Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - Big Andrew (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/161110-machete-lucru-big-andrew.html)

Big Andrew 30-12-09 14:26

Machete in lucru - Big Andrew
 
Salutare tuturor! Numele meu este Andrei si de ceva vreme am inceput sa urmaresc forumul asta si am decis sa incep si eu lucrul la o macheta.
Masina este un Opel Astra GTC 1:18 produs de Welly.
Inainte de a incepe modificarile masina arata asa:
http://www.***********/photos/46041517@N04/4228380470/
http://www.***********/photos/46041517@N04/4228380668/
http://www.***********/photos/46041517@N04/4227611013/
Primele modificari au fost scoaterea haionului de la portbagaj si montarea unui sistem audio precum si un nou capat pt teava de esapament.
http://www.***********/photos/46041517@N04/4228381136/
Nu mi-a placut cum a iesit asa ca am mai incercat odata:P
http://www.***********/photos/46041517@N04/4227612405/
http://www.***********/photos/46041517@N04/4227612803/
http://www.***********/photos/46041517@N04/4228382876/
Si ultimele modificari aduse sunt mai minore:P...
-bara de torsiune la suspensiile fata
-etriere rosii(la inceput erau gri ca si discul si nu se prea diferentiau)
-o incercare de intercooler...mai trebuie lucrat la el:)
http://www.***********/photos/46041517@N04/4227611727/
http://www.***********/photos/46041517@N04/4228381522/
http://www.***********/photos/46041517@N04/4227611395/
http://www.***********/photos/46041517@N04/4228382138/
http://www.***********/photos/46041517@N04/4227613123/

inchains0 30-12-09 18:00

Re: Machete in lucru-Big Andrew
 
ca idee, fa ceva cu suspensiile, coboar-o un pic si mai ales fa-i ceva sa nu mai stea asa oblice rotile din spate.
daca stii sa lucrezi cu poxilina, chit, sa vopsesti, poti face o minune din masina asta. numai bine in continuare!!!!

Big Andrew 31-12-09 10:30

Re: Machete in lucru-Big Andrew
 
mersi mult pentru idei:D...deocamdata o sa ma ocup de suspensii..dar la exterior nu o sa ii fac nimic din poxilina din 2 motive:primul este ca imi place caroseria asa stock si al doilea este ca nu ma prea pricep sa lucrez cu poxilina...prima data cand am incercat sa modelez cu ea a fost in realizarea sistemului audio :D

Big Andrew 03-01-10 14:53

Re: Machete in lucru-Big Andrew
 
Am reusit sa mai micsorez garda la sol a masinii si am reusit sa fac rotile din spate sa nu mai stea asa \ / :lol:
http://www.***********/photos/46041517@N04/4240064261/
http://www.***********/photos/46041517@N04/4240836842/
http://www.***********/photos/46041517@N04/4240836556/

PS:imi puteti face un print screen la butonul cu care se pun linkurile pozelor ca sa le afiseze pe site?

bmwh548 03-01-10 16:18

Re: Machete in lucru-Big Andrew
 
New reply->Manage attachments->Upload File from a URL

Big Andrew 03-01-10 16:25

Re: Machete in lucru-Big Andrew
 
3 Attachment(s)
Am reusit sa pun pozele sa se si vada:D
Mii de multumiri lui bmwh548

vn-08-nen 04-01-10 17:20

Re: Machete in lucru-Big Andrew
 
frumos modelul :x hai cu modificarile

Big Andrew 28-01-10 18:39

Re: Machete in lucru-Big Andrew
 
8 Attachment(s)
Am facut o instalatie de nitro pentru Corvett-ul meu dar nu ma pot hotari unde sa o amplasez...am facut cateva poze si astept sugestii:P

alynex 28-01-10 18:47

Re: Machete in lucru-Big Andrew
 
Merg bine in poza a4a.
Ar merge si mai bine cu doua difuri in colturi, si niste amplif.
Bafta!

Big Andrew 28-01-10 18:52

Re: Machete in lucru-Big Andrew
 
pai masina asta nu vreau sa aiba difuzoare fiindca vreau sa o fac race :D...o sa montez in portbagaj nitro-ul ca si in poza 4 si mai astept sugestii cu ce as mai putea face in portbagaj pe langa nos:-)
la exterior nu vreau sa ii fac nimic fiindca imi place mult asa cum este acum:-P

arctix 28-01-10 19:43

Re: Machete in lucru-Big Andrew
 
pune-i niste bare de rigidizare sau fa-i un rollcage si scoate-i scaunul din dreapta, in locul lui monteaza tuburile sau un stingator

Big Andrew 28-01-10 20:04

Re: Machete in lucru-Big Andrew
 
ms de sfaturi o sa vad zilele astea cum o sa fac:P..pana atunci mai astept propuneri:D

vn-08-nen 01-02-10 13:20

Re: Machete in lucru - Big Andrew
 
Imi plac buteliile ... Masina e Corvette ?

Big Andrew 01-02-10 14:38

Re: Machete in lucru - Big Andrew
 
Corvette C5 de la Bburago

arctix 01-02-10 15:07

Re: Machete in lucru - Big Andrew
 
Hmmm...ar fi interesant un corvette pick-up :D


All times are GMT +2. The time now is 23:50.

- Copyright 2026 4Tuning