Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana] (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/160826-probleme-reclamatii-sugestii-freehand-desene-mana.html)

Evoluzione 28-12-09 11:44

Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Aici userii sectiunii Freehand - Desene de mana pot sesiza moderatorii asupra unor probleme intalnite pe sectiune, tot aici pot face reclamatii si tot aici pot face sugestii pentru ameliorarea sectiunii.

HotIceAndu 28-12-09 14:57

Re: Provocarea de Craciun - BMW 3.5 CSL (x10)
 
revin cu nemultumirea de pe prima pagina:D nu imi explic cum de sergini0 a fost votat de 20 de indivizi dintre care nici macar unul nu are topicul sau cu desene:D sincer mie mi se pare cea mai slaba lucrare, sub nivelul celor ale lui drake sau tek_m3 care nu au primit niciun vot :| daca ar dori vreun admin sa fie Mos Craciun si sa faca ceva in spiritul sarbatorilor i-as propune sa stearga poll-ul sau sa-l amendeze cumva pe baiatul asta.
si..serginio te rog sa nu mai vi cu explicatii pentru ceea ce am scris eu aici :) doar daca ar fi mesajele in care ii rugai pe astia 20 sa te voteze :D

Cozmescu-Alin 28-12-09 15:28

Re: Provocarea de Craciun - BMW 3.5 CSL (x10)
 
Vreti sa fie egalitate numai pentru catei:lol:?

Daca e democratie si vot liber apoi liber sa fie.Orice user 4Tuning are dreptul sa isi exprime liber parerea si votul.Data viitoare puteti face aceasta regula insa nu prea mi s-ar parea drept si corect.:rolleyes2


Odata cu postul anterior sa imi fie si al meu mutat pe reclamatii.Multumesc.

mba 28-12-09 15:31

Re: Provocarea de Craciun - BMW 3.5 CSL (x10)
 
radule :)) acu ai ceva cu evo ? doar "noi toti" lam propus

hoticeandu ... ai dreptate ....mare
dar la fel cum o iesit si base... asa e si aici...nu poti dovedi ca sunt voturi cumparate :) ... adica .. sunt vreo 3-4 din buzau... si eu am 2 din sibiu no...

cat timp nu sunt facuti useri doar pt voturi... nu cred ca putem face nimic...

oricum e doar un challenge de craciun.. nu e unul mare :)

evo... daca chiar vrei sa faci "curat" muti discutia la noul topic :)

HotIceAndu 28-12-09 15:47

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Quote:

Originally Posted by Emin3m (Post 2929164)
Vreti sa fie egalitate numai pentru catei:lol:?

Daca e democratie si vot liber apoi liber sa fie.Orice user 4Tuning are dreptul sa isi exprime liber parerea si votul.Data viitoare puteti face aceasta regula insa nu prea mi s-ar parea drept si corect.:rolleyes2


Odata cu postul anterior sa imi fie si al meu mutat pe reclamatii.Multumesc.

tu ai votat la prezidentiale? nu. pentru ca esti minor si nu ai drept de vot. Asa cum minorii nu au drept de vot nici cei care nu au luat vreodata un creion in mana nu ar trebui sa aiba drept de vot aici.

radu.3 28-12-09 16:05

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Intr-adevar, lucrarea lui sergini0 e mult sub cele de la care se astepta cel mai mult in acest poll: a lui blue_macca, a lui mba si a lui nld. Dar in legatura cu cei ce au "drept de vot" te contrazic in continuare. Nu trebuie sa iei un creion in mana ca sa-ti dai seama daca un desen seamana sau nu cu tema propusa :D. Si cum zice si Alex, nu se poate dovedi nimic, asa ca...induram, n-avem ce face :)

Evoluzione 28-12-09 16:24

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Nu va suparati ca va stergem posturile la poll, nu e ceva personal. Doar am instituit niste reguli de functionare, vrem sa fie respectate. Nu o sa admitem nici o abatere de la subiect in ce priveste pollurile si nici postarile fara argumente. Acestea find spuse, sa revenim la problema actuala:

Daca aveti ceva ce dovedeste ca sergini0 a cerut voturi de la altii va rog sa postati aici.
Discutia nu este fara scop, daca se dovedeste ca userul a trucat votarea va primi o sanctiune.

kenzor 28-12-09 19:57

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
mie chiar imi place de evo :d ca face curat toata ziua pe aici

on:nu trebuie sa castige cineva un poll ca sa arate ca e bun,se afirma el singur prin aparitiile sale prin reviste si toate cele mba/ace axel si prin calitatea lucrarilor..parerea mea !

