Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 5 (https://forum.4tuning.ro/644-masina-mea-bmw-seria-5.html)
-   -   Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania (https://forum.4tuning.ro/644-masina-mea-bmw-seria-5/159332-drag-race-e34-m5-turbo-by-luca-motorsport-proiect-dezvoltat-100-romania.html)

gollum_ 14-02-10 09:20

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
Cand masina este gata atunci vom avea o sectiune de PROVOCARI unde putem discuta pe acest subiect.

Pana atunci este doar un topic de prezentare a executiei proiectului si lucrurile de genul cine este adversarar pe masura bla bla bla nu cred ca trebuiesc discutate aici pe topicul de prezentare.


PS. Repet CONCURENTA chiar imi place ..... daca ea nu ar exista nu am avea de ce sa muncim / bucuram / dicutam /etc insa nu-mi place ideea ca cineva sa faca promo unui / altor proiecte pe topicul meu de prezentare.......

;)

yoda 14-02-10 11:26

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
Quote:

Originally Posted by gollum_ (Post 3083654)
Pentru tine si zeul tau protector Revo in Bucuresti Luca Motorsport lucreaza in paralel si la un Golf 1.8 Turbo. Cred ca este proiectul ideal pentru provocarile si intepaturile tale.
Cand prieteni tai din vest cu puteri si transmisi fenomenale termina proiectele sper ca noi sa fim deja gata la start.

ps. Nu cred ca ti-ai castigat dreptul sa folosesti topicul meu pentru a face reclama prietenilor tai din Oradea!

George chill out!cum l-am provocat si in alte topicuri, il provoc EU din nou aici!are masina puternica si usoara asa ca nu vad nicio problema in a se da cu mine pe 402 m!

p.s.merge sau nu, butucul de volan ?! :D

2fast4ut 14-02-10 12:42

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
foarte frumos proiectu, sper sa va iasa ceea ce va-ti propus. BAFTA !!!

of topic
yoda pe cine provoci? pe vlad sau pe gaju ?

gollum_ 14-02-10 13:45

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 3084129)
George chill out!cum l-am provocat si in alte topicuri, il provoc EU din nou aici!are masina puternica si usoara asa ca nu vad nicio problema in a se da cu mine pe 402 m!

p.s.merge sau nu, butucul de volan ?! :D

Ok.

Da este super ok butucul. O sa fie foarte fun cu volan demontabil :-)

;)

Provenzano 14-02-10 14:26

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
Quote:

Originally Posted by gollum_ (Post 3084618)
Ok.

Da este super ok butucul. O sa fie foarte fun cu volan demontabil :-)

;)

ca la F1:)

yoda 14-02-10 15:29

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4ut (Post 3084398)
foarte frumos proiectu, sper sa va iasa ceea ce va-ti propus. BAFTA !!!

of topic
yoda pe cine provoci? pe vlad sau pe gaju ?

vlad...evident!:???:

2fast4ut 14-02-10 15:35

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
of topic
sa inteleg k tu ai un subaru,nu ? deci subaru vs polo !?

Calimero2003 14-02-10 16:20

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
Frumos proiectul acestei masini de drag (spun asta pt ca nu este un autoturism asa cum cred unele persoane).
Sper sa reusiti sa faceti ceea ce vreti din acest proiect ... desi am vazut ca aveti obiective extrem de marete ... desi nu aveti momenta decat un schelet metalic .. fara INIMA ...asa ca mai este foarte mult de munca.Cu un astfel de proiect nu cred ca vei avea probleme cu masinile de strada dar nici nu cred ca ai avea vre-o satisfactie intrecandu-te cu astfel de masini.
Eu nu cred ca isi are rost o discutie de genul "5 ani fara rival" deoarece acest vehicul nu este finalizat si deocamdata nu a demonstrat nimic .... mai este motorul de facut ... de verificat comportamentul pe pista al acestei masini ... si poate un lucru pe care persoanele implicat in acest proiect l-au omis > rezistenta la torsiune a acestui sasiu tubular.
Felicit propietarul pt primul proiect profesional de constructie al unui vehicul special conceput pentru cursele de DRAG .... sper sa il felicit curand si pt finalizarea lui.

Mai este mult de munca ,dar sper sa iasa totul bine la sfarsit.
Deocamdata cea mai puternica Masina (autovehicul) din Romania este a lui Virgil.
Cea mai rapida masina din romania pe 400 m oficial este un porsche din Oradea
Pe langa acest proiect mai sunt in "lucru" si alte masini demne de urmarit - GTR (grecu), ONO EVO VTM, 991 Turbo -2buc , EVO Braila , 300 ZX (care se pare a fi un adversar redutabil), E30 M3 MOOM ...... + multi altii pe care eu am omis sa i mentionez.

