Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Chevrolet (https://forum.4tuning.ro/113-masina-mea-chevrolet.html)
-   -   Corvette C4 1996 Reconstructie (https://forum.4tuning.ro/113-masina-mea-chevrolet/171948-corvette-c4-1996-reconstructie.html)

Sabinrace 22-02-10 20:28

Corvette C4 1996 Reconstructie
 
5 Attachment(s)
Salut tuturor.
Renumit din lumea moto ptr motociclete reconstruite dupa accidente majore am ajuns in sfarsit sa cumpar masina visurilor mele.

Chevrolet Corvette.

Masina a fost pierduta la 250km/h undeva in munti pe un viraj de unde s-a ales (pastrand in viatza "Pilotul") cu multiple fracturi in majoritatea functiilor vitale.

N-a renuntat la viatza si respira chiar foarte bine (motorul) insa restul functiilor necesita atele sau tratamente speciale.

Sunt un Doctoras in materie si am suportul mai multor Drasi din sectoarele auto drept ptr care am dat banii pe ea si-am adus-o acasa.

Masina este foarte cunoscuta de cei ce-au cotrobait pe bazarele 4Tuning, stand in asteptarea cuiva indragostit sa o salveze de mai bine de 2 ani.

Am dat un Mercedes E230 1995 pe ea care valora mult peste cei 2200E ceruti ce catre Pilotul ce a incercat sa-i curme viatza.

Recapitulam: Masina grav accidentata ce este momentan in demontare 100% pentru a fi realiniata si resuscitata pe toate nivelele.

In primul rand cer suportul Dvs in manuale si orice informatii utile: proprietari Corvette C4, Dezmembrari, Vanzatori Piese Etc.

P.S. Va rog cine are info despre cartea de reparatie si constructie a Caroseriei, motorului, cutiei automate sau alte manuale despre C4 sa ma axeze ptr a studia recomandarile fabricantului.

roby wws 22-02-10 21:35

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
deci la tine a ajuns...cat mai am stat si eu sa ma gandesc daca merita sa te legi la cap cu o asemenea masina .
problema e cu piesele in primul rand,m-am documentat si la noi cam greu gasesti piese ptr ea,asa ca peste 80% trebuie sa apelezi la ebay,apoi problemele mecanice care nu o sa le dai de cap si sa te plimbi de la x la y si sa nu rez nimik,si lista poate continua
dar sa ne gandim si la satisfactia care o sa o ai cand o sa fi la volan si o sa te bucuri cand o sa mergi numai de-a latu'

oricum bafta si multa rabdare

Sabinrace 23-02-10 06:31

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
Daca va fi nevoie de ajutoare in mecanica (ceea e e practic imposibil) am sa apelez.
Voi avea cu sigurantza nevoie de sprijin pe tinichigerie ptr a trage pragul Dr inapoi.

Piese nu-i problema decat de bani caci de restul deja am luat legatura in SUA la unu de dezmembreaza Corveturi si aia e.

Masina nu inspira rabdare ci exact inversul:

Am ajuns ieri la 5 dimineata cu ea in Bucuresti iar azi vreau sa termin de curatat tot ce e pe dedesupt Cutie, punte, rezervor si alte 100 de componente ptr a pregati masina de tras inapoi.

Va dau poze cu viteza la care lucrez in 24h.

Am fugit ca n-am somn...

roby wws 23-02-10 20:01

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
iti zic eu ca o sa ai nevoie de rabdare,stai numai sa incepi sa incepi reconstructia ca asa de dezmembrat e treaba usoara,dar cand o sa pui inapoi piese si nu o sa se potriveasca sau nu mai sti exact cum se leaga componentele intre ele o sa se cam duca entuziasmul
oricum multa bafta si asteptam sa vedem progres la ea...

fester 24-02-10 20:41

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
don't worry, masina a ajuns pe maini bune si acum va avea parte de tot suportul din partea noastra, pe partea de reconstructie (manuale, know-how si tot ce mai trebuie). Comunitatea de americane nu te lasa la greu :D

roby wws 24-02-10 21:07

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
asta e f bine... eu vb din cunostiinta de cauza deoarece am participat la un proiect de acest gen(ford mustang Convertible '68)...akum astept sa vad progres
hai bafta si sper sa ne tineti la curent pe forum cu ce se intampla

lilimlk 02-03-10 20:56

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
Planurile care le aveai pt urs le continuii aici?

Sabinrace 10-03-10 09:26

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
Quote:

Originally Posted by lilimlk (Post 3140396)
Planurile care le aveai pt urs le continuii aici?

Daaa cu banii de pe urs imi iau o portiera si un far:)))))))))))))))

The MIG 15-03-10 17:56

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
un proiect amplu..bafta!

VladM 01-05-10 12:43

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
Succes cu americanca :)

NXdev 09-05-10 16:24

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
mult succes si timp :D..ca ai nevoie .

brownshark 09-05-10 16:35

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
munca multa, dar si placere sa scoti din nimic o masina, dar " buletin" dupa ?

stiker.auto 14-05-10 08:18

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
Pui ceva poze cu stadiul in care ai ajuns? Suntem tare curiosi...

dreaq 15-05-10 10:45

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
Din punctul meu de vedere nu si-a meritat schimbul cu mertzul, e in stare destul de rea. Oricum e alegerea ta si succes in continuare daca te mai tii de ea , e Corvette pana la urma.

DraquVerDe 22-05-10 02:49

Re: Corvette C4 1996 Reconstructie
 
Poze cu stadiul de pana acum? Nu stiu de voi...dar eu sunt super Curios ! :oops:


All times are GMT +2. The time now is 08:59.

- Copyright 2024 4Tuning