ANDR31 28-12-09 20:15

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
aici ii dau dreptate lui kenzor. Se pare ca tot mai multi isi baga coada in tot si in toate, dar ei defapt nu au nici o treaba cu subiectul respectiv . . . Se pare ca si aici, cel cu mai multi tovarasi iese primul (cum zicea un amic ;)), iar cel care merita ramane pe langa . . .

denees 28-12-09 20:41

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Atunci ce rost mai are sa ne straduim? Nu se tine cont de asta.

Ace Axel 29-12-09 10:25

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Daca nu terminati cu toata cearta asta prosteasca o sa sterg tot ce ati postat aici.

Orice user de pe 4tuning are drept de vot la orice poll facut public. Nu cred ca este cazul sa facem o sectiune privata freehand.

Acceptati rezultatul ( INDIFERENT CINE A VOTAT - e parerea lor si trebuie sa o respectati ). Incercati sa invatati ceva din asta , si data viitoare sa faceti o masina care sa nu aibe de ales decat sa castige.

Eu o sa lipsesc o saptamana, dar sunt sigur ca evo o sa aibe grija de tot. Totusi , daca nu sunteti cuminti , ne suparam.

Spor la treaba tuturor si

LA MULTI ANI !

christopfor 30-12-09 17:03

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Ce sanctiuni se aplica pe acest forum?
Nu alta dar sa fiu si eu pregatit :lol:(de am reclamatii).

mba 30-12-09 17:16

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
eu zic ca mai bine (moderatorii) va ocupati de organizare...mai scoateti din threadurile alea sticky.. ca jumate din pagina sunt sticky nefolosite.....
de ex.. desene facute pe bancile scolii... se posteaza o data pe luna acolo:))
pollu cu bmw... nu e unul "mare"..adica important
acuma neam intins.. cu propuneri cu challengeuri.... threadurile cu desene personale parca nu mai sunt importante...

eu zic ca ar fi mai bine sa ramana doar tutorialele..trofeele si ceva de usergroup... si in rest topicurile active...

e doar o propunere/sugestie/ ceva ce a inceput sa ma deranjeze... nu imi sariti in cap

Evoluzione 30-12-09 17:38

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Pe forum se aplica Warning, apoi Infraction... Daca primesti prea multe Infraction primesti Ban.

De notat totusi ca nu aplicam direct sanctiuni, ca de obicei userii sunt intai avertizati prin PM sau Post ;)
Insa exista unele cazuri unde putem da Infraction inca de la prima abatere. Totul depinde de gravitatea faptei comisa.


_____________________________

Sunt sticky topicurile de prezentare publice, cele importante pentru ca sa functioneze sectiunea si pollurile.
De vreo doua saptamani pollurile sunt facute sticky si cand se termina topicurile sunt inchise si facute unsticky.

S-ar putea face unsticky topicurile de desene facute la scoala si lucrari diverse...
Asta daca va deranjeaza foarte mult cum este acuma. Pe mine nu ma deranjeaza numarul de sticky :lol:
Astept parerea celoralti useri :)

radu.3 30-12-09 19:27

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Ar mai fi ceva. Evo...tu in special :|...mi se pare ca modifici excesiv posturile..adica orice care ti se pare tie ca nu-i in regula, pac, edit. Fii mai indulgent, poate asa vor unii, sa scrie cu litera mare dupa punct, etc. Nu suntem acum chiar la ora de romana sa scriem virgula cu virgula. Ca se scrie cu "k, tz, sh, etc..." da, mi se pare normal, dar...intelegi ce-am vrut sa zic :)

Desenatoru' 31-12-09 15:33

Re: Desenele mele - Desenatoru'
 
AM vazut pe alte topicuri ca parca tu(Evo),MBA,Radu.3 si Blue macca sunteti autorizati.Cum ati deveit autorizati?Poate oricine?

denees 31-12-09 15:40

Re: Desenele mele - Desenatoru'
 
Autorizati? Te referi la faptul ca sunt membrii in Freehand design usergroup? Poti deveni si tu daca insusesti conditiile.

