Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 3 - 1.8 90 CP, Combi (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/168920-golf-3-1-8-90-cp-combi.html)

lupalb 09-02-10 07:53

Golf 3 - 1.8 90 CP, Combi
 
5 Attachment(s)
Masinuta mea.
Povestea ei a inceput asa cum probabil incepe la multa lume... am primit masina cadou, si mi-a placut de la inceput, fiind masina de "familie".
Intre timp am inceput pas cu pas sa ma uit pe internet si am observat ca nu exista prea multe combi-uri modificate in Romania, asa ca m-am gandit ca as putea sa o stilizez putin.
Primul lucru facut, am schimbat lumina la bord de la verdele acela sters la un rosu-albastru gen golf 4 (desi ideea a fost principal rosu, mai putin albastru).
Astfel s-a intrevazut ideea la aceasta masina, adica o tematica de rosu+negru. Au aparut neoanele sub bord si sub scaune.
Pentru aceste doua mici modificari ii multumesc lui Alex (electrobeat) pentru munca depusa si pentru timpu` pierdut inghetand in masina sa lipeasca si sa izoleze fire.
Apoi a urmat evacuarea, gandindu-ma ca pe un motor 1.8 nu are cum sa se auda urat. Pentru acest lucru ii multumesc lui bogdan (trafy-CTZ) ca a stat si a pierdut timpu` cautand pe net o evacuare frumoasa.
Urmatorul pas a fost pe partea de audio, cumparand o statie sony xplod de 200 W si un subwoofer, plus casetofon jvc si 4 boxe sony xplod.
Bineinteles ca subwooferul nu a rezistat decat 3 luni si l-am ars, asa ca circa 1 an am mers fara... studentia nu este platita atat de bine.
A urmat apoi o mica tamponare, fapt ce mi-a permis sa schimb mai multe piese la masina cum ar fi: faruri cu angel eyes, pleoape, grila fara semn, capota noua si daca tot a trebuit dusa la vopsit am luat un set de jante pe 15 si le-am vopsit si pe ele.A urmat folie pe geamurile din spate, urmand sa pun si pe luneta (trebuia sa ma conving ca se poate si cu asa ceva) Ultima achizitie a fost un subwoofer blaupunkt de 300 W sa fiu sigur ca nu se mai arde.
Urmeaza in viitorul cat mai apropiat suspensie sport plus flanse distantiere de 30mm pe spate si de 20 mm pe fata. Pentru aceasta idee multumesc celor din shadows (in special ice_wiss si trafy).
Atasez cateva poze, urmand sa pun pe parcurs cu urmatoarele modificari.

Dj. Kameleon 09-02-10 08:40

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
frate mishto golfu
am si eu unul si sper sa reusesc sa-l modific si eu cat de cat in ciuda crizei....dar usor usor ...

baiatu89 09-02-10 08:41

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
frumoasa masina.. eu nu am vazut mai deloc golf 3 combi.. vreo 3-4 maxim de cand ma stiu, si alea niste jafuri nu ca a ta :D

Provenzano 09-02-10 08:43

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
3 Attachment(s)
frumoasa masina, si foarte bine intretinuta.Succes la viitoarele proiecte.

lupalb 09-02-10 08:47

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
Multumesc domnu`, si multumesc pentru poze. Sa stii ca nu te am uitat, te astept cu undita aia...

Dj. Kameleon 09-02-10 08:55

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
frate (lupalb),as vrea sa-mi schimb si eu becurile la bord(tot asa ca tine rosu cu albastru) m-ai putea ajuta si pe mine?

RideTheRiddle 09-02-10 08:57

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
se poate folie si pe luneta, e chiar mai bine decat fara ea. nu te mai deranjeaza farurile din spate.

foarte frumos golfu, bafta multa cu modificarile!

ps: pune poze si cu bordul ca sunt curios cum da in combinatia asta de culori

lupalb 09-02-10 09:05

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
@dj: te pun in legatura cu omu`
@riddle : urmeaza, doar ca nu am facut nici una. Exista pe youtube 2 filmulete puse de mine cu masina, si exista si interioru`.

Dj. Kameleon 09-02-10 09:08

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
ok ms frumos
ast sa-mi spui cu cine sa iau legatura:)

trafy-vr6 09-02-10 09:23

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
2 Attachment(s)
Felicitari LupAlb, o masina in care s-a investit de la inceput pasiune ! Merge foarte frumos...si nici cu dotarile nu imi e rusine. Multa bafta in continuare si fara incidente.


p.s.: ti-am comandat suspensia ;)


p.s.2: ete:))

Provenzano 09-02-10 09:25

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
Quote:

Originally Posted by lupalb (Post 3067158)
Multumesc domnu`, si multumesc pentru poze. Sa stii ca nu te am uitat, te astept cu undita aia...

:)))))) buna asta:)))

baiatu89 09-02-10 09:29

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
@lupualb: pe unde frecventeaza masina in valcea?!

lupalb 09-02-10 09:30

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
Tin sa precizez ca pozele puse de trafy sunt facute anul trecut ni vara/toamna, si acolo nu aveam decat evacuarea si statia... fara subwoofer...
Acum arata total schimbat, datorita rabdarii si a unei intamplari fericite.
@baiatu89 : pe unde pot si eu, in general pe bulevard, la casa toscana, la rembrand cafe in centru si la mine la bloc.

baiatu89 09-02-10 09:48

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
mm.. nu cunosc prea bine orasul dar am impresia ca e unul din alea 3-4 golfuri 3 combi pe care le-am vazut :D dar nu cum e acum, cam cum arata in pozele puse de trafy..

L.E. Si nu stiu de ce dar mereu am avut impresia ca in valcea sunt multe masini cu numere gen XXX si cu geamuri negre care sunt gata sa te faca la semafor :lol:

Dj. Kameleon 09-02-10 09:57

Re: Golf 3 combi 1.8 90 CP
 
ms frumos lup alb
o sa iau legatura cu el si cu tine binentzeles:)


All times are GMT +2. The time now is 17:05.

- Copyright 2024 4Tuning