Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Talcioc (https://forum.4tuning.ro/79-talcioc.html)
-   -   Antique magazin "DUESENBERG" (https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/164286-antique-magazin-duesenberg.html)

duesenberg 17-01-10 19:48

Antique magazin "DUESENBERG"
 
10 Attachment(s)
Un cadou frumos,pentru tine sau pentru cei dragi,da nota de distinctie casei .Preturile difera in functie de marca,marime,vechime,mecanism,etc.acestea fiind cuprinse intre 100 si 700 de EURO ! Pentru detalii sunati va rog la telefon : 0723.06.34.34.

duesenberg 18-01-10 08:35

Re: Pendula Junghans,Gustav Becker,etc.
 
10 Attachment(s)
Am uitat sa mai adaug cateva poze ! Si tot acum va ofer si ceva radiouri de epoca PHILIPS in perfecta stare de functionare ,si doua patefoane unul este COLUMBIA iar al 2-lea este HIS MASTER VOICE ! ! !:peace:

duesenberg 19-01-10 08:49

Colectie Fiare de calcat cu carbuni !
 
3 Attachment(s)
Oricine a mai gasit in podul bunicii un fier de calcat, dar sa ai o colectie inseamna ca trebuie sa te cocoti o viata inteaga prin poduri sau sa umbli pri beciuri cautand cu lumanarea alte si alte <<piese>> .Marele meu merit este ca am mostenit aceasta colectie ! Sunt in perfecta stare de functionare....punem carbunii si gata,la treaba !

duesenberg 19-01-10 08:55

Re: Colectie Fiare de calcat cu carbuni !
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by duesenberg (Post 2991753)
Oricine a mai gasit in podul bunicii un fier de calcat, dar sa ai o colectie inseamna ca trebuie sa te cocoti o viata inteaga prin poduri sau sa umbli pri beciuri cautand cu lumanarea alte si alte <<piese>> .Marele meu merit este ca am mostenit aceasta colectie ! Sunt in perfecta stare de functionare....punem carbunii si gata,la treaba !

Pretul variaza functie de model intre 100 si 200 lei .Pentru intreaga colectie 1200 Ron.

duesenberg 20-01-10 13:02

Re: Pendula Junghans,Gustav Becker,etc.
 
Radiourile PHILIPS sunt de format mic ,nu ocupa mult spatiu= 200 lei / buc
Patefoanele sunt in stare de functionare:
Columbia= 400 lei
His Masters Voice = 600 lei
Preturi sunt disc. in limitele bunului simt !

Geo_ZGA 21-01-10 14:06

Re: Colectie Fiare de calcat cu carbuni !
 
Nu mai vrei unul? :D Am si eu de vanzare.... poate te intereseaza.

Decodat 21-01-10 18:00

Re: Pendula Junghans,Gustav Becker,etc.
 
Ce pendule ai la 100 E. Sunt vechi sau...:arrow:

duesenberg 22-01-10 07:36

Re: Pendula Junghans,Gustav Becker,etc.
 
A 4 a pendula : 100 Euro , Vechime intre 18... si perioada interbelica !!!

duesenberg 23-01-10 11:09

Re: Colectie Fiare de calcat cu carbuni !
 
Fiarele ... reducere pret ! Acum la 1000 ron = TOATE !!!

duesenberg 24-01-10 13:19

Re: Pendula Junghans,Gustav Becker,etc.
 
Au mai ramas 17 pendule ! Poftiti ca nu gresiti !

duesenberg 26-01-10 08:18

Re: Pendula Junghans,Gustav Becker,etc.
 
Pentru cei care au dat telefon... 18... insemna ca una dintre pendule(cea mai veche) este fabricata undeva la 1870 ,asa numitul <<CEAS MUT>> pentru ca nu avea gong.Ca si o curiozitate ,firul de care atarna greutatea erea confectionat din matz de peste tratat special pentru a ramane flexibil, ceva similar argasirii blanurilor si pieilor .Imediat dupa 1900 au aparut pendulele tot cu greutati dar avind si gong ,primele bateau doar ORA apoi ora si jumatatea,iar ultimele bateau si sferturile.Cele mai sofisticate aveau la ora fixa si cate o melodie.Am avut o pendula care la fix in afara de bataie canta TRAIASCA REGELE,o melodie celebra in epoca regalista. Nu va lasati casa inundata de KITSCH- uri ,lasati mostenire copiilor dvs un obiect rafinat !!!

duesenberg 28-01-10 11:07

SINGER -Masina de cusut-1864 ORIGINALA
 
2 Attachment(s)
Masina de cusut SINGER Made in Germany ,prezentata intr-un catalog elvetian cu data de fabricatie 1 8 6 4 . intr-o stare de exceptie-CA NOUA,aproape nefolosita,cu emailul instare foarte bun,neuzata,cutia din furnir deasemeni in stare de vis,nerestaurata (ORIGINALA) Se afla in familie de patru generatii.In stare perfecta de funtionare,dar poate deveni cu prisosinta un excelent obiect de decor pentru casa sau o firma !!! Vreau sa o vand,nu sa ma laud cu ea asa ca doresc un pret modic- 400 Euro (disc) Negocieri,detalii si alte vorbe numai la tel. 0744.89.39.12. Nu vanatorilor de posturi ,nu pe forum ,va rog !

duesenberg 30-01-10 11:19

TABLOURI ORIGINALE -ULEI ( Perioada interbelica)
 
4 Attachment(s)
Primul tablou pe care vreau sa il prezint a fost achizitionat de catre bunicul meu de la ULAN BATOR-Mongolia dupa primul razboi mondial pe la 1927 in urma unor drumuri in interes de afaceri in aceasta tara.Este nu tablou pictat in ulei pe panza si reprezinta un bastinas in lupta cu un tigru siberian.Rama este originala,atat panza cat si rama sunt in stare absolut perfecte !!!Am vazut intr-o galerie de arta o rama goala, similara, la pretul de 400 ron.Pretul tabloului este de 370 Euro. Al 2-lea tablou ,cumparat in aceasi perioada ,este un ulei pe carton in rama originala,reprezentand doua muze, nud , in natura. Pretul tabloului este de 570 Euro. Ambele tablouri sunt nesemnate,nedatate,nerestaurate (originale). Nu negociez pe forum,astept numai persoane strict interesate la tel.0723.06.34.34.SERIOZITATE MAXIMA ! ! !

duesenberg 01-02-10 11:26

CANAPEA+FOTOLII DIN PIELE NATURALA ABSOLUT NOI PRODUCTIE BELGIA
 
3 Attachment(s)
De vanzare doua seturi HOL-LIVING compuse din canapea+doua fotolii din piele naturala ABSOLUT NOI (nu second hand)aduse de curand din Belgia.Un set este maro deschis iar al doi-lea maro coniac pe bratele laterale au intarsii din lemn lacuit.Pernele de la sezut sunt detasabile.Au costat in Belgia 1460 Euro/set + transportul in RO.Pret de vanzare actual 990 Euro/set.Predare in Bucuresti.Nu negociez pe forum,pentru mai multe detalii sunati la 0723.06.34.34.SERIOZITATE MAXIMA !

duesenberg 17-02-10 13:50

Re: Pendula Junghans,Gustav Becker,etc.
 
Oare ar fi mai frumos pe peretele din living un tablou cu RAPIREA DIN SERAI decat o pendula JUNHANS ?????


All times are GMT +2. The time now is 10:12.

- Copyright 2024 4Tuning