Evoluzione 31-12-09 15:51

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Nu aici este locul pentru a discuta despre tema asta, mut discutia ;)

Cred ca te referi la userii autorizati sa faca polluri, da?
Au fost alesi pentru ca, in trecut, au dat dovada de seriozitate si ne-au aratat ca stiu sa faca polluri.

Erau si alti useri care erau capabili dar unii nu vroiau...
Si nici nu am vrut sa fie mai multi de 3 useri autorizati. Nu este un statut privilegiat ;)

Ei si moderatorii sunt autorizati sa posteze pollurile pentru provocari, pentru ca sa nu mai existe probleme ca in trecut.

PS. Notat, Raducu & Cristi ;)

mba 31-12-09 18:15

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
evo... de ce ai sters postul lui bogdan de la mine... m'ai intrebat daca sal stergi si tiam zis ca nu :)) .. eu vroiam sa ii raspund

daca nu las fi vz inainte sa'l stergi poate ziceam ca e suparat pe mine si nu imi zice la multi ani....

mai usurel cu moderaoria asta :) ...

ma gandesc ca nu l'a sters ace :)

Evoluzione 31-12-09 19:18

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Nu eu l-am sters... Nu degeaba te-am intrebat :lol:

Gata, e din nou online... aleks a sters toate posturile sale ;)

Ace Axel 03-01-10 18:50

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Salut tuturor ! M-am intors din pribegiile mele !

La multi ani tuturor ! Sper ca ati petrecut bine toti de revelion si sa aveti un an nemaipomenit!

Acu gata cu off-topic-ul , am vrut sa discut si eu cu evo despre moderarea excesiva a posturilor (dar se pare ca mi-ati luat-o inainte ) , totusi, are si el dreptate cateodata.

Si n-as vrea sa va stric distractia , dar problema care o am eu de impartit cu voi este cea a "PS" -urilor albe/galbene ( transparente ). Nu mi se par normale, iar de acu incolo vor fi editate . Ori aveti ceva de zis, ori nu ! Scopul este sa usuram navigarea forumului, nu ingreunarea lui.

Spor la treaba !

tek_tm3 05-01-10 15:13

Re: vw new beetle: mnc.risty vs mba
 
VOT mnc.risty....
mba...nu poti sa dai culoare peste o poza si sa zici ca desenezi....
fara suparare da ai trisat.....

mba 05-01-10 15:39

Re: vw new beetle: mnc.risty vs mba
 
Quote:

Originally Posted by tek_tm3 (Post 2948390)
VOT mnc.risty....
mba...nu poti sa dai culoare peste o poza si sa zici ca desenezi....
fara suparare da ai trisat.....

poti sa fi mai explicit?

skyZZo 05-01-10 16:35

Re: vw new beetle: mnc.risty vs mba
 
Quote:

Originally Posted by tek_tm3 (Post 2948390)
VOT mnc.risty....
mba...nu poti sa dai culoare peste o poza si sa zici ca desenezi....
fara suparare da ai trisat.....

orice acuzatie trebuie probata ;)
ca sa nu dai nastere la un scandal inutil

tek_tm3 05-01-10 16:55

Re: vw new beetle: mnc.risty vs mba
 
2 Attachment(s)
......cred ca e mai mult "virtual" decat "freehand".....parerea mea

mba 05-01-10 17:52

Re: vw new beetle: mnc.risty vs mba
 
2 Attachment(s)
nu stiu ce ai vrut sa arati tu acolo :))) ca aia e poza dupa care am desenat ..da aia e
cum ai suprapus tu pozele poti pune si o alta masina ca nu se observa desenul de dedesupt...

uite am suprapus cat de bine am reusit...ca repere am luat geamul lateral si aripa fata... si se vede ca tot desenul e deformat ...

a doua poza e doar pentru ati demontra ca modul tau de a suprapune poze e absolut irelevant...

si totusi.. cu acest prilej ma bucur sa vad ca am reusit sa fiu atat de aproape de realitate... :shock::lol:

salutari

tek_tm3 05-01-10 18:20

Re: vw new beetle: mnc.risty vs mba
 
da...cred ca percepem diferit termenul de "freehand"....noi dam cu creionu tu dai cu calculatorul.....
una peste alta ....fara sa te superi....esti mult mai bun la 3d decat la 2d;)

mba 05-01-10 18:21

Re: vw new beetle: mnc.risty vs mba
 
Quote:

