![]() |
Machete in lucru - Big Andrew
Salutare tuturor! Numele meu este Andrei si de ceva vreme am inceput sa urmaresc forumul asta si am decis sa incep si eu lucrul la o macheta.
Masina este un Opel Astra GTC 1:18 produs de Welly. Inainte de a incepe modificarile masina arata asa: http://www.***********/photos/46041517@N04/4228380470/ http://www.***********/photos/46041517@N04/4228380668/ http://www.***********/photos/46041517@N04/4227611013/ Primele modificari au fost scoaterea haionului de la portbagaj si montarea unui sistem audio precum si un nou capat pt teava de esapament. http://www.***********/photos/46041517@N04/4228381136/ Nu mi-a placut cum a iesit asa ca am mai incercat odata:P http://www.***********/photos/46041517@N04/4227612405/ http://www.***********/photos/46041517@N04/4227612803/ http://www.***********/photos/46041517@N04/4228382876/ Si ultimele modificari aduse sunt mai minore:P... -bara de torsiune la suspensiile fata -etriere rosii(la inceput erau gri ca si discul si nu se prea diferentiau) -o incercare de intercooler...mai trebuie lucrat la el:) http://www.***********/photos/46041517@N04/4227611727/ http://www.***********/photos/46041517@N04/4228381522/ http://www.***********/photos/46041517@N04/4227611395/ http://www.***********/photos/46041517@N04/4228382138/ http://www.***********/photos/46041517@N04/4227613123/ |
Re: Machete in lucru-Big Andrew
ca idee, fa ceva cu suspensiile, coboar-o un pic si mai ales fa-i ceva sa nu mai stea asa oblice rotile din spate.
daca stii sa lucrezi cu poxilina, chit, sa vopsesti, poti face o minune din masina asta. numai bine in continuare!!!! |
Re: Machete in lucru-Big Andrew
mersi mult pentru idei:D...deocamdata o sa ma ocup de suspensii..dar la exterior nu o sa ii fac nimic din poxilina din 2 motive:primul este ca imi place caroseria asa stock si al doilea este ca nu ma prea pricep sa lucrez cu poxilina...prima data cand am incercat sa modelez cu ea a fost in realizarea sistemului audio :D
|
Re: Machete in lucru-Big Andrew
Am reusit sa mai micsorez garda la sol a masinii si am reusit sa fac rotile din spate sa nu mai stea asa \ / :lol:
http://www.***********/photos/46041517@N04/4240064261/ http://www.***********/photos/46041517@N04/4240836842/ http://www.***********/photos/46041517@N04/4240836556/ PS:imi puteti face un print screen la butonul cu care se pun linkurile pozelor ca sa le afiseze pe site? |
Re: Machete in lucru-Big Andrew
New reply->Manage attachments->Upload File from a URL
|
Re: Machete in lucru-Big Andrew
3 Attachment(s)
Am reusit sa pun pozele sa se si vada:D
Mii de multumiri lui bmwh548 |
Re: Machete in lucru-Big Andrew
frumos modelul :x hai cu modificarile
|
Re: Machete in lucru-Big Andrew
8 Attachment(s)
Am facut o instalatie de nitro pentru Corvett-ul meu dar nu ma pot hotari unde sa o amplasez...am facut cateva poze si astept sugestii:P
|
Re: Machete in lucru-Big Andrew
Merg bine in poza a4a.
Ar merge si mai bine cu doua difuri in colturi, si niste amplif. Bafta! |
Re: Machete in lucru-Big Andrew
pai masina asta nu vreau sa aiba difuzoare fiindca vreau sa o fac race :D...o sa montez in portbagaj nitro-ul ca si in poza 4 si mai astept sugestii cu ce as mai putea face in portbagaj pe langa nos:-)
la exterior nu vreau sa ii fac nimic fiindca imi place mult asa cum este acum:-P |
Re: Machete in lucru-Big Andrew
pune-i niste bare de rigidizare sau fa-i un rollcage si scoate-i scaunul din dreapta, in locul lui monteaza tuburile sau un stingator
|
Re: Machete in lucru-Big Andrew
ms de sfaturi o sa vad zilele astea cum o sa fac:P..pana atunci mai astept propuneri:D
|
Re: Machete in lucru - Big Andrew
Imi plac buteliile ... Masina e Corvette ?
|
Re: Machete in lucru - Big Andrew
Corvette C5 de la Bburago
|
Re: Machete in lucru - Big Andrew
Hmmm...ar fi interesant un corvette pick-up :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:50. |
- Copyright 2026 4Tuning