Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Fashion, Hair styles, clothing & other stuff (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/16670-fashion-hair-styles-clothing-and-other-stuff.html)

RA_2fast4u 30-04-06 17:11

Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Asa deci am facut acest topic sa mai bagam fiecare poze cu ce se poarta pe la voi, cum se imbraca lumea, ce e nou shi tot felul :D
Din cate am observat la noi in cj lumea incepe sa poarte tot mai mult roz... eu personal nu asi purta asa ceva nici pe bani, nu imi place, il detest chiar... dar se pare ca la altii le place foarte mult...
Din punct de vedere al frezelor la noi toata lumea care "se respecta" :lol: are freza facuta la "Foarfeca De Aur" ....adica pe romaneste spus la stilist, te duci iti baga baiatu ceva taietura :lol: si iti intinde paru.... nu ma prea pasioneaza stilul asta da nah :)

acuma sincer de ce am facut acest topic... ma tot gandesc de vreo 5 zile ce freza sa imi fak... si speram ca cineva sa baga ceva poze cu feze and shit :) si am zis ca dc tot e asa sa bagam si cu haine misto sa mai vb si noi ce se poarta pe la fiecare :D

sper sa nu mi se stearga iara topicul ca cel cu "la udat" care a disparut asa fara nici un fel de explicatie... si sper la cat mai multe pagini :))

Alexutzzz 30-04-06 18:39

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
2 Attachment(s)
yo nu prea le am frizurile ;) de obicei ma tund scurt si il las normal dau cu ceara ceva in el sa luceasca in rest port muuult blugi si acu am o noua costumatie care o sa o port toata vara :D astept cizmele si blugii cu protecti ps nu va uitati la par:D innchideti ochi eram ciufulit:D motoru vine si el miercuri o sa il prezint si pe forum asta ca sa fac si putin offtopic

RA_2fast4u 30-04-06 19:12

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by Alexutzzz
yo nu prea le am frizurile ;) de obicei ma tund scurt si il las normal dau cu ceara ceva in el sa luceasca in rest port muuult blugi si acu am o noua costumatie care o sa o port toata vara :D astept cizmele si blugii cu protecti ps nu va uitati la par:D innchideti ochi eram ciufulit:D motoru vine si el miercuri o sa il prezint si pe forum asta ca sa fac si putin offtopic

bhayy ce de beutura acolo in spate =p~ wow mi-ai facut pofta :D

sil4tuning 30-04-06 19:13

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
ce faci ma ? acuma te lauzi ca ti-ai luat motor ?
nu il credeti ca minte :))))
si cu sticlele alea acolo care e faza ? esti alcoolist inrait :) ?

Alexutzzz 01-05-06 12:25

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
da sa traiti :D hai sariti ca na ce par ciufulit am sa stiu ce fac sa fie la moda =)):D=))

ssgia 26-05-06 22:41

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
deci cum te`ai tuns pana la urma?:D la noi in craiova tipii kare se respecta au creasta...nu va ganditi la punkishti sau mai stiu yo ce`.. e mai mult spre clubbin`..sigur e si p la voi ceva ceva :P b-) :)

Gabi 27-05-06 01:18

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by ssgia
[...] la noi in craiova tipii kare se respecta au creasta... [...]

Al dracu' "respect" :lol:

Ontopic: la mine e cam dificil cu freza, ca de fiecare data cand merg la salon, nu stiu ce sa cer: ori 1, ori 0, cu masina de tuns :lol:

Eugen_TL 27-05-06 09:44

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
hmmm la mine in oras...se imbraca toti in functie de BUGET ca peste tot... nu ma intereseaza ceilalti cu ce se imbraca...mie imi place sa ma simt bine in hainele mele...ma imbrac sport tot timpul credeti-ma ca nu am nimic pt o nunta(de aceea nu merg cu ai mei la nunta ca nu suport hainele de ocazii), casual mai merge dar nu tot timpul...

stuff: fara ceas ca dor am la tel :) ,bratara si lantz cu cruce( ceva mediu frumos nu pt a ma arata cum fac unii....)
hair: eu in timpul scolii cum apuc sama trezesc:) ciufi sau cu sapca, iar in vacante si primul semestru de scoala(asa vin din vacanta)...cu suvitze tot ciufulit...

orlando 27-05-06 10:42

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Pe aici pe la noi lumea a inceput sa devina din ce in ce mai nonconformista si asta e bine...se merge pe ideea de roz la baieti(chiar daca multi condamna lucru asta...eu nu am nimic impotriva)
Lumea se imbraca dupa buget...in lumea buna o sa vezi ca adidas si cu nike fac legea :lol: si sa nu mai vorbim de casele mari de moda :)
La par nu am vazut vreo tendinta in ultima vreme...si nici clubberi cu creasta chiar daca pot sa zic ca cunosc destui...
Nu prea se ma poarta ceasul la tinuta sport pentru ca acum toata lumea zice "am telefon ce imi mai trebuie" dar la costum, pe toata lumea am vazut cu ceas la mana...
Se poarta inca si acum bratarile acelea de cauciuc...