Originally Posted by tek_tm3 (Post 2949142)
da...cred ca percepem diferit termenul de "freehand"....noi dam cu creionu tu dai cu calculatorul.....
una peste alta ....fara sa te superi....esti mult mai bun la 3d decat la 2d;)

ultimu reply...
si eu dau tot cu creionu :)
si mai desenez si pe foaie .. dar mai rar

igerr_al 05-01-10 18:28

Re: vw new beetle: mnc.risty vs mba
 
tek tm3...vad ca esti la un nivel avansat freehand...dar..si tu ai pus janta la bmw in ps(si tu dai cateoleaca cu calculatorul):D...MBA are vechime aici si ne-a demonstrat ce poate si freehand si cu tableta...bafta tuturor

radu.3 05-01-10 18:30

Re: vw new beetle: mnc.risty vs mba
 
Quote:

Originally Posted by tek_tm3 (Post 2949142)
da...cred ca percepem diferit termenul de "freehand"....noi dam cu creionu tu dai cu calculatorul.....
una peste alta ....fara sa te superi....esti mult mai bun la 3d decat la 2d;)

Fara suparare acuma...nu te simti mai nasol asa de felul tau? :rolleyes2 De cand ai aparut aici tot cauti nod in papura la toata lumea, zici ca tu ai dat gaura in macaroana. Bun, am vazut, stii tine creionul in mana, esti baiat mare, da` lasa-ne si pe noi astia mai incapabili sa invatam, ca nu toata lumea stie pune o janta in Photoshop.

Deci sa ne facem intelesi...noi ne continuam invatarea in tainele desenului, tu iti continui munca tot in ale desenului si-ti pastrezi parerile astea mai acide(si pe care nu ai talent sa le spui, apropos) pentru tine, ok ? ;)

P.S: Evo, am verificat, e scris bine tot, redactat cum trebuie, si nu as vrea sa-l stergeti si pe asta :)

Later Edit: ia intreaba-l pe igerr_al cum de si el stie desena(chiar mai bine decat tine, dar sa lasam asta deoparte) si reuseste sa nu aiba atacuri directe in niciunul din posturile sale...

no limits design 06-01-10 13:10

Re: vw new beetle: mnc.risty vs mba
 
Quote:

Originally Posted by tek_tm3 (Post 2949142)
da...cred ca percepem diferit termenul de "freehand"....noi dam cu creionu tu dai cu calculatorul.....
una peste alta ....fara sa te superi....esti mult mai bun la 3d decat la 2d;)

Eu chiar nu te inteleg......de cand ai aparut pe aici ma chinui sa inteleg ce vrei tu de fapt sa demonstrezi cu acuzatiile mai peste tot si nu inteleg.Sa stii ca nu esti superior nimanui si toti suntem egali pe forumul asta.Mai lasa scandalul si uita-te la tine in "curte" nu la altii.Bafta si numai bine

tek_tm3 06-01-10 18:35

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
aha...deci daca nu va zice omu numai de bine....va suparati....suparativa!
si ca sa fiu si mai rau...radu.3...pt tine ,sincer,desenul e o mare taina...de la primul la ultimul post(cam un an de zile...nu!?)
de demonstart chiar nu am ce sa va demontrez...voua, si n-am acuzat pe nimeni de nimic"mai peste tot"...doar mi-am dat cu parerea (cam sincera ce-i drept) cum face toata lumea pe aici

daca am jignit pe cineva ...imi pare rau ,n-a fost cu intentie...asa e firea :D

skyZZo 06-01-10 18:43

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
mai baieti
ne scapa "esenta":lol:
ideea e sa "ne simptem" bine pe sectiune "la noi acilisea";)
sfatul meu ar fii sa criticati putin mai usor(mai soft:lol:) si sa va probati acuzatiile(care nu ar trebui sa existe)
critica este cel mai bun sfat si cine nu accepta sfaturi inseamna ca ori e perfect ori e un **********;)

radu.3 06-01-10 20:02

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Quote:

