Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Maşina mea: And my ASTRA F....opel... (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/166965-masina-mea-and-my-astra-opel.html)

roby wws 31-01-10 15:41

Re: And my ASTRA F....opel...
 
in primul rand vreau sa te felicit ptr masina si sa iti urez bafta in continuare;
si in al doilea rand as vrea sa te intreb cum se comporta ceasurile de bord de la calibra?indica corect?si daca a trebuit modificat ceva cand le-ai pus?

06XPT 31-01-10 15:48

Re: And my ASTRA F....opel...
 
pai daca si motorul e de pe calibra c20xe...normal ca arata bine..in afara de litrajul de benzina...

PoToS 31-01-10 16:10

Re: And my ASTRA F....opel...
 
10 Attachment(s)
am mai gasit pooozee:D .....tot ceva mai vechi...

o`neal 31-01-10 16:53

Re: And my ASTRA F....opel...
 
huh... ca urat mai arata fara plansa de bord :))... si cu ciocanul ala ce`i acolo? in caz de face probleme ii dai in cap ? :))

PoToS 31-01-10 17:10

Re: And my ASTRA F....opel...
 
Quote:

Originally Posted by o`neal (Post 3034923)
huh... ca urat mai arata fara plansa de bord :))... si cu ciocanul ala ce`i acolo? in caz de face probleme ii dai in cap ? :))

ciocanul ala e pt reglaje fine in cazul in care nu se potrivea ceva:))
si fire..are ceva, nu duce lipsa dar nu e asa greu pe cat pare de umblat pe acolo.

h0rm0n 31-01-10 18:50

ti-e rusine sa spui ce motor ai sub capota? fie el si C20XE?

sau vrei sa ne faci surpriza? sa fie un LET?

Quote:

Originally Posted by h0rm0n (Post 3035359)
sau vrei sa ne faci surpriza? sa fie un LET?

mi-a atras atentia un prieten... pot sa uit de LET, ca deh nu se vede nici un intercooler !

so, dupa cum zice si 06XPT... e un C20XE?

roby wws 31-01-10 20:24

Re: And my ASTRA F....opel...
 
Quote:

Originally Posted by 06XPT (Post 3034793)
pai daca si motorul e de pe calibra c20xe...normal ca arata bine..in afara de litrajul de benzina...

eu nu am vazut sa scrie undeva ca e motorul de pe calibra!?sau poate nu am fost eu atent...

PoToS 31-01-10 20:32

Re: And my ASTRA F....opel...
 
Quote:

Originally Posted by h0rm0n (Post 3035359)
ti-e rusine sa spui ce motor ai sub capota? fie el si C20XE?

sau vrei sa ne faci surpriza? sa fie un LET?



mi-a atras atentia un prieten... pot sa uit de LET, ca deh nu se vede nici un intercooler !

so, dupa cum zice si 06XPT... e un C20XE?

pai acuma as putea sa-ti spun ceva..as putea avea un radiator ingust si inalt pt apa si intercoller`ul la fel..langa cel de apa..deci ? ramane mister. :)) nu pot sa zic pt ca nu vreau sa zic..poate nu acuma

h0rm0n 31-01-10 20:50

Re: And my ASTRA F....opel...
 
te anunt de pe acuma, nu sunt "cop" :lol:

PoToS 31-01-10 20:58

Re: And my ASTRA F....opel...
 
nu e vb de asta dar stii tu..e munca mea de ceva timp acolo...am spus ca nu mai e 1.6 i ..monopunct..adik c16nz...55kw park..e ceva cu 16 valve oricum..:P bafta...

o`neal 31-01-10 21:11

Re: And my ASTRA F....opel...
 
secretos a fost si ramane pe toate forumurile... :D nu scapa nici macar 2 cuvinte in plus :) ufff... :D

PoToS 31-01-10 21:16

Re: And my ASTRA F....opel...
 
Quote:

Originally Posted by o`neal (Post 3035967)
secretos a fost si ramane pe toate forumurile... :D nu scapa nici macar 2 cuvinte in plus :) ufff... :D

inseamna ca tu stii despre ce vorbesc..ca munca:P .vad ca esti din iasi...poate ne intalnim la un ceai candva sa mai vb si noi

VaLeX 31-01-10 21:25

Re: And my ASTRA F....opel...
 
Stiu masinuta, stiu si cum fuge si cam prin ce modificari a trecut ...e pe drumul cel bun Potos , asta e clar.

Succes pe mai departe si ne auzim cand mai trec prin Iasi.

o`neal 31-01-10 21:28

Re: And my ASTRA F....opel...
 
stiu cat efort s`a depus pt aceasta masina si sa nu mai vb`im de timp ... nu stiu daca ai dat vreodata detalii despre motor nici pe alte forumuri ... chiar daca te mai tragea lumea de limba... anyway ... suna frumos rau si nu dam mai multe detalii :D poate le vom auzi de la tine pe parcurs :) mult succes in noul proiect..

PoToS 31-01-10 21:28

Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 3036018)
Stiu masinuta, stiu si cum fuge si cam prin ce modificari a trecut ...e pe drumul cel bun Potos , asta e clar.

Succes pe mai departe si ne auzim cand mai trec prin Iasi.

mersi VaLeX, spor si tie in toate si sper sa ne auzim la o cafelutza cat mai curand si sa mai povestim si noi una alta...bafta si tie.

Quote:

Originally Posted by o`neal (Post 3036034)
stiu cat efort s`a depus pt aceasta masina si sa nu mai vb`im de timp ... nu stiu daca ai dat vreodata detalii despre motor nici pe alte forumuri ... chiar daca te mai tragea lumea de limba... anyway ... suna frumos rau si nu dam mai multe detalii :D poate le vom auzi de la tine pe parcurs :) mult succes in noul proiect..

noul proiect nu e cine stie ce..doar ca am desfacut`o toata bucati si am pus`o inapoi dar:
am curata rugina de pe podul pedalier
schimb grila
schimb farurile
si mici retusuri..sa o pun la linie..sa fac rost de capacele de la bari fata-spate
voi pune poze cand e gata.

si referitor la detaliile despre motor..ai dreptate:d nu am dat nicaieri info si am fost tras de limba de mai multe ori..

PS: daca stie cineva ceva ..shhhh :-$ :-$ :D


All times are GMT +2. The time now is 16:41.

- Copyright 2024 4Tuning