Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Calendar Evenimente 4Tuning 2010 (https://forum.4tuning.ro/617-calendar-evenimente-4tuning-2010.html)
-   -   Calendar evenimente 4Tuning 2010 (https://forum.4tuning.ro/617-calendar-evenimente-4tuning-2010/162029-calendar-evenimente-4tuning-2010-a.html)

Gratzian 06-01-10 19:05

Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Va prezentam in premiera Calendarul de evenimente si competitii pe anul 2010.
Peste 50% din evenimente au deja contractele finalizate, urmand ca in cateva zile sa va mai dam detalii si de locatii, orase, program, etc.
De asemenea, este definitivat si va fi publicat dupa consultarea finala cu alti organizatori din Europa, Regulamentul de Drift. Simultan vom publica si regulamentul de Car-Audio, impreuna cu sistemele de punctaj, etc...

Suntem in discutii ca la toate competitiile sa avem arbitrii internationali, premii, dar si sponsori pentru a mentine buna traditie 4Tuning de Gratuitate la inscriere.
De saptamana viitoare vom incepe sa legitimam concurentii si sa facem preinscrierile.

In ansamblu sunt 7 evenimente oficiale, din care 4 majore marca 4tuning:
4TuningDAYS, 4TuningFESTIVAL, KOE si inca un eveniment special sunt cele 4 evenimente majore.
In afara de acestea, asteptam propuneri pentru altele, din orice oras, de la parteneri care doresc sa sustina evenimente sau sa colaboreze. Va rugam sa ne trimiteti un email la office@4tuning.ro pentru a le introduce in calendar ca evenimente oficiale sau mai putin oficiale, de drift, tuning si car-audio.

Bafta multa si spor la preparat masinile.


Calendar evenimente 4Tuning 2010

MARTIE
- 4 Tuning Days 13-14 Martie, Romexpo - Pavilionul Central
- Campionatul National de Car Audio - CNCA - etapa 1
- Campionatul National de Drift - etapa 1 - Deschiderea oficiala a sezonului


APRILIE
- Campionatul National de Drift - etapa 2 - (10-11 Aprilie)
- Eveniment Monomarca - BMW
- 3-4 Aprilie - Rezervat

MAI
- Rezervat Drag 1 mai
- KOE Drift: 15-16 Mai
- Eveniment monomarca - Dacia
- CNCA etapa 2
- 29-30 Mai - Rezervat

IUNIE
- Campionatul National de Drift et. 4 (19 -20 Iunie)
- CNCA etapa 3
- Eveniment monomarca - VW


IULIE
- Campionatul National de Drift etapa 5 - (10-11 Iulie)
- Eveniment Special ! 24-25 iulie


AUGUST
- Eveniment Special !

SEPTEMBRIE
- Campionatul National de Drift et. 6 - (4-5 septembrie)
- Eveniment monomarca - Japan Cars
- CNCA 4
- 25-26 septembrie Rezervat

OCTOMBRIE
- 4 Tuning Festival + CNCA 5 - FINALA
- Campionatul National de Drift et. 7 - FINALA (16-17 Octombrie sau in cele 2 weekenduri anterioare- fiind atat de departe ne-am permis sa nu fim foarte precisi)
- 2-3 si 9-10 Octombrie Rezervate

Gratzian 06-01-10 20:03

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
In plus, pentru concurenti, prezentam si calendarul KOE - Drift Series.
cei mai buni sportivi din Campionatul National de Drift , De la fiecare etapa vor fi sprijiniti sa mearga la etapa urmatoare de la KOE, daca doresc, partial de 4tuning, partial de sponsorii care si-au manifestat pana in acest moment dorinta de colaborare.

KOE Drift1 - 8 & 9 May - Serbia
KOE Drift2 - 15 & 16 May - Romania

KOE Drift3 - 26 & 27 June - France
KOE Drift 4 - 3 & 4 July - Spain

KOE Drift5 - 28,29,30,31 July & 1st August - Hungary Mariapocs
KOE Drift6 - 7 & 8 August - Slovakia

KOE Drift7 - 9&10 October - Greece
KOE Final - 16&17 October - Crčte

gollum_ 06-01-10 22:48

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Felicitari pt initiativa unui calendar pt 2010. Personal sunt trist pentru ca este axat 90 % pe drift si foarte putin si pe segmentul drag race care este din ce in ce mai important si in Romania. Speram sa fie luat si drag-ul de 4tuning sub aripa sa in 2010 !:???:

Gratzian 06-01-10 22:48

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
si asta in afara de mai multe surprize...
cele de mai sus sunt batute in cuie, dar mai sunt si multe altele...