Originally Posted by tek_tm3 (Post 2952166)
aha...deci daca nu va zice omu numai de bine....va suparati....suparativa!
si ca sa fiu si mai rau...radu.3...pt tine ,sincer,desenul e o mare taina...de la primul la ultimul post(cam un an de zile...nu!?)
de demonstart chiar nu am ce sa va demontrez...voua, si n-am acuzat pe nimeni de nimic"mai peste tot"...doar mi-am dat cu parerea (cam sincera ce-i drept) cum face toata lumea pe aici

daca am jignit pe cineva ...imi pare rau ,n-a fost cu intentie...asa e firea :D

Asa e mai, adevarul doare, si incerci sa vii cu jigniri...faza e ca nu prea iti iese si devii penibil...foarte :rolleyes2. Ti-am mai spus si tin sa-ti repet...eu desenez p-aici pentru ca vreau sa invat mai multe...dar alaturi de unii ca si tine se pare ca nu se prea poate, pentru ca tu, odata ajuns la un nivel ridicat, nu mai poti sa-i inveti pe ceilalti din postura ta de dizainar, poate din cauza posibilitatii ca unii de aici, cu putin mai multa munca, ar fi mai buni ca tine. Si de aici incepi sa acuzi, sa nu-ti convina nimic, sa te plictisesti de challenge-uri, asta e.

Si ca sa inchei ferm...te invit foarte frumos in numele meu personal sa mergi inapoi de unde ai venit si sa nu-ti mai spui parerea despre mine pentru ca...nu stiu cum sa-ti spun asta...(ok, ma repet)...esti penibil...foarte ;).

P.S: niste cursuri de limba romana ti-ar prinde bine ;)

tek_tm3 07-01-10 10:57

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
da...ai dreptate....multumit!?
inchei discutia ca nu-i mai vad rostul......

Evoluzione 08-01-10 08:46

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Bine, incheiem discutia!
Din punctul meu de vedere nu avea nici un rost. Nimeni nu s-a ales cu nimic din toata cearta asta.

Acuma ca sa nu mai fie aceasta discutie in viitor:

tek_tm3, te rog sa accepti critici de la toti userii. Este dreptul lor sa critice desenele tale, asa cum este dreptul tau sa critici lucrarile lor (criticele relevante, evident).
Nu este dreptul tau sa restrangi dreptul de exprimare a userilor, mai ales ca majoritatea userilor sunt mai buni ca tine la diferite nivele (hasura, peizaj, impact vizual, stil, cunostinte...). Daca o mai faci ma voi supara.
Daca un user iti spune "frumos" nu dai cu pietrii in el, ba? Atunci, accepta si critici din alea pe care le faci/faceai.

Restul userilor, va rog sa nu-l mai provocati la cearta pe tek_tm3.

Urmatorul care trezeste focarul cu provocare/jignire (chiar si subinteleasa) ori fara motive suficiente va fi sanctionat.

musashi gero 09-01-10 17:41

Re: Desenele mele - tek_tm3
 
ieri, thread-ul asta mai continea inca vreo doua comentarii, destul de taioase...
ma intereseaza cine le-a sters si de ce mai ales!
EXISTA O ANUMITA CENZURA AICI?

Evoluzione 09-01-10 17:59

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Quote:

Originally Posted by musashi gero (Post 2960847)
ieri, thread-ul asta mai continea inca vreo doua comentarii, destul de taioase...
ma intereseaza cine le-a sters si de ce mai ales!
EXISTA O ANUMITA CENZURA AICI?

Eu le-am sters.
A fost o intelegere intre tek_tm3 si skyZzo sa se stearga postarile. Si am fost de acord pentru ca postarile nu erau nici obiective nici folositoare.

musashi gero 09-01-10 18:13

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Quote:

Originally Posted by Evoluzione (Post 2960885)
Eu le-am sters.
A fost o intelegere intre tek_tm3 si skyZzo sa se stearga postarile. Si am fost de acord pentru ca postarile nu erau nici obiective nici folositoare.

obiective DA! folositoare NU!

Evoluzione 09-01-10 19:00

Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]
 
Tu crezi ce vrei.
Noi (cu tek_tm3 si skyZzo) stim bine ce a fost postat si in ce scop. Tot noi am incercat sa calmam situatia. ;)


All times are GMT +2. The time now is 16:34.

- Copyright 2024 4Tuning