Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii (https://forum.4tuning.ro/41-4tuning-ro-noutati-sugestii-reclamatii.html)
-   -   4Tuning Shop (https://forum.4tuning.ro/41-4tuning-ro-noutati-sugestii-reclamatii/163223-4tuning-shop.html)

zN3u 12-01-10 19:55

4Tuning Shop
 
Buna seara,stateam in pat acu o jumate de ora si am spus sa va inpartasesc atat conduceri dar si pasionatilor la ce ma gandeam:

Daca tot e asa de cunoscut brendul 4T de ce nu il duceti si mai sus/departe de atat acu vin eu cu ideea;Ori cum cred ca asta e de mult doar ca nu sa prea pus in valoare decat foarte putin.

De ce nu vorbiti cu cateva magazine de piese din diferite orase sa va "tranteasca" cate un mic stand 4T cu materiale promotionale.

De ce nu se fac mai multe materiale promotionale ?

De ce nu va-ti gandit ca la fiecare eveniment care e sa aveti macar cate o duba in care sa o transformati in stand cu tot felu de materiale promotionale dar totusi sa fie acolo macar cate 1000 tricouri pe marimi diferite nu doar cateva cum au fost anu trecut.Nici o data nu apucai sa ei si in urmatoarea zi a evenimentului.

Eu va fac o lista "micuta" cu cate chesti ati putea face ar fi atat profitabil cat si o placere vizuala cand vezi la un show ca jumate sau un sfert au anumite chesti promotionale.

4T prin ce a facut a ajuns un nume mare in lumea automobilistica.Sa incercam sa ducem 4Tuningul cat mai sus posibil.

Code:

Lista:
*Imbracaminte^
-Vesta
-Tricouri (mai multe diferite modele chiar)
-Flanele
-Pantaloni -Scurti;Lungi (chiar ar fi interesant)
-"Mini fular" (esarfa)
-Caciula,Bandana
-Bentita(mai sunt care au si paru lung)
-Rusac (macar cum erau acelea la Orange care erau cu "sfoara")
-Seapca (ciapica)

*Suveniruri
-"Braduti" (chestile acelea de iti spanzura la oglinda si iti da un miros placut,ma scuzati ca nu stiu cum sa ii spun)
-Pixuri
-Agende
-"Fanioane"
-Cani
-Calendare (atat de perete cat si de buzunar)
-Brichete
-Punga
-Postere (cu diferiti piloti)
-Suport de pahar :D (ce bine ar sta paharu cu bere pe el)
-Brelocuri
-Ceasuri de perete,birou.



Nu cred ca nu ar fi doritori care sa cumpere asemenea materiale promotionale.

Daca cumva nu vi se pare constructiv postul va rog sa il stergeti.[Nici o problema,am vrut doar sa fiu util.]

bereczki2 12-01-10 20:56

Re: 4Tuning Shop
 
frate, foarte tare idee ta!!!:) pe bune, sa stii ca si eu m-as umple cu toate chestiile cu 4tuning ce ar aparea prin magazine sau chiar si pe comanda!!! inca o data, cred ca este o idee foarte buna: multi intre soferi fumeaza:deci brichete 4t!;) fiecare trebuie sa se imbrace, si decat sa-si ia alte marci, de ce nu 4t?:) deci veste, sepci, tricouri, etc! odorizant (bradulet ce ziceai tu de atarna pe oglinda:) )aproape fiecare are in masina, si de ce nu sa aiba odorizant 4t?:)(eu am fost colectionar de odorizante de alea, dar mam cam lasat :P) toata lumea are cheie la masina, casa, etc:deci breloc aproape toata lumea is pune pe chei! si decat unu cu ce stiu io, dc nu un breloc cu 4t???:)(si brelocuri am colectionat de eram mai mic, si acum mai am vreo 100buc, ce or mai ramas :P) fiecare are macar un pix in masina sau un caiet sau notes, de ce sa nu fie cu 4t?:) deci 100% eu sunt de acord cu aceasta idee!!!:))toata stima!;)

22VIN 12-01-10 21:37

Re: 4Tuning Shop
 
Hai sa va spun eu de ce nu imi surade aceasta idee:
Ai vedea toti cocalarii cu brichete, sepci, tricouri 4t, ei n-avand nici cea mai mica legatura cu comunitatea. Dupa ce ca s-a umplut forumul cu tot felul de exemplare, ar mai fi si culmea sa te orbeasca pe strada o mare de stickere galbene si tricouri si sepci negru cu galben purtate de orisicine. Lucrurile astea le poarta cei care au un anume rol in treaba asta, cei care au ajutat la organizarea unui eveniment gazduit de 4t, cei care fac forumul si revista sa mearga etc. Cu ce-l ajuta pe cel caqre decat citeste forumul sau compune un post aberant din joi in pasti care oricum e sters de moderatori ca e echipat din cap pana in picioare 4t? E mai smecher in ochii tovarasilor lui?
E exact acelasi lucru cu Daciile cu parasolare si sigle BMW, cu brelocul Mercedes la cheia de 1310 si tot asa.
Get it?

DTH 13-01-10 20:49

Re: 4Tuning Shop
 
Quote:

Originally Posted by amphetamine (Post 2971038)
Hai sa va spun eu de ce nu imi surade aceasta idee:
Ai vedea toti cocalarii cu brichete, sepci, tricouri 4t, ei n-avand nici cea mai mica legatura cu comunitatea. Dupa ce ca s-a umplut forumul cu tot felul de exemplare, ar mai fi si culmea sa te orbeasca pe strada o mare de stickere galbene si tricouri si sepci negru cu galben purtate de orisicine. Lucrurile astea le poarta cei care au un anume rol in treaba asta, cei care au ajutat la organizarea unui eveniment gazduit de 4t, cei care fac forumul si revista sa mearga etc. Cu ce-l ajuta pe cel caqre decat citeste forumul sau compune un post aberant din joi in pasti care oricum e sters de moderatori ca e echipat din cap pana in picioare 4t? E mai smecher in ochii tovarasilor lui?
E exact acelasi lucru cu Daciile cu parasolare si sigle BMW, cu brelocul Mercedes la cheia de 1310 si tot asa.
Get it?