Gratzian 06-01-10 22:50

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
vor fi si evenimente de drag, dar inca nu am centralizat inca totul...
speram ca pana la sfarsitul lunii sa prezentam un calendar cat de complet cu toate evenimentele de toate genurile, facute de noi sau de parteneri, colaboratori, etc...

Cat despre orase, vom incerca sa largim aria celor in care am facut evenimente pana acum cu cel putin 3

B-11-AYG 06-01-10 22:50

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
etapele de sound se vor tine la fiecare eveniment?

Gratzian 06-01-10 23:08

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
da, dar etape oficiale doar unde scrie CNCA

mitza mtb 06-01-10 23:14

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Un drag in bucuresti ar fi de bun augur .. nu au mai fost 400M de ff mult timp! ..

Koe e la Bucuresti?

Gratzian 06-01-10 23:18

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
la unele locatii suntem in dilema, avand cate 2 variante...
vom transmite cat de rapid deciziile.

bolidu' 06-01-10 23:37

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
dar care e faza cu evenimentele monomarca?vor fii prezente numai masini din cadrul acelei marci?

[WP]DEADSKULL 06-01-10 23:40

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Gratzian ai putea incerca ptr drag-uri si pe la constanta... pe aeroportu kogalniceanu ca nici pe aici nu prea au fost festivitati dastea mai marete

bakal 07-01-10 02:20

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
regulamentele pt fiecare competitie in parte?
sau macar drift-ul...care ma intereseaza pe mine :P

Gratzian 07-01-10 02:33

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
in maxim 48 ore vin regulamentele pe fiecare competitie, inclusiv ce te intereseaza pe tine
puteam pune astazi, dar incercam sa aducem un echilibru intre ce e necesar si nivelul drifterilor... plus ce feedbackuri avem de la ceilalti organizatori europeni pe care iii avem ca sprjin si in jurizare...

asa, ca un pont personal... casca ai?
noi vom aduce la evenimente casti pentru cei care nu au... dar poate vrei sa ai casca ta...
ce sa mai zic de casca pentru cel pe care il iei in masina la taxi-drift? mai stii ce nebunie a fost la cluj?
eu alergam printre masini incercand sa fac rost de casti
asa ca daca ai casca ta si inca una e super
despre punctaje, si jurizare, poimane, ok?
de combinezoane cred ca rezolv eu pentru toti competitorii...

in rest, vedem poimaine, cum am zis...
bafta la pregatit masina...

Gratzian 07-01-10 02:41

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
apropo...
nu va luati casti, ca incerc sa negociez gratis asta ca si pentru combinezoane, acum mi-ai dat ideea

dupa ce public regulamentul, sa imi spuneti ce credeti ca merita sa cercetez in piata pentru sponsorizari...

bakal 07-01-10 02:45

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
cu echipamentul de protectie sunt total de acord, si desi nu e in dotare, o sa fie....pe langa centuri si scaun....

poate nu ar trebui sa ma bag, dar ar fi o idee, excelenta zic eu, sa fie macar 2 grupe/clase diferite la drift, sau chiar si la celelalte competitii, adica una "PRO" in care sa participe cei cu sponsorizari, sau un nivel mai ridicat de competente, si una "AMATORI" unde sa participe cei cu fonduri mai mici, si cu masini nu atat de pregatite, sau puternice...ar fi o mica mare diferenta sa zicem intre mine, si HAI sau KNS, care au atata experienta, sau intre alti competitori de calibre diferite si cu masini de setari diferite....E DOAR O PARERE....

Gratzian 07-01-10 02:52

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
ba chiar o sa fie, de unde stii?
acu o sa zica lumea de la 4tuning ca tradezi proiectele noastre..
nu tradezi nimic, sef... asa se face

in 2009 la ce sa facem?
in aprilie incercam sa punem oamenii sa dea cerc la un jalon.
si intrau cu japca sa arda cauciucuri...
remember?

normal ca acum avem cum sa facem un regulament...

si la pro nu conteaza sponsorizarile cum zici... ci competentele... cum tot tu zici...

o sa vezi cum e gandita...

