Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   intrebare bord e36 (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/164951-intrebare-bord-e36.html)

marius_dbv2 20-01-10 23:54

intrebare bord e36
 
Salutare tuturor.Sunt posesorul unui BMW e36 316i din 93' si am in bord in locul turometrului un ceas mare:cry:. As vrea sa stiu daca s-ar putea schimba ceasurile care le am cu modelul ala cu turometru si daca ar merge turometru.Am inteles ca mufele potrivesc numai ca as vrea sa fiu sigur sa nu-mi iau alte ceasuri degeaba.

hanneman 21-01-10 02:49

Re: intrebare bord e36
 
Da merg ceasurile cu turometru!Dar sa iti iei ceasuri de 4 pistoane!

marius_dbv2 21-01-10 10:32

Re: intrebare bord e36
 
pai ceasuri de 316 cu 220 km/h nu?

marius_dbv2 22-01-10 13:33

Re: intrebare bord e36
 
mi-am pus azi bordu cu turometru si merge tot doar ca acul de la consum cand pornesc masina urca la 30 si ramane acolo.daca stie cineva cum se poate face si poate sa-mi spuna v-as fi recunoscator,daca nu ii bine si asa

bmw_4ever 22-01-10 18:35

Re: intrebare bord e36
 
Quote:

Originally Posted by marius_dbv2 (Post 3002947)
mi-am pus azi bordu cu turometru si merge tot doar ca acul de la consum cand pornesc masina urca la 30 si ramane acolo.daca stie cineva cum se poate face si poate sa-mi spuna v-as fi recunoscator,daca nu ii bine si asa

e normal ca acu sa-ti stea la 30 cand nu esti in mers cu ea, atata timp cat in mers acu iti arata consumul.

rdy4ever 23-01-10 14:38

Re: intrebare bord e36
 
chiar nu inteleg de ce s-a folosit vreodata un astfel de bord la bmw... fara turometru n-are nici un haz.

marius_dbv2 23-01-10 17:38

Re: intrebare bord e36
 
nu stiu de ce s-a pus asa ceva pe masini mai ales pe bmw`uri.am tras o sperietura dupa ce l-am luat ca i-am dat intr-antaia pana a decuplat:twisted: si in prima faza nu am stiut ce s-a intamplat.o aveam de doua zile si am crezut ca am si stricat ceva la ea.dupa aia mi-am dat seama ce s-a intamplat

marius_dbv2 23-01-10 17:42

Re: intrebare bord e36
 
Quote:

Originally Posted by bmw_4ever (Post 3003906)
e normal ca acu sa-ti stea la 30 cand nu esti in mers cu ea, atata timp cat in mers acu iti arata consumul.

acuma mai coboara ,la relanti ii la 10-11 si dupa ce pornesc nu-l pot face sa coboare sub 20 doar cand apas ambreiaju si nu prea umblu sportiv numai rar, cand ma gadila piticii pe creier

bmw_4ever 23-01-10 17:45

Re: intrebare bord e36
 
Quote:

Originally Posted by marius_dbv2 (Post 3007098)
acuma mai coboara ,la relanti ii la 10-11 si dupa ce pornesc nu-l pot face sa coboare sub 20 doar cand apas ambreiaju si nu prea umblu sportiv numai rar, cand ma gadila piticii pe creier

ceva e in neregula la el...

wolverine 27-01-10 14:09

Re: intrebare bord e36
 
e normal, sa nu te speri cand vezi consum de 20-30% la plecari, la demaraje, pt ca ala e consum instantaneu!

marius_dbv2 27-01-10 15:17

Re: intrebare bord e36
 
Quote:

Originally Posted by wolverine (Post 3020679)
e normal, sa nu te speri cand vezi consum de 20-30% la plecari, la demaraje, pt ca ala e consum instantaneu!

m-am obisnuit ca nu prea ma mai uit la el


All times are GMT +2. The time now is 22:19.

- Copyright 2026 4Tuning