02-03-10 22:16

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
O sa ai ceva de munca la el...bafta in continuare:D

Ali_ump 02-03-10 23:49

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
Multa munca! Multa pasiune ! Succes! Daca tot ajungi pe la vopsitor poate afli un cod de culoare ca imi place albastrul asta!
Multumesc anticipat si spor la readus ursu la viatza!

NightClubRacer 02-03-10 23:55

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
Quote:

Originally Posted by ObeLix (Post 3140571)
frumos coupe-ul daca ai grija de el o sa iasa o super masina . bafta in continoare cu el .

mersi, asea sper si eu...

Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 3140792)
O sa ai ceva de munca la el...bafta in continuare:D

am destul timp, si nici nu ma grabesc :D

Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 3141206)
Multa munca! Multa pasiune ! Succes! Daca tot ajungi pe la vopsitor poate afli un cod de culoare ca imi place albastrul asta!
Multumesc anticipat si spor la readus ursu la viatza!

mersi! culoarea este albastru electric, gasesti la policolor din cate stiu. Cum zice RLG, URSU NU MOARE NICIODATA :twisted:

pasiune este, timp este...nu mie frica de munca,iar banii se fac ;)

Ali_ump 02-03-10 23:56

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3141221)
mersi, asea sper si eu...



am destul timp, si nici nu ma grabesc :D



mersi! culoarea este albastru electric, gasesti la policolor din cate stiu. Cum zice RLG, URSU NU MOARE NICIODATA :twisted:

pasiune este, timp este...nu mie frica de munca,iar banii se fac ;)

Bv pentru atitudine ! Ms de info! Tu ce culoare o faci? Din curiozitate intreb...ramane asta sau/?

Nas! 03-03-10 00:16

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos si fara incidente spor la munca si nervi de otel.....

bmw_motorsport 03-03-10 00:19

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
spor la treaba...merita salvat

weedboy 03-03-10 00:22

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
ai ceva de munca nu gluma....
multa bafta cu el si putere de munca si financiara :)

GJ 64 GAB 03-03-10 00:28

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
Vreau să urmăresc acest proiect... baftă... o să ai nevoie!

NightClubRacer 03-03-10 00:44

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 3141225)
Bv pentru atitudine ! Ms de info! Tu ce culoare o faci? Din curiozitate intreb...ramane asta sau/?

ramane culoarea asta, da bine pe ea :D

Quote:

Originally Posted by Nas! (Post 3141262)
Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos si fara incidente spor la munca si nervi de otel.....

mersi, sper sa rezist pana la capat :rolleyes2

Quote:

Originally Posted by bmw_motorsport (Post 3141267)
spor la treaba...merita salvat

Quote:

Originally Posted by weedboy (Post 3141273)
ai ceva de munca nu gluma....
multa bafta cu el si putere de munca si financiara :)

Quote:

Originally Posted by GJ 64 GAB (Post 3141282)
Vreau să urmăresc acest proiect... baftă... o să ai nevoie!

mersi! multi prieteni au zis ca sunt nebun ca am luat masina asta, ca e mult prea ruginita. Dar eu am zis, sa ma risc si sa incerc s-o refac chiar aproape de la 0. Eu zic ca merita, asea o sa stiu eu sigur ca masina e facuta cum trebuie. Deabia astept sa incep treaba la ea, dar deocamdata va sta in parcare pana gasesc un loc pentru un garaj...sper cat mai repede(daca stiti vreun spatiu de inchiriat, unde sa incapa 2 masini lejer, va rog sa imi dati pm)

Ali_ump 03-03-10 01:06

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3141311)








mersi! multi prieteni au zis ca sunt nebun ca am luat masina asta, ca e mult prea ruginita. Dar eu am zis, sa ma risc si sa incerc s-o refac chiar aproape de la 0. Eu zic ca merita, asea o sa stiu eu sigur ca masina e facuta cum trebuie. Deabia astept sa incep treaba la ea, dar deocamdata va sta in parcare pana gasesc un loc pentru un garaj...sper cat mai repede(daca stiti vreun spatiu de inchiriat, unde sa incapa 2 masini lejer, va rog sa imi dati pm)

Asa zic multi , dar stai linistit ca posesorii de e30 te inteleg;) si sunt de partea ta sunt sigur chiar daca arata asa acum!
Nu multi au fost norocosi sa gaseasca un urs in bani ptuini si sa fie intretinut si au fost nevoiti sa o ia de la 0!

crysty.bobok 03-03-10 05:47

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
Bafta !!! ai ceva de munca dar merita .. ;)

White_Dragon 03-03-10 14:04

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
Foarte frumos ursuletul, cu siguranta o sa scoti ceva frumos din el, spor la munca!

05aBi 03-03-10 14:17

Re: E30 - Coupe DMX'u
 
Interesanta janta aia de pe stanga spate. :D


All times are GMT +2. The time now is 04:51.

- Copyright 2026 4Tuning