Jeff 14-02-10 16:42

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
Offtopic/
Cam asa arata top 10 cronometrat pe 2009:

01. Ghita Pop Porsche 997
AWD
Oradea Chipfactory 10.88
02. Ricardo Lepadatu Porsche 997
AWD
Buzau - - - 11.24
03. Radu George Nissan GTR R35
AWD
Bucuresti SKN 11.28
04. Jeff Mitsubishi Evo IX
AWD
Timisoara Flashtuning 11.39
05. Mihutescu G. Lambo Murcielago
AWD
--- --- 11.67
06. Andrei Tentean Subaru STI
AWD
Bucuresti SKN 11.70
07. Iuhasz Catalin Audi RS6
AWD
Bucuresti MTM 11.71
08. Ducu Mitsubishi Evo IX
AWD
Bucuresti SKN 11.80
09. Pepy Opel Speedster
RWD
Bucuresti - - - 11.84
10. Florin Ferrari F430
RWD
Timisoara --- 12.02

Restul il puteti vedea AICI.

/end off

gollum_ 14-02-10 17:16

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 3085186)
Fara INIMA ...mai este motorul de facut ... d

Motorul in Stage 1 a fost cel mai puternic motor de BMW masurat pe dyno prin Bucuresti. Pentru Stage 2 schimbam doar raportul de compresie si turbina in rest ............ totul a fuctionat si functineaza :D

500 cai la roata x 1.25 ( estimare pierdere uzuala la propulsie) = ~625 cai putere volanta ..... poate si ceva mai mult deoarece planetarele cardanice din otel - bara plina erau cam de 3 ori mai grele ca cele stock.

Intradevar functionarea ansamblului este cea care conteaza pentru mine. Cu siguranta o sa avem in vara asta o masuratoare oficiala de unde putem pleca .................. :shock: ......... cu siguranta o sa rescriem acel top din 2009 ;)

2fast4ut 14-02-10 17:42

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 3084994)
vlad...evident!:???:

acum am aflat k masina ta este un subaru.
oare ti-se pare o cursa egala intre un subaru 4x4 vs un polo fwd??
cauta si tu macar un rwd sa fiti cat de cat egali, poti sa deschizi un topic la sectiunea provocari si poti ''intepa'' acolo pe cine vrei tu, inclusiv gaju , nu cred k va refuza...sau ti-se pare cumva prea puternic pt tine ?daca gaju este prea fioros pt tine zimi k iti cault pe altcineva !?? hai sa no mai dam in polemici k stricam topicul acestui om care nu merita sa ne bagam noi inseama cu oftopic-uri...dar nu te mai ambala atat doar pt k ti cu o anumita persoana si vrei sa pari interesant!!! si in primu rand vlad_psv i sa adresat lui golum si nici decum tie!

gollum_ 14-02-10 18:08

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
RUGAMINTE ..... va rog sa incetam cu acest RAZBOI inexistent .... poate ca si eu am exagerat poate si ceilanti ....... sa ne pastram calmul si forta de munca pana la finalizare......... o sa vedem in concurs sau pe Ax cine si ce si cum :D

2fast4ut 14-02-10 18:16

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
OK. DE ACORD !!!

Lil' D 14-02-10 18:25

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
Quote:

Originally Posted by Lil' D (Post 3029466)
Mi-a atras atentia puntea spate, are la baza clasicul Ford 9" ? E cu spool sau cu alt tip de blocant ?

Repostez, sunt curios de lucrurile alea 2 :)

yoda 14-02-10 18:39

Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4ut (Post 3085446)
acum am aflat k masina ta este un subaru.
oare ti-se pare o cursa egala intre un subaru 4x4 vs un polo fwd??
cauta si tu macar un rwd sa fiti cat de cat egali, poti sa deschizi un topic la sectiunea provocari si poti ''intepa'' acolo pe cine vrei tu, inclusiv gaju , nu cred k va refuza...sau ti-se pare cumva prea puternic pt tine ?daca gaju este prea fioros pt tine zimi k iti cault pe altcineva !?? hai sa no mai dam in polemici k stricam topicul acestui om care nu merita sa ne bagam noi inseama cu oftopic-uri...dar nu te mai ambala atat doar pt k ti cu o anumita persoana si vrei sa pari interesant!!! si in primu rand vlad_psv i sa adresat lui golum si nici decum tie!

stii cine sunt si ce legatura am cu golllum si cu proiectul sau?!NU CRED!intepaturile le-a inceput acest vlad, nu noi, asta daca stai sa urmaresti acest topic sau altele legate de el!stai pe "rwd-ul" tau si nu te ambala!nu caut sa par interesant!;)


All times are GMT +2. The time now is 11:10.

- Copyright 2024 4Tuning