Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   As vrea sa ma ajute cinva sa fac tunning pe o dacie (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/1732-vrea-ajute-cinva-fac-tunning-dacie.html)

HolySoul 18-08-04 05:37

As vrea sa ma ajute cinva sa fac tunning pe o dacie
 
Salut ... abia am descoperit forumu` asta si mi se pare super fain .
Am o dacie din 1995 am schimbat destul de multe la ea si toti din service mi-au zis ca trebe sa segmentez motoru si sa schimb o pompa de ulei ... astea probabil le fac azi am jante de 175 pe fatza de 165 pe spate ...(nush daca am facut bine miscarea asta da mai am doua de rezerva de 165 )
Motoru mi-au zis ca mere bine de dus duce pana-n 170 KM/h masina merg regulat cu viteza asta acu adun bani de alta .. probabil un opel calibra super tunnat sau un bmw ursulet tunnat la greu is din Vaslui si pe aci nu sunt locuri unde pot sa fac tunning ...
Pana una alta as baga cate ceva bani in dacia asta sa ma lamuresc cat de cat cu tunningu `. ... care face ? vin la voi dau banu` nu-i problema da vreau sa vad ce si cum poate-mi iau un avion de masina si sa o fac racheta :)
Care ma ajuta ?

UniculSGM 18-08-04 16:00

Depinde cat de mult esti dispus sa investesti. Fara 15-20 milioane nici sa nu te apuci sa faci motorul, te costa o gramada piesele,mai ales daca zici ca ai setul terminat.
De facut se face, numai bani sa fie.

Al3xius 18-08-04 16:25

pune rotile de pe fata pe spate si invers ! :wink:



p.s. : pune si tu niste poze cu masina !

TheSinner2 18-08-04 18:33

daca esti din vaslui.. omoara'l intai pe avortatu' ala cu dacia rosie pls :lol: .. stii tu care.. ala cu mai multe stickere decat incap pe masina.
===
daca vrei tuning pe dacie.. exterior.. fa un drum in iasi si intreaba de magazinul Bras. au acolo cateva modele.. ei spun ca pot aduce orice... oricum.. spor la tuning

CataNOS 18-08-04 18:42

HolySoul in primul rand e TUNING nu TUNNING.
In al doilea rand cum ai luat tu 170 km/h cu o Dacie din '95?
In al treilea rand vorbeste la 4tuning megashop sau la Zeno sau KidTuning.
4tuning - stii situ
Zeno - www.zenomotorsport.ro
Kidtuning - www.kidtuning.ro

nxtaz 20-08-04 01:41

170 km/h , mers regulat cu viteza asta ???? :shock: da` ce i-ai facut frate?

Alfa_band 20-08-04 07:51

probabil acciddent la 170km/h :shock: :shock: :shock:

BogdanCMS 20-08-04 10:10

Nu fitzi rai mah, era tractat de o Calibra Turbo :P :P

nxtaz 23-08-04 14:41

si batea si vantu din spate.. :lol:

Spot 23-08-04 15:07

Al3xius de ce sa puna rotzile de pe fatza pe spate asa dak are putiin mai mare cauciucu o sa aiba aderentza ceva mai buna la 175 decat 165
si ca si cataNOS sunt curios cum de mergi regulat cu 170km/h

Al3xius 23-08-04 16:11

pai probabil arata naspa cu roti mai groase pe fata ... :roll: :roll:

Gabi 23-08-04 16:17

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"CataNOS\"
In al doilea rand cum ai luat tu 170 km/h cu o Dacie din '95?

Mai stiu eu pe unu' care-a mers cu 200 km/h pe A1 - Bucuresti-Pitesti si ii apasa eleronu' in ceafa... Belea mare :lol:

nxtaz 23-08-04 20:40

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"kirilic\"
Al3xius de ce sa puna rotzile de pe fatza pe spate asa dak are putiin mai mare cauciucu o sa aiba aderentza ceva mai buna la 175 decat 165
si ca si cataNOS sunt curios cum de mergi regulat cu 170km/h


uff.. sa aiba aderenta mai buna? stabilitate poate voiai sa zici
forta de frecare nu depinde de suprafata de contact.
Contraziceti-ma va rog daca nu e ca mine.

costa 23-08-04 21:42

,
 
1 Attachment(s)
da are aderenta mai buna
uite:

costa 23-08-04 21:45

.
 
cu cat e mai mult cauciuc pe asfalt cu atat e aderenta mai mare
deci cu cat e mai lat cu atat e mai bine
chestia cu latimea nu se aplica pe zapada


All times are GMT +2. The time now is 21:00.

- Copyright 2026 4Tuning