Gratzian 07-01-10 03:00

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
si daca ne " jucam" cu idei, mai bagam o cetegorie :
""Searching sponsors""

in care fiecare competitor va fi promovat firmelor din baza noastra de date (si nu sunt putine) pentru sprijin si sponsorizare

in plus, fiacare sponsor al unui concurent va avea reclama gratuita pe 4tuning...
asa ca fa-ti si tu o prezentare, sef, ok??

bakal 07-01-10 03:00

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
abia astept...bafta in continuare si ... mult fum si multa distractie...
cum e cu "prezentarea"??? unde? cand?

Oltcit Rally Team 07-01-10 08:48

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
:rolleyes2
Quote:

Originally Posted by D.Y ¬ (Post 2953020)
Pentru oraşe vom vota ? Că în unele nu au mai fost evenimente de mult..

Sunt de acord cu D.Y.

bimmer3 07-01-10 11:43

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Super tare Gratian si multumim.
In primul rand felictari pentru ideea cu 2 grupe la drift pt ca au aparut diferente mai mult decat semnificative intre concurenti..
Cat despre cei ce nu respecta regulamentul si fac burn in loc de ce ar trebui sa faca, nu-i puteti pur si simplu exclude din evenimentul respectiv?

La prima etapa la Romexpo va fi antrenament si joi si vineri ca anul trecut? sau macar vineri? :)

Si pt KOE se stie orasul?

Multumim, se anunta un an plin.

EvLSant0S 07-01-10 12:17

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Quote:

Originally Posted by bimmer3 (Post 2954096)
Super tare Gratian si multumim.
In primul rand felictari pentru ideea cu 2 grupe la drift pt ca au aparut diferente mai mult decat semnificative intre concurenti..
Cat despre cei ce nu respecta regulamentul si fac burn in loc de ce ar trebui sa faca, nu-i puteti pur si simplu exclude din evenimentul respectiv?

La prima etapa la Romexpo va fi antrenament si joi si vineri ca anul trecut? sau macar vineri? :)

Si pt KOE se stie orasul?

Multumim, se anunta un an plin.

Se anunta un an super smecher :D koe cred ca va fi tot la cluj :D si o sa fie foarte tare,sa vedem cati romani se aventureaza sa intre in drift la 70-80 la ora in curba aia nenorocita :D

D.Y ¬ 07-01-10 12:35

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Quote:

Originally Posted by Oltcit Rally Team (Post 2953643)
:rolleyes2

Sunt de acord cu D.Y.

Da ziceam că cum ar fi Craiova, Constanţa, Piteşti, etc..
Că Bucureştiul este inima, dar să răspândim peste tot că sunt mulţi pasionaţi care nu ştiu de acest forum. În fine ei decid nu noi, doar spuneam o propunere.. 8)

Cataaa_ 07-01-10 16:36

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Quote:

Originally Posted by EvLSant0S (Post 2954188)
Se anunta un an super smecher :D koe cred ca va fi tot la cluj :D si o sa fie foarte tare,sa vedem cati romani se aventureaza sa intre in drift la 70-80 la ora in curba aia nenorocita :D

te vedem si pe tine santosica la etapele de drift ? eu unul sper ca dupa jumatatea campionatului national sa pot aparea in concurs cu o noua caroserie si multa dorinta de afirmare .

Iar in legatura cu orasele , imi sustin Craiova pentru cel putin o etapa de drift (la PIC este o parcare foarte mare , foarte goala acum ca s`a inchis supermarketul ) ca drag nu prea avem unde ......

Keisuke 07-01-10 17:03

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Imi place cum incepe anul 2010, numai cu vesti bune :D

cRbL 07-01-10 17:33

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
viitorul suna bine...

Racer_e30 07-01-10 18:38

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
vad ca nimeni nu mai are rabdare, ceea ce e ft bine parerea mea este ca daca ar evenimentele sunt la bucuresti vin oameni din toata tara dar daca sunt de exemplu la ixyz nu cred ca vin de la bucuresti sau de prin alte orase, poate gresesc si mi-ar placea sa fie full peste tot.

