Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Mercedes tuning (https://forum.4tuning.ro/153-mercedes-tuning.html)
-   -   Vreau sa imi iau MASINA (https://forum.4tuning.ro/153-mercedes-tuning/165069-vreau-iau-masina.html)

Claudius25 21-01-10 17:56

Vreau sa imi iau MASINA
 
Fac 18 ani peste doua luni si vreau sa imi iau o masina ori ce tip , dar nu stiu ce ,am in jur de 14 mi Euro VREAU SFATURI VA ROG DIN SUFLET

razvanr1 21-01-10 18:03

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
iati un trabant tunat...e misto

dangrig 21-01-10 18:17

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
Quote:

Originally Posted by Claudius25 (Post 3000369)
Fac 18 ani peste doua luni si vreau sa imi iau o masina ori ce tip , dar nu stiu ce ,am in jur de 14 mi Euro VREAU SFATURI VA ROG DIN SUFLET

Da si tu detalii .

Pentru incepatori ar merge un C klasse .

C200 CDI , C220 CDI .

Tu ce cauti ?
Ce dimensiuni vrei ? sa fie mai mica , mai mare ?
Cu motor mica sau mare (cam ce cilindree) .
Cam ce bani de impozit anual vrei sa dai ?
Ce doatari cauti ?

Si care este anul minim la care te gandesti .

Ca pe la 14.000 euro poti lua de la A klasse pana la S klasse de dupa 2000 - 2001.

Da detalii .

Bafta.

Claudius25 21-01-10 18:24

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
motor max 1.9
impozit in jur de 10 mil
sa fie cupe sau berlina
dimensiuni medi nu sti Tigra

andrei 11 e 21-01-10 18:33

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
ia-ti draq un golf 4 ca esti incepator ... 2 ani pana te obisnuiesti ...oricum depinde de tine cu banii astia poti sa iei orice serie bmw second hand...daca nu iti place hatch back ia-ti un 3-er coupe e46 !

dangrig 21-01-10 18:42

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
Inseamna ca iti poti lua un C200 kompressor , C200 CDI , C220 CDI , E200 kompressor , E200 CDI, E220 CDI.

Poti gasi masinile de mai sus pana in 14.000 euro si ca ani din 2004-2005-2006.

Acum depinde ce sofer esti.

Daca esti incepator rau de tot :D , vorba colegului, mergi pe un Golf sau ceva mai mic pana te inveti.

Si apoi treci la Mercedes. Mai ales ca Mercedes-ul este cu tractiune spate.

Claudius25 21-01-10 18:44

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
asta asa e cu soferia :)

dangrig 21-01-10 18:51

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
Quote:

Originally Posted by Claudius25 (Post 3000523)
asta asa e cu soferia :)

Lasa ca te inveti repede .:mrgreen:

Nu o sa iti vina sa te mai dai jos :peace:

Claudius25 21-01-10 20:54

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
Quote:

Originally Posted by dangrig (Post 3000553)
Lasa ca te inveti repede .:mrgreen:

Nu o sa iti vina sa te mai dai jos :peace:

abia astept :twisted::twisted::twisted:

ArCaDa 27-01-10 22:58

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
La 12.000-14.000 E , iti gasesti un A-klass 180 cdi din 2008 chiar 2009 ;) modelu facelift , cu optiuni care zic eu sunt chiar mai mult decat destule !!:-)

Claudius25 28-01-10 16:30

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
Quote:

Originally Posted by ArCaDa (Post 3022657)
La 12.000-14.000 E , iti gasesti un A-klass 180 cdi din 2008 chiar 2009 ;) modelu facelift , cu optiuni care zic eu sunt chiar mai mult decat destule !!:-)

in nici un caz A klass sory

ArCaDa 28-01-10 18:19

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
Era doar o parere !! :-P Bafta la cumparare, sper sa gasesti ceva pe plac !

Claudius25 01-02-10 11:54

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
KIA pro cee'd ce parere aveti
?

amg_0001 01-02-10 13:01

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
Quote:

Originally Posted by Claudius25 (Post 3000369)
Fac 18 ani peste doua luni si vreau sa imi iau o masina ori ce tip , dar nu stiu ce ,am in jur de 14 mi Euro VREAU SFATURI VA ROG DIN SUFLET

Salut Claudius25 Pårerea mea este sa cumperi o masina, care iti place tie. Fiecare avem gusturi diferite , +++ trebuie sa ne gindim ca, la achizitionarea unei masini ,mai depinde si de contul bancar. Trebuie sa ai bani dupåaceea de intretinerea ei ++ bani de trai. Asa ca sfatul meu este sa-ti achizitionezi ceva pe puterile tale economice, Alt sfat iti dau , daca vrei sa achizitionezi masina din germania , ferestete de firme turcesti si arabesti , sint niste tepari la maxim. Eu am cam påtito cu asemenea specimene , Plåtit avion, hotel , ajuns la fata locului am dat peste jafuri de masini, cu toate ca mi sa spus la telefon ,ca masina este impecabila .Deaceea va indrum pe toti rominii care vor masini de afara , sa se fereasca de turci si arabi. Ozi buna in continuare, si bafta cu achizitionarea masinii dorite

Claudius25 01-02-10 15:07

Re: Vreau sa imi iau MASINA
 
Quote:

Originally Posted by amg_0001 (Post 3038055)
Salut Claudius25 Pårerea mea este sa cumperi o masina, care iti place tie. Fiecare avem gusturi diferite , +++ trebuie sa ne gindim ca, la achizitionarea unei masini ,mai depinde si de contul bancar. Trebuie sa ai bani dupåaceea de intretinerea ei ++ bani de trai. Asa ca sfatul meu este sa-ti achizitionezi ceva pe puterile tale economice, Alt sfat iti dau , daca vrei sa achizitionezi masina din germania , ferestete de firme turcesti si arabesti , sint niste tepari la maxim. Eu am cam påtito cu asemenea specimene , Plåtit avion, hotel , ajuns la fata locului am dat peste jafuri de masini, cu toate ca mi sa spus la telefon ,ca masina este impecabila .Deaceea va indrum pe toti rominii care vor masini de afara , sa se fereasca de turci si arabi. Ozi buna in continuare, si bafta cu achizitionarea masinii dorite

MRS pt sfaturi o zi buna si tie


All times are GMT +2. The time now is 23:47.

- Copyright 2026 4Tuning