![]() |
Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
3 Attachment(s)
Am acest tablou, pe care mi s-a pus pata sa-l vand, nu vreau sa il dau cadou la nimeni, nici nu vreau sa il pastrez.. Spuneti-mi cam cat ar valora.. Dupa cum se vede e pictat si e in stare buna, nu e deteriorat, zgariat, etc. Multumesc!!
|
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
cred ca ai mult de 200 ron nu iei pe el
mergi prin carrefour la magazinele alea cu rame si tablouri sa iti faci o idee |
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
din punct de vedere al materialelor (acrilic pe carton) nu e o mare risipa. din punct de vedere al compozitiei, e la fel de indoielnic.nici nu cred ca poarta semnatura cuiva consacrat, nici nu e o lucrare cu ani vechime. acuma, pretul lui nu se raporteza doa la cele analizate mai sus. valoarea lui cred ca e mai degraba sentimentala.
|
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
am si eu pe acasa 2 tablouri de vreo 15 ani de zile si sunt semnate de una stefania,or avea vre-o valoare ? :lol:
|
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
ce suprafatza au?
treaba e ca omul cu topicul a cerut un sfat pe care io i l-am dat dupa cat ma duce mintea. nu cred ca era cazul sa vii "la shto". |
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
chiar nu era la "shto" reply-ul meu,eram mai mult curios,poate se nimerea ceva :P
|
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
Chiar nu ma pricep la tablouri. Mi-a zis cineva ca este pictat in ulei si ar valora in jur de 100 de euro. Multumesc
|
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
sunt zone pe tablou unde s-a folosit aerograful; asta inseamna ca sunt sanse mici ca el sa fie pictat in ulei. in plus,tusele de contur arata ca si cum s-ar fi folosit pensle de apa. valoarea tabloului, repet, e fix la aprecierea autorului sau a posesorului. e o lucrare care ar putea fi executata intr-o ora.singurul atuu este faptul ca tradeaza profesionalism; lucrarea e facuta de cineva familiarizat cu tehnica. insa tema tradeaza un evident scop mercantil si nimic mai mult. daca gasesti pe cineva caruia sa-i placa e posibil sa o poti vinde, insa 100 de euro e un pic cam mult (acu' depinde si cat costa rama)
|
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
iti dau 50bani:D....daca e pictat de tine...:D
|
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
incearca pe ebay ;)
pune-l asa ... preventiv si vezi cate se ofera u al , cu starting bid la 100 |
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
cred ca pana in 200 roni
|
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
iei pretul corect !!:))
Eu zic ca 130 ron . |
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
1 Attachment(s)
Buna ziua! Am si eu un tablou din anul 1940,pictorul Antohi fiind Moldovean (din cele spuse de la exevaluatorul la care am fost).Tabloul este mare avand dimensiunile de 128x68.As vrea sa stiu si eu cam cat ar valora acesta si unde il pot da!
|
Re: Cat valoreaza acest tablou? Please, help :)
Un nebun arunca o piatra in balta si ................................
Mult zgomot pentru ( un ) ................NIMIC ! NO COMMENT !:blahblah::raving::poke: |
| All times are GMT +2. The time now is 04:44. |
- Copyright 2026 4Tuning