Eugen_TL 27-05-06 10:54

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
:lol: :lol: ai punctat perfect orlando...ceas pt costum.! si eu cum nu ma costum dc sa am ceas:D

Bmwaldo 27-05-06 13:51

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
potzi sa te tunzi si cu breton ... doar in fata .. apoi parul ridicat un pic .. .se poarta si " da bine " sau potzi sa tai din breton .. intr`un stil ciudat ... intr`o jumatate mai mult si in cealalta mai putzin...cat despre haine ... fiecare dupa c buget are ... nu conteaza doar firma ... ci si calitatea ... adica ... poate sa fie de calitate: prin a fi un material bun ... si sa nu ii iasa culoarea la prima spalare sau chestii d genu` ... si sa nu aiba o treaba cu firmele mari ... :D sau potzi sa o patesti sa t duci la un magazin .. nu dau nume k nush dak am voie ... sa iti iei un articol din ultima colectie ..si sa iti tragi tzeapa ...sa t irite, sa te manance ..dar p eticheta scriind ... (de ex. araz :lol: cititi d la coada la cap :lol: ) ... deci mai bine un lucru bun si care sa nu iti dauneze dekt ceva " d firma " si .. de kko. si ii dau dreptate lui orlando in bucuresti .. a devenit lumea non-conformista... si asta arata o "europenizare" a noastra ... dar nu stiu in care masura ... :D :D

AleXXL 28-05-06 00:26

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
pai ...
la noi se poarta crestele in general....
shi eu am creasta....port shi roz (nu vad nici o problema...) ... se paorta piercingurile in spranceana la baietzi(ceea ce detest :evil: ) ... nush...adik nu`mi plak piercing`urile de nici un fel ...
pfoai...sa fac rost de poze....sa va arat ce freze aveam acu`s 2`3 luni ... TRIPLE X shi ZZZ shi mama ma`sii :lol: :lol: ...
acu se poarta...coada la baietzi ;) din cate am obs eu

Alexutzzz 28-05-06 01:00

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
ma freaca un gand sa imi vopsesc paru negru :D

minirally 28-05-06 01:06

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by orlando
Pe aici pe la noi lumea a inceput sa devina din ce in ce mai nonconformista si asta e bine...se merge pe ideea de roz la baieti(chiar daca multi condamna lucru asta...eu nu am nimic impotriva)
Lumea se imbraca dupa buget...in lumea buna o sa vezi ca adidas si cu nike fac legea :lol: si sa nu mai vorbim de casele mari de moda :)
La par nu am vazut vreo tendinta in ultima vreme...si nici clubberi cu creasta chiar daca pot sa zic ca cunosc destui...
Nu prea se ma poarta ceasul la tinuta sport pentru ca acum toata lumea zice "am telefon ce imi mai trebuie" dar la costum, pe toata lumea am vazut cu ceas la mana...
Se poarta inca si acum bratarile acelea de cauciuc...

sincer,la noi nonconformismul asta a dus la niste combinatii.. proaste,care irita ochiu uneori.multi merg pe premisa "se poarta colorat,ciudat etc".strainii au stil nonconformist la modul ca se imbraca mai sport cand au ei chef,si nu le pasa de ce cred cei din jur,dar nu cum e la noi,sa te imbraci in 7 mii de culori,si sa combini tot felu d haine:rolleyes2 .cel putin stilul fetelor care..arata mai mult a baieti pe mine ma lasa rece total,dar pe voi..baietii?!?!ok,inteleg,esti funky,punky truliluli..dar..totusi trebuie sa-ti scoti in evidenta uneori si partile feminine(parerea mea).rozul..o culoare care nu se mai poarta de mult,dar..inca e prezenta din pacate.la baietzi,deja a devenit un fel de.."fitza" creasta,sacouasul si tenisii:lol: ma rog,da bine combinatia,mai ales la baietii dragutzi:oops: ,dar..parca-s facutzi pe banda..:rolleyes2 cat despre hainele de firma..nu conteaza asta asa mult,nu stai cu eticheta pe afara,conteaza tie sa-ti placa,si sa nu ``dauneze``...celor din jur :D in bucuresti deja lucrurile au cam luato un pic pe langa..gen,ziua vezi pe strada fete pe ditai toacele`,cu fuste pana la fund si mai stiu eu c combinatii..d parca ar merge in club.gusturile nu se discuta,dar se pot invata..:rolleyes2

Alexutzzz 28-05-06 01:42

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
minirally da crezi ca pe alti care n au bani de N90 nu ii irita cand vad ca tu il ti jumate pe afaara? ( nu ma refer la mine)a si blondu nu se mai poarta:D:D=)) si parca mergea o coafura mai moderna esti prea clasica:D

ps ia o ca pe o gluma
pps am zis sa o ia ca pe o gluma ca sa nu sariti ca badaranii pe mine


All times are GMT +2. The time now is 14:37.

- Copyright 2024 4Tuning