Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Jurnalistii...complexati sau fomishti? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/16928-jurnalistii-complexati-fomishti.html)

codrin44 04-05-06 22:20

Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
mah,eu nu-i mai suport. astia profita de faptul ca vb. numa ei in fata camerei si aia "acuzati" nu au ocazia sa spuna nimic (sa se apere sau sa justifice) si arunca cu noroi in ce vor.mai ales astia iesiti din liceu si fara ocupatie,trimisi pe 280 RON/luna sa manance cacat de unde apuca.ma refer la genul ala de reportaje unde baga o goanga,intreaba numa oameni cu nivel submediu de cultura generala ce parere au de goanga,aleg 3 prosti si ii dau pe post cu concluzia...."romanii sunt prosti si nu sunt pregatiti sa intre in UE".
sau aia care cred ca daca le balangane un aparat foto de gat sau un reportofon in buzunarul rupt de foame tu te sperii si-i spui tot ce stii despre baba de la 3 care se foote cu pekinezul si el ia premiul pulii-tzer.
niste superficiali neaveniti,mancatori de fecale sociale.am dreptate sau aberez?

83SOF 05-05-06 06:50

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
Vali, parca nu ai sti si tu ca la fel ca intotdeauna adevarul e undeva la mijloc. Oricum, in Romania chiar nu stiu care dintre televiziuni se poate mandri cu reporteri obiectivi.
De aici eu ma uit la Realitatea TV pe net si citesc zilnic EvZ, si tot nu stiu uneori cine are dreptate, si ce sa cred.
Ca sa nu mai spunem ca orice vorba poate fi scoasa din context de-l poti face pe Iisus sa para musulman.

Cosmin255 06-05-06 10:47

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
Astia cauta senzationalul si acolo unde nu este ... imi aduc aminte de un reportaj de la protv "in Bucuresti se circula cu barca" si scuipa-n floci ala de reporter era intr-o barca pneumatica....bla bla bla .... termina el reportajul si muta ala camera si ce credeti ca a aparut din gresala? Un Logan care circula cu greu , apa ajungand la jumatatea jantei:)....

CataNOS 06-05-06 12:53

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
urasc jurnalistii, 80% din informatiile din tv si presa sunt bullshit. Nu ati vazut aseara ce caz faceau la protv k i-au agresat paznicii unui depozit p jurnalisti ca filmau depozitul in flacari? C mama lor, erau p domeniu privat, nu au voie sa filmeze. Punct. Le-as sparge camerele alea video in cap.

No_speed_limit 18-05-06 17:42

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
Codin44 ai dreptate, dar tre' sa-i intelegem si pe ei, ca incearca sa-si castige o paine, si cu cat scriu reportaje mai.....cu atat castiga mai bine. iar daca senzationalul nu este incep ei sa abereze doar ca sa-si i-a mai multi bani...deci cataNOS spargele camerele!!!!!!!!!!

d3vilish_lips 18-05-06 19:11

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
......buey eu ma fac jurnalista si uite ce zik ei :lol::lol:.....eu zik k in romania nu prea exista libertate in presa si kam atat....se urmaresk anumite subiecte si tipare ....nimeni nu are curajul sa faca "altceva" ;).....

DASCALUGABRIEL 18-05-06 22:26

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
sincer eu unu cred ca samintza jurnalistilor integri e pe cale de disparitie!acu orice fomist cu 12 clase care din greseala a ajuns in redactia unui ziar se crede vre-un candidat la pullitzer!
sa va zic eu cum se prezinta situatia cu membrii presei locale(ale caror obiceiuri le cunosc f bine)se aduna la un event,se fac critza si a doua zi scriu ce isi mai aduc aminte printre aburii bauturii!
fac orice numa sa creasca vinzarile.daca ar fi dupa mine ia-s mai trece o dat makar prin scoala de jurnalistica (macar)
cu alte cuvinte F...k them all!:evil: :evil:

codrin44 18-05-06 22:56

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
cati dintre ei crezi ca au facultatea de jurnalistica? mai mult de 10% nu cred

CRyS` 18-05-06 23:39

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
Intr`un cuvant mare si bun:FOMISTI ma!Fomisti...

Quote:

cati dintre ei crezi ca au facultatea de jurnalistica? mai mult de 10% nu cred
Am un coleg de facultate(sunt la Poli..constructii de masini )si el mare ziarist la un mare cotidian local....Deci....Concluziile tragetzile voi singuri!
O fi Cristoiu...O fi Ioanitzoaia....dar totzi sunt in aceeasi oala..!

SHOGUN-A8 19-05-06 10:33

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
Astia de la Antena 1 au venit in Roman la un liceu unde s-au spanzurat 3 fete (caz destul de ciudat :|) si filmau o cladire parasita si un gard cu un lacat pe el din alta parte care nu avea nici o legatura cu liceul si ziceau ca aia de liceul ala sunt inchisi cu lacatul in timpul orelor....lol...
Si pe banca uneia din fete scria "killer"...lucru scris de foarte mult timp acolo...cand fata nici nu era la liceul ala.....si aia de la Antena 1 au zis ca era satanista...
Prostalai mari astia....
Abia cand stii adevarul si te mint pe fazta iti dai seama ce fel de oameni sunt...

juana_man 19-05-06 12:07

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
atat timp cat se va cauta senzationalu si nu adevaru ...vor fi astfel de articole

Spark 19-05-06 13:35

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK
Astia cauta senzationalul si acolo unde nu este ... imi aduc aminte de un reportaj de la protv "in Bucuresti se circula cu barca" si scuipa-n floci ala de reporter era intr-o barca pneumatica....bla bla bla .... termina el reportajul si muta ala camera si ce credeti ca a aparut din gresala? Un Logan care circula cu greu , apa ajungand la jumatatea jantei:)....

mda ... am vazut si eu faza asta la tv ... si asa tam tam facea aia ... ca bucurestu` e sub ape .. si dume din astea ..
incearca sa capteze si ei cum pot atentia publicului ... desi asta nu are nici o legatura cu realitatea sau cu adevarul ...

aleks 20-05-06 03:10

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
aici detalii despre articolul ala blestemat... https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=17560

Mustang 20-05-06 14:38

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
fratilor...vedeti ca sunt 2 genuri ...
unii care chiar cauta aur in rahat ... (vb lui cheloo)
si unii care isi vad de treaba lor fara sa atinga in vreun fel, vreo persoana !

aleks 23-05-06 23:53

Re: Jurnalistii...complexati sau fomishti?
 
si majoritatea se incadreaza in prima categorie...
inclusiv nume cunoscute ...
ascultati-i ce intrebari pun la interviurile live, sau la marile lor reportaje "de la fatza locului" si o sa va convingeti repede...


All times are GMT +2. The time now is 11:39.

- Copyright 2026 4Tuning