![]() |
[My Scoot] Explorer Twister Evo III
8 Attachment(s)
Nou in dotare un Explorer Twister Evo.III 2.9kw 3,95cp
Din cäte väd este cam identic cu CPI Hussar si Oliver iar pretul il meritä 900 nou pentru lucru este perfect ,cäteva modificari urmeazä si atät. Attachment 1242719Attachment 1242720 Attachment 1242721Attachment 1242722 Attachment 1242723Attachment 1242724 Attachment 1242725Attachment 1242726 |
Re: Explorer Twister Evo III
Nice,vad ca e cu motorizare minarelli,sau e doar copie dupa minarelli?In rest arata clean,cel putin in pozele fara top case.Sa te poarte cat mai multi km fara probleme.A venit din fabrica cu undertray-ul ala sub coada,(ca e facut destul de bine)sau e facut de tine?
|
Re: Explorer Twister Evo III
Mie mi se pare ca seamana cu un Runner !Bafta si sa te bucuri de el!
|
Re: Explorer Twister Evo III
5 Attachment(s)
Salut mersi sper sä si fie cum zici !?!
Din cäte stiu si väd este sub patentul celo de la CPI prea multe nu stiu sunt nou in bransä asa il am de la http://www.forstinger.at/Forstinger/...hrzeuge/Mopeds -te referi la spoilerul äla este de la MTKT aproape montat ,montat tot azi am si regulatorul de la suspensie mai urmeazä stopul de spate cu semnalizärile incadrate in el cu leduri si mai cäteva chitibusuri ce vor urma dar incä nu mi-au ajuns si trebuie sä astept. Attachment 1242757Attachment 1242758Attachment 1242760 pe viitor :Attachment 1242761Attachment 1242759 |
Re: Explorer Twister Evo III
Salut!Bine ai venit printre noi!Am si eu o intrebare cum ai facut capacu de sub rezervor?!!!Arata bine scuteru!Bafta!!
|
Re: Explorer Twister Evo III
Quote:
|
Re: Explorer Twister Evo III
Salut pe toti !!!
-tot ce doriti gäsiti pe ebay selectati marka ,modelul si optati toate categoriile asa aveti mai multe sanse sa gasiti mai multe !!!! Binenteles ca nu sunt gratis si de multe ori costurile postale sunt mai mari decät valoarea produsului dar cand cumpärati mai multe de la un vänzätor (re) aveti sanse sä scäpati mai ieftin . Pe mine ma interesat din cauza alarmei sä inpiedic accesul direct la unul din cablurile alarmei ,si binenteles a proteja de mizeie si a curäta mai usor mopedul + de asta cred cä aratä mai bine decät in serie. https://www.youtube.com/watch?v=0dFgZyLNBFs |
Re: Explorer Twister Evo III
Scooter-shop : cäteva mäcar sä puteti vedea ce se poate gäsi !!!
http://www.gundg-styling.com/shopping_cart.php http://www.scooter-attack.com http://scooter-center.com/scoweb/pag...&category2=CAT http://www.scooterkingz.com/index.php |
Re: Explorer Twister Evo III
fain scuteru ' ai grija de el .... :D ... am si eu o intrebare e motorizare minarelli ?
|
Re: Explorer Twister Evo III
Cam tarziu, dar totusi, BINE AI VENIT PRINTRE NOI!!!
Frumos scuterul, frumoase modificarile (mai ales scutul de sub rezervor) o intrebare pentru tine: pe parte mecanica ai de gand sa ii faci ceva? si pt Speed`y, din cate stiu eu motorizarea pe acest scuter (cat si pe CPI Hussar, MW Magnet) este copie dupa minarelli orizontal |
Re: Explorer Twister Evo III
Bun venit :) Frumos scuterul..cam marisot dar e frumos
Chiar daca e copie dupa minarelli..chiar crezi ca merg piesele de pe minarelli pe acest scuter..Daca e asa..e destul de bun scuterul.. Cateva informatii..Max speed..ai de gand sa modifici motorul..ceva ceva ? Spor la tuning,Phantom |
Re: Explorer Twister Evo III
nu merg toate piesele, stiu pe cineva cu MW Magnet care si-a luat ambielaj pentru Minarelli si nu i s-a potrivit, dar, in mare parte merg, cel mai bine, comanzi pe site-urile mari unde alegi tipul scuterului si primesti toate piesele disponibile. (SCUZATI OFFTOPICUL)
bafta in continuare cu scuterul! |
Re: Explorer Twister Evo III
Salut! - am scuterul doar de cäteva säptämäni l-am cumpärat nou ce am vreo 12km pentru lucru mai mult mä strecor mai repede cu el .
Cät despre motor nu stiu daca este sau nu original Minarelli mai este si pe Explorer Race GT ,CPI Hussar,Oliver mai mult decät cä are 2,9kw in jur de 3,95 cp nu pot sä vä zic ,trebuie sä caut actele. Modificärile abia au inceput sä aparä cel putin cele estetice ,la motor poate vor apärea si ele pe parcurs dar nu extreme cä nu vreau sä-mi dau permisul pentru cä mi-am tunat mopedul,am de 5 ani masina dar pänä acum ori sunt prea corect :twisted: sau a fost doar noroc sau poate cä l-am dat de 2 ori odatä in Ro & At . Acum astept comenzile mai urmeazä destule la estetic ce sper ca pänä la sfärsitul säptämänii sä aparä voi reveni cu detalii . In rest toate bune ;)8):!::!::!: |
Re: Explorer Twister Evo III
mare curaj pe tine sa bagi banii intr`o chinezarie...asta e copie dupa runner daca nu ma insel!!! eu mai bine zic sa il lasi!
Da acum m`am interesat mai bine...e copie dupa Runner modelu al vechii! si sa vede ca e chinezarie dupa bord..are 80km/h ;) si e bord din ala simplu cum sunt la chinazarii...frate eu zic sa lasi proiectu asta de tot!! nu sa merita sa bagi bani in el si sa te lase dupa! ca la asta greu de tot se gasesc piesele ca iti trebuie piese tot china...ca celelalte nu se potivesc la motor!! |
Re: Explorer Twister Evo III
4 Attachment(s)
Salut !!
De piese nu-mi fac griji in Ro nu se gäsesc piese,dar aici la mine da chiar dacä astept 2-3 zile sunt puse pe piatä si normal cä se oferä si service .Chiar azi am comandat mänerul de gas cä l-am spart si comic nu de unde l-am cumpärat cä vänzätorul nu era sigur dacä imi vine doar mänerul sau complet asa am mers la alt magazin si il am in cäteva zile am prins o särbätoare si de asta astept mai mult, acum l-am cumpärat in loc de bicicletä cänd este terminat il fac snowmobil. Attachment 1248430Attachment 1248431 Attachment 1248432Attachment 1248433 Toate bune !!!8) |
| All times are GMT +2. The time now is 15:39. |
- Copyright 2026 4Tuning