Sunt de acord cu amphetampine , poate ar fi o afacere profitabila , nu se stie , dar , cum a spus si el ...ai vedea toti cocalarii cu ceva 4TuninG si ei defapt nu au nicio treaba , nici cu intalniriile nici cu forumul ...si s-ar duce totu la drq ... pe romaneste ...

Eu sincera sa fiu , stikere am cacalau , "braduti" defapt nu-s braduti , parfumanti d-aia de pus la oglinda am ...suporti de nr imatriculare am :lol: si am zis eu odata sa ma rasfat asa ca am facut ceva personal ...o sa va arat cand o sa fac poze ...:D in rest ...sincera sa fiu nu mi-ar place sa vad la un 4T festival , sute de oameni imbracati in galben ...care n-au nici cea mai mica treaba de zici ca s-ar strange la alegeriile prezidentiale ...

22VIN 13-01-10 22:07

Re: 4Tuning Shop
 
Eu sincer sa fiu nu am nici sticker 4t lipit pe masina. Nu are sens, au toti cocalarii fara legatura stickere 4t pe masina, deci deja si-a pierdut rolul. Cine ma stie pe forum imi stie si numarul de la masina si asta-i suficient.

zN3u 14-01-10 14:01

Re: 4Tuning Shop
 
Da intradevar ideea din pacate asta ar fi ca ar fi full de bagabonti cu materiale promotionale , dar macar sa se faca pentru membri macar sa fie o gama larga de produse nu doar stikeru care ti-l poti face mai nou si acasa asa nu are semn.
Asta e ma rog mi-a venit ideea si am spus ca poate ar fi interesanta.

bereczki2 14-01-10 19:31

Re: 4Tuning Shop
 
Quote:

Originally Posted by amphetamine (Post 2974580)
Eu sincer sa fiu nu am nici sticker 4t lipit pe masina. Nu are sens, au toti cocalarii fara legatura stickere 4t pe masina, deci deja si-a pierdut rolul. Cine ma stie pe forum imi stie si numarul de la masina si asta-i suficient.

frate, nu te supara, dar aici nu aia care au stickere 4 tuning pe masini care nu au nicio legatura cu 4t, nu ei sunt de vina!!! au sticker? asta e! nu poti sa tii o marca sau un nume numai pt tine, sa o tii unica!!! toata lumea in ziua de azi face stickere acasa si asa mai departe, deci...asta e! si nu inteleg, ce ai vrea tu, sa faca toti care au stickere 4 t, ca sa merite acel sticker lipit pe masina??? sa contribuie in fiecare luna la 4t cu o suma??? sau sa le doneze ceva??? sau ce ai vrea sa facem pt 4t, ca sa putem sa lipim sticker 4t pe masina, ca sa nu ne zica"domnii" ca toti cocalarii au pe masini sticker 4t ???!!daca tu esti asa de modest, de nu ai lipit pe masina asa ceva, fii tu sanatos, dar nu numi pe altii cocalari!!! deci cine are sticker cu 4t ii cocalar??? si carei problema daca o sa apara si alte chestii cu 4t??? nu inteleg!!! daca moderatorii, sau sponsorii 4t, s-ar gandi mai bine, ar vedea ca nu este chiar asa un lucru rau daca s-ar apuca sa vanda aceste lururi!;) chiar le aduce profit, si cu acei bani ar putea sa faca multe lucruri!!!;) dar cum ii romanu'??? teoria, teoria, dar practica ne omoara!!!;)

andi_cimpean 14-01-10 20:43

Re: 4Tuning Shop
 
Daca 4tuning va deveni o marca comerciala, nimic bun nu va iesi din asta.

Va spun eu ca si oamenii din staff-ul 4T, s-au gandit la astfel de tehnici, dar atunci ar castiga pe o parte si ar pierde mult mai mult pe alta parte.

Este foarte bine, cum este acum!

22VIN 14-01-10 21:16

Re: 4Tuning Shop
 
Quote:

Originally Posted by bereczki2 (Post 2977431)
sa contribuie in fiecare luna la 4t cu o suma??? sau sa le doneze ceva??? sau ce ai vrea sa facem pt 4t, ca sa putem sa lipim sticker 4t pe masina

Nu, trebuie sa faci ceva pentru comunitate sau sa fii un user activ pe forum, fara sa fii "aberator de succes". Din pacate multi au impresia ca un sticker 4t pe masina ii eticheteaza ca fiind smecheri cu masina "tunata".
Chiar n-o sa inteleg niciodata ce-i cu bataia asta pe stickere... Si culmea, din cate am vazut, cine e cineva in comunitatea 4tuning nu balmajeste nimic despre niciun sticker.

mitza mtb 15-01-10 03:42

Re: 4Tuning Shop
 
Oricum au multi "bossi" si " printisori " sticker cu 4tuning in geam:|
Acum ar mai lipsii sa facem tricou 4tIuning cu strasuri 4tuning boss si sapca armani 4tuning boss da boss ..

Ar fi frumos ce zice zn3u da numai sa fie un cerc restrans de oameni care poarta tricourile astea.. nu sa le vezi pe taraba in piata ;) ..


All times are GMT +2. The time now is 15:09.

- Copyright 2024 4Tuning