Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Intrebare recuperator gaze logan (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/167399-intrebare-recuperator-gaze-logan.html)

vladmik 02-02-10 00:11

Intrebare recuperator gaze logan
 
Salut sunt incepator pe aici imi cer scuze daca gresesc cu ceva este neintentionat :).
Acum cam 4 luni de zile am avut un mic accident in care a avut de suferit farul pe dreapta si un anume recuperator de gaze care sincer este prima data cand aud de el. Am intrebat pe cei de la service si mi sa spus ca pot merge asa cu masina dar sa nu ma culc pe ureche si sa uit sa il cumpar. Momentan nu am avut probleme cu ea dar as vrea sa imi da-ti si mie niste sfaturi ce sa fac ca sincer habar nu am. Multumesc

vladmik 02-02-10 10:43

Re: Intrebare recuperator gaze logan
 
Imi da-ti si mie un sfat va rog? Chiar am nevoie .

Spark 03-02-10 00:18

Re: Intrebare recuperator gaze logan
 
chestia despre care cred eu ca vorbesti e plasticul/furtunul , care iti trage aerul de sub spoiler(aer rece) si nu din compantimentul motor(aer cald), si care il duce in carcasa unde se afla filtrul de aer

turbojack 08-02-10 18:19

Re: Intrebare recuperator gaze logan
 
Este vorba de vasul recuperator de gaze.Fara el motorul va sfarsi prin a functiona rau.


All times are GMT +2. The time now is 08:42.

- Copyright 2026 4Tuning