![]() |
diferential E30
salutare,am si eu o intrebare pt cunoscatori,se poate face un diferential normal,autoblocant?am inteles k trebuie sudat ceva in el.astept si eu niste pareri
. |
Re: diferential E30
Daca il sudezi il blochezi cu totul. :))
Dar da, se poate muta "miezul" autoblocant de pe un diferential pe altul, dar este multa munca. |
Re: diferential E30
si dak il blochezi cu totul s sparge nu?
|
Re: diferential E30
nu se sparge, dar merge ca si caruciorul de butelii, merg ambele roti in acelasi timp, sa nu-ti faci asa pt ca o sa iesi in plop la viraje..asa se practica la drift, pt strada nu e indicat, fa un efort si ia-ti un autoblocant
|
Re: diferential E30
Dupa cum ti-e norocul.
https://www.youtube.com/watch?v=Ur81Gy5LPEI https://www.youtube.com/watch?v=Q9MqCt0duo4 |
Re: diferential E30
de iesit nu iesi in plop cum spunea cineva mai sus.
se practica cu multi ani in urma sudarea diferentialului la cei care practicau off road si nu-si permiteau blocante si chiar la masinile vechi de rally si vtm. dar nu as face o asemenea prostie pe o masina de strada,cand te lasa diferentialul pe o proba speciala..asta este se intampla,dar cand pleci si tu la plimbare si ramai cu caruta in drum nu prea se merita. |
Re: diferential E30
deci ca sa nu risc sa raman cu caruta-n drum n-ar trebui sa sudez.dar as putea sa il fac pt un moment de distractie.
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:12. |
- Copyright 2026 4Tuning