![]() |
Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
Am un sistem Bose pe un a3 din
2002 si vreau sa ii pun mp3 sub si statie .... am toate ce trebuie Problema e urmatoare ... pe masina ii audi concert ... 4+1 si magazie de cduri ....si nu am nici o mufa ... prin care sa pun boxele la mp3 ... el are doar alimentare o mufa neagra mare care nu intra si una rosie care nu stie ce iii dar de iesire de boxe nimic .... Ce ar trebui sa fac sa tai cablu cu cablu ... si sa le duc pana la cas ... sau este vreo combinatie .... pe la mijloc .... de unde ash putea lua ... stiam ca are o statie .... dar na nu stiu ... |
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
So help me guyz :))
|
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
chiar sa nu ma ajute nimeni
..... |
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
3 Attachment(s)
Pana la urma am facut eu ceva pe acolo am mers la un electrician .... si mi-a pus doua adaptor de semnal si asha am facut 4 iesire de boxe de pe sistemu vechi .... dar din pacate nu se aude foarte clar ..... si nu se aude asha de incetu .... ce sa fac help me .... Va rog ....... mult
|
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
iti dau o solutie.... JL Audio Clean Sweep... asta iti ia semnalul de la playeru stock, ii atasaza un egalizator automat dupa care iti da iesiri preamplificate pentru ampuri.
cat despre restul sistemului...depinde ce preferi tu si ce s-ar potrivi mai bine bafta |
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
Nu ar fi totusi mai bine sa te duci la o firma care se ocupa de sisteme, sa se uite la masina, si sa-ti dea jos sistemul stoc dupa care sa-ti monteze ce anume vrei tu ? Poate au mai avut de-a face cu audi, si stiu cablurile/ampul unde sunt. bafta!
|
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
Eu nu ma refer la o inlocuire .... totala a sitemului eu vreau sa pastrez boxele masinii .... numai sa imi schimb HU si sa pun un amplif si subwoofer ...
|
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
atunci io nu inteleg care e problema....
schimbi HU cu unu care sa aiba iesire de sub... si iti pui sub si amp. simplu, nu? |
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
dar dar mufele .... de la audi nu incap la HU asta .... si trebuie o modificare ... asta caut eu daca citeai mai sus iti dadeai seama
.... |
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
nu mi-am dat seama...si am citit ca sa stii...
se pot gasi adaptoare da nu mai stiu exact p unde... parca aici www.car-tuning.ro bafta |
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
Nici o sansa .... acolo ...
|
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
alte idei nu am.... sorry
|
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
O lucrare de genul asta nu se face acasa daca nu esti de meserie. Trebuie sa gasesti un atelier de specialitate la tine in zona.
Nu risca ca ai toate sansele sa strici ceva pe acolo... |
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
parerea mea este ca daca ai sistem bose stock facut pe masina adica nu adaugat... lasa-l asa... :) suna ireprosabil si parerea mea este sa nu il distrugi aiurea! :)
Bafta! P.S.: Iar daca ii adaugi si subwoofer s-ar putea sa ii debalansezi sunetul... oricum nu o sa mai fie sunet Bose... ci... o amestecatura! (NU zic ca nu s-ar auzii bine)! |
Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
mda .... saxo atelier specializat nu avem pe aici ... ca ash merge ..... dar din pacate .... stau pe capul unu electrician cam cel mai bun din judetz ...
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:42. |
- Copyright 2026 4Tuning