Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   PH-88-LCG,un break injectat,neterminat... (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/170465-ph-88-lcg-break-injectat-neterminat.html)

SpeedClass 15-02-10 22:26

PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
20 Attachment(s)
Asta este masina mea,o dacia break din anul 2000,care initial a iesit du motor de 1.4,dar acum are 1.6,asa am cumparat-o si ma bucur de schimbare.Oricum ar fi,oricum ar arata,tin la ea si m-am jurat ca nu pleaca de la mine nici sub forma de fiare vechi.Iubesc daciile,dar pe a mea cel mai mult,de aceea incerc,dupa posibilitati sa o fac sa mearga si sa arate cum imi place mie.

b08ygs 16-02-10 11:37

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
salut si bine ai venit pe forum

am si eu o intrebare, tie iti place cu negru ala pe capota? si cu semnale sau ce pnm sunt alea pe grila din fata? si cu dungile alea cromate de pe spoilerul fata, personal mi-se par foarte kicioase si merita date jos si capota ori o faci neagra ori o lasi alba una din doua, o dacie frumoasa e una curata si ingrijita nu plina de sticare si alte prosti puse exact in plus....

bafta cu masina si nu imi lua sfaturile in nume de rau

crazyfornova 16-02-10 12:59

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
1 Attachment(s)
Salut si bine ai venit pe forum!
Aceeasi intrebare ca YGS,,,iti place negru ala pe capota?eu zic ca ar trebui sa dispara...,cat despre masina pot zice ca arata bine..si sunt bucuros ca inca mai exista injectate prin tzara..>Spor la modificari si la multi km fara incidente..
O idee pt viitor.:>:lol:

freestyle rider 16-02-10 18:39

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
Hopa...inca un comarnicean pe aici.Bine ai venit!Spor la munca cu masinuta, sper sa iasa ceva frumos.

SpeedClass 16-02-10 19:38

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
Salut,merci de sfaturi,o sa incerc sa iau din toate cate ceva sa iasa frumos.Azi am montat macarale electrice fata,o sa pun si poze,eventual un filmuletz.Cum fac stopul rosu cu alb CRAZYFORNOVA?????ms mult k ma ajutati cu sfaturi...

crazyfornova 16-02-10 20:15

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
Stopul cu alb la semnal il poti face la cineva care lucreaza cu masa plastica..:):lol:

SpeedClass 17-02-10 00:22

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
daca stie cineva unde as putea sa fac stopurile sa imi zica si mie.Va rog!!!Chiar as vrea asa ceva,sau geva de genul ala...ms

Bolo_BCD 17-02-10 07:44

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
o sa te coste cam 200 ron, esti dispus sa dai banii astia pe 2 geamuri?

SpeedClass 17-02-10 18:02

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
posibil;)dar sa vad modelul...s-ar putea sa vreau

SpeedClass 21-02-10 19:16

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
Azi am gasit niste arcuri..nu stiu de la ce provin dar sunt cu o spira mai scurte decat astea de dacie si FOARTE TARI...Am de ales unde sa le pun....cred ca pe spate..voi ce ziceti???Sau pe fata si acelea le mut pe spate???MS. ;)

andi_cimpean 21-02-10 19:18

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
Quote:

Originally Posted by SpeedClass (Post 3110080)
Azi am gasit niste arcuri..nu stiu de la ce provin dar sunt cu o spira mai scurte decat astea de dacie si FOARTE TARI...Am de ales unde sa le pun....cred ca pe spate..voi ce ziceti???Sau pe fata si acelea le mut pe spate???MS. ;)

O singura intrebare am pentru tine:

Crezi ca arcurile sunt precum anvelopele, sa le muti dupa bunul plac?

SpeedClass 21-02-10 19:23

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
Nu,dar cineva mi-a spus ca merg arcurile de fata,pe spate,mai ales ca e vorba de un break...vreau sa stiu daca e bine ce vreau sa fac...sa nu fac vreo prostie!

SpeedClass 28-02-10 20:52

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
Fratilor va rog ajutati-ma cu arcurile.Esteserioasa treab.Am gasit jante de aro 10 cu 150 ron toate 4,f bune,le avea omul pe un papuc.O sa vreau sa le pun si nu vreau sa-mi atinga,mai ales pe spate.Ce trebuie sa fac?????Merci tuturor care ma ajuta.

RobertRFG 28-02-10 21:57

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
Ori evazezi aripile si o lasi mai jos,ori ii pui arcuri de fata pe spate si inaltatoare si o faci masina de teren dar macar nu iti mai atinge :D....deeeeeeeeeeci alege prima optiune

alex.p7m 28-02-10 22:03

Re: PH-88-LCG,un break injectat,neterminat...
 
nu te intereseaza niste arcuri de nova cu tot cu amortizoare de fata , ai la semnatura datele mele de contact si detalii , le dau la pachet 120 lei am2


All times are GMT +2. The time now is 01:17.

- Copyright 2024 4Tuning