EvLSant0S 07-01-10 21:08

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Quote:

Originally Posted by Racer_e30 (Post 2955394)
vad ca nimeni nu mai are rabdare, ceea ce e ft bine parerea mea este ca daca ar evenimentele sunt la bucuresti vin oameni din toata tara dar daca sunt de exemplu la ixyz nu cred ca vin de la bucuresti sau de prin alte orase, poate gresesc si mi-ar placea sa fie full peste tot.

sunt oameni care se duc pana-n ungaria ptr niste liniute...
cred ca se gaseste timpul necesar,si banii,sa se vina de la craiova la bucuresti,sau de la bucuresti la craiova,atata timp cat esti pasionat... :) nu prea mai conteaza,multe :)

bogdy.ghetto 07-01-10 22:17

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Salut Gratian! Ne-am intalnit la evenimentul de la Vitantis anu` trecut si am stat unpic de vorba despre masinile de expo prezente mereu...citez :"Care ma pot baza pe ele la orice evenimente" ai spus ceva de o incriere undeva la 4 tuning sau ceva de genul...? te-ai gandit? vrem si noi un loc bun antunci cand suntem cu ele prezentate, la vitantis sa ma bat cu ciorile care sareu delimtarea pusa de noi cu gheozdane,genti,biciclete si carucioare de cumparaturi printre masini.Astept un raspuns Multumesc anticipat!

gazaruyo 08-01-10 00:11

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
salut baieti! se vede treaba ca 2010 va fi un an aproape plin de evenimente 4tuning. eu unul abia astept sa treaca timpul pina la primul eveniment unde cu ajutorul celui de sus .....sa particip si eu ca anul trecut........ma sarit.

sergiu_evo 08-01-10 00:29

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
in timisoara va fi un eveniment?

RSK 08-01-10 05:04

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
sa reanceapa haosul....pt cei cu liniute, cred ca 4 tuning organizeaza numai drift, deci sa vedem legal racing si alti organizatori ce ne pregatesc

zarisk 08-01-10 08:59

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Quote:

Originally Posted by RSK (Post 2956601)
sa reanceapa haosul....pt cei cu liniute, cred ca 4 tuning organizeaza numai drift, deci sa vedem legal racing si alti organizatori ce ne pregatesc

nu, daca ai fi citit un pic mai bine tot ce a postat gratian ai fi vazut ca se asteapta multe surprize anul asta asa ca nu ai de unde sa stii ca organizeaza numai drift.ai putina rabdare si o sa vezi.pace!

trafy-vr6 08-01-10 09:13

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Salutare. Imi poate spune si mie careva cat costa sa expui o masina la 4TD ?

Hondarul 08-01-10 12:11

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 2956823)
Salutare. Imi poate spune si mie careva cat costa sa expui o masina la 4TD ?

Ca de obicei, cu siguranta se va face un forum dedicat evenimentului, din timp. Deci putintica rabdare si vei afla toate detaliile legate de 4Tuning Day.

Angel 5 08-01-10 12:40

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Pe cel din martie de abia il astept, mai ales ca pica chiar de ziua mea! :)

Nice job 4Tuning! :)

ME.Beast 08-01-10 13:07

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Se anunta a fi un an frumos plin de evenimente, dar din pacate nici-un 402m? Si la Craiova ar iesii ceva frumos.

yo_tibitzu 08-01-10 18:44

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Un an frumos,plin de distractie si surprize ... Locatiile cand apar???

D.Y ¬ 08-01-10 19:00

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Quote:

Originally Posted by yo_tibitzu (Post 2958468)
Un an frumos,plin de distractie si surprize ... Locatiile cand apar???

În curând. Trebuie să mai aştepţi puţin. Sigur Koe va fi iar la Cluj şi în Bucureşti câteva. Şi în rest o să stabilească băieţii şi alte oraşe.. se vor publica aici. ;)

MC Mate 08-01-10 19:58

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
uhuuuu abia astept Cluj anul trecut (pt cei ce au fost ) a fost SHOWWWWW atat la concurs cat si serile de dupa care s-au lasat GRAV anu asta presimt k va fi si mai si , MAI AM 2 PIESE PE DRUM SI DAU SI EU CHEIE LA MONSTRU :D yupyyyy

Ali_ump 08-01-10 23:04

Re: Calendar evenimente 4Tuning 2010
 
Sper ca Neamtul a fost ales macar pentru un event:) anu asta ...ar fi pacat ca zona asta sa fie acoperita numai de Iasi sau SV


All times are GMT +2. The time now is 17:21.

- Copyright 2024 4Tuning