Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   Freehand Design - Usergroup (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/159826-freehand-design-usergroup.html)

Ace Axel 20-12-09 13:22

Freehand Design - Usergroup
 
AICI SE VA POSTA PENTRU ADERAREA LA GRUP


Reguli :

- Postul trebuie sa contina minim 2 desene;
- Daca ati mai incercat sa intrati in grup si ati fost refuzati, acestea trebuie sa fie desene noi;
- O sa mai primiti sfaturi si de la noi cand o sa postati;
- Nu postati doar de dragul de a o face;
- Uitativa la cei care sunt in grup si incercati sa vedeti daca va incadrati.

- Se va tine cont de :

- Calitatea desenelor (constructie, perspectiva, proportii, hasura )
- Activitatea pe sectiune si forum (daca nu activezi pe sectiune, nu are rost sa fii in grup )
- Originalitatea desenelor (stilul personal)


- NU VOR FI TOLERATE COPIILE DUPA DESENELE ALTOR PERSOANE.
( Cine va mai incalca aceasta regula nu va mai putea intra in grup si vor primi warning )



dushkifall 28-12-09 18:51

Re: Freehand Design - Usergroup
 
6 Attachment(s)
salut....voi incerca si eu sa ader la usergroup...Acuma sa va spun motivele pentru care tin neaparat sa fac parte din acest grup:
1. eu cred ca aici sunt cei mai talentati "designeri" si mi-ar face placere sa fac parte dintre voi;
2. nicioadata nu o sa ajungi cineva daca nu te bati alaturi de cei puternici;
3. si nu in ultimul rand..mi-as dori sa invat cate ceva de la voi.
Postez cateva din ultimele desene facute de mine(ultimele 2 sunt mai vechi)..si sper sa fiu acceptat in grup.

Evoluzione 29-12-09 22:40

Re: Freehand Design - Usergroup
 
Poti da add la usergroup.

Ne plac desenele... Insa te sfatuim sa lucrezi mai mult la detalii si la volume.

De exemplu la desenul cu spatele E46-lui:
- nu este volum pe lateralul masinei (!)
- farurile nu au nici volum nici interior...

dushkifall 30-12-09 09:37

Re: Freehand Design - Usergroup
 
am inteles...merci..:D

sergini0 30-12-09 11:04

Re: Freehand Design - Usergroup
 
4 Attachment(s)
Cu aceste desene "particip" eu. Le-am selectat astfel incat masinile sa fie desenate din diferite unghiuri pentru a va face o parere mai complexa.
Attachment 1243160Attachment 1243161
Attachment 1243162Attachment 1243163

Evoluzione 30-12-09 11:31

Re: Freehand Design - Usergroup
 
O sa-ti procesam cererea peste o saptamana, cand se intoarce si Ace din concediu ;)

De dushkifall am vorbit inainte sa plece :)

sergini0 30-12-09 11:32

Re: Freehand Design - Usergroup
 
Ok, astept :D.

Ace Axel 03-01-10 19:26

Re: Freehand Design - Usergroup
 
In urma discutiei cu Evo, am concluzionat sa refuzam cererea ta.

Desenele sunt bune, dar tot vrem sa vedem o imbunatatire; si anume :
- o constructie mai buna
- o hasura mai pronuntata ( ai incercat ceva cu cl-ul ; dezvolta ideea sau incearca si alte metode prin care sa evidentiezi volumele masinii )

Ne-a placut ca experimentezi unghiuri diferite.

Asteptam alte 2 desene !

sergini0 06-01-10 22:04

Re: Freehand Design - Usergroup
 
Bine, voi desena inca doua cand voi avea timp, s-ar putea sa revin cu ele in o saptamana, doua.

gashu 22-02-10 18:31

Re: Freehand Design - Usergroup
 
7 Attachment(s)
Mă uit de ceva timp pe aici, imi place ce vad... sunt si unele mai slabuţe da' m-ar interesa si pe mine sa intru :lol: voi lasa niste schite mai jos. Va pot lasa si profilul de pe deviantart si visualart ( cam vechi )

in calitate de membru ce trebuie sa fac? in afara faptului de ai indruma cu niste mici sfaturi pe care le-am invatat in cei 2 ani juma' de liceu :D

cheers! ;)

Evoluzione 22-02-10 21:46

Re: Freehand Design - Usergroup
 
Salut, sunt faine schitele, ne plac. Insa ne-ar interesa niste desene mai detaliate, mai finisate :)

Asteptam sa ne prezinti doua lucrari noi peste vreo saptamana, pana atunci o sa te urmarim pe forum sa vedem cum activezi pe sectiune. Si, à propos, fa-ti si tu un topic cu desenele ;)

Succes!

gashu 23-02-10 15:15

Re: Freehand Design - Usergroup
 
Quote:

Originally Posted by Evoluzione (Post 3114183)
Salut, sunt faine schitele, ne plac. Insa ne-ar interesa niste desene mai detaliate, mai finisate :)

Asteptam sa ne prezinti doua lucrari noi peste vreo saptamana, pana atunci o sa te urmarim pe forum sa vedem cum activezi pe sectiune. Si, à propos, fa-ti si tu un topic cu desenele ;)

Succes!

e o diferenta intre "detaliat" si "finisat" :???:

explicati-mi si mie de ce va place asa mult desenul de tip "poza" ( copiat perfect ) :cry: sincer sa fiu, pt. mine o schita e mult mai valoroasa decat un desen super incarcat de fiecare detaliu, reflexie, umbra.. :D

insa voi incerca sa ma conformez :D o sa fie un bun exercitiu si nu-mi strică.

Ace Axel 23-02-10 16:42

Re: Freehand Design - Usergroup
 
Eu zic sa nu te mai agiti atat legat de problema detaliilor ; ai postat destul pe tema asta si incepi sa fii off-topic!

Cred ca tu esti un pic confuz... nu stiu daca te refereai la desenele tale cand vorbeai de diferenta dintre "detaliat" si "finisat", dar sigur nu bifeaza la niciuna din categorii.

De asemenea, cred ca uiti ca te afli pe un site de tuning auto, unde "detaliile" si "finisajul" conteaza, de aceea e normal sa se reflecte asta si in desenele noastre. Cand este vorba de un concept , da , in prima faza sunt mult mai utile schitele; dar ulterior se va ajunge si la desene "detaliate" si "finisate".

Bafta si spor la desenat !

sergini0 15-03-10 10:33

Re: Freehand Design - Usergroup
 
3 Attachment(s)
De la ultima cerere am mai desenat cate ceva, mi-am imbunatatit putin perspectiva, si am inceput sa hasurez mai pronuntat, sa acord mai multa atentie detaliilor, lucrez din ce in ce mai mult la desene(peste 22 ore), si am incercat un format mai mare. Am selectat ultimele desene pentru cerere:
Attachment 1366738Attachment 1366739Attachment 1366740
O zi buna!

Evoluzione 16-03-10 14:28

Re: Freehand Design - Usergroup
 
Salut, poti da add la usergroup.
Lucrarile sunt suficient de bune, insa asteptam si mai mult de la tine. Ai capacitati si vrem sa le vedem exploatate la maxim (culori, compozitii mai complexe s.a.m.d.). Si, pentru un randament mai bun, iti recomandam sa faci si desene la scari mai mici.

Succes. Sa-mi dai PM cand dai add la usergroup ;)


All times are GMT +2. The time now is 05:36.

- Copyright 2024 4Tuning