Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Nissan GT-R 35 vs Restul (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/159248-nissan-gt-35-vs-restul.html)

golf3diesel 23-06-12 23:21

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
sunt vechi deja clipurile....
https://www.youtube.com/watch?v=qMvuGE4Kv-w aceeasi motoreta cu un pilot mai bun.....contra la R850

aleks 26-06-12 22:24

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
probabil, eu acum am dat de el, acum l-am urcat, fara sa tin cont ca nu este cel mai nou de pe tot internetul.

GTR 04-07-12 14:04

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
GTR R35 - Tulcea - 9.7 sec - 1/4 mile si se putea si mai bine daca era aderenta mai buna.

CZR 04-07-12 14:43

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
nu aderenta a fost principala problema,ci piesa care face legatura intre cutie si cardan ce nu era intarita si a cedat cand am ridicat boostul cauzand chiar si un drift periculos. Ams livreaza doar kitul pentru motor. Transmisia este livrata de ppg,ambreiajul si piesa asta de la dodson. sper la prima cursa sa vedeti un 8.xx

GTR 04-07-12 18:50

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
Quote:

Originally Posted by CZR (Post 5090014)
nu aderenta a fost principala problema,ci piesa care face legatura intre cutie si cardan ce nu era intarita si a cedat cand am ridicat boostul cauzand chiar si un drift periculos. Ams livreaza doar kitul pentru motor. Transmisia este livrata de ppg,ambreiajul si piesa asta de la dodson. sper la prima cursa sa vedeti un 8.xx

Felicitari si multumesc pentru informatii, am vazut driftul facut. Ma asteptam sa scoti un 9.3-9.4, un 8.* ar fi extraordinar.

Bafta!

Esergiu 07-07-12 21:32

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
Dar parerea mea ca GT-R nu se compara cu Audi RS6...

GTR 07-07-12 21:39

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
Quote:

Originally Posted by Esergiu (Post 5094330)
Dar parerea mea ca GT-R nu se compara cu Audi RS6...

Ai dreptate, GT-R este un sport-coupe de 4 locuri rapid si dinamic, RS6 este un sedan/break de familie si rapid.

MihaiCsl 21-07-12 09:39

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
Urmaresc topicul de cateva pagini, mi se pare aiurea sa comparati GT-R ul cu Aventadorul, exact cum compara unii GT-R-ul ala de 1500 de cai cu Bugatti SS. Bugatti e un hypercar, Aventadorul un supercar iar gt-r-ul, doar o masina sport cu motor marisor si doua turbine.
Inainte de a-mi sari in cap, intrebati-l pe Cezar de ce a ales sa-si ia Aventador desi are un GT-R care distruge o mare parte a concurentei. :)

shadowro 21-07-12 09:51

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
raspunsul e simplu , pentru ca e "altceva" ... ceva ce gtr-ul nu o sa fie in veci , chiar daca cel care il detine e mai rapid pe 400m

MihaiCsl 21-07-12 15:36

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
Ideea asta cum ca GT-R-ul ii mai rapid ca un Lambo, ca un Porche, ca nu stiu ce Ferrari e total tampita, scuze fanilor marcii,dar pur si simplu nu vad cum poti compara un Lambo stock, cu un GT-R modificat si turbo. Pai daca e vorba de asta. Luam frumos una bucata de coasca de Golf 2, una bucata motor 1.8 turbo, punte pe spate de 4motion si toate cele si mergem sa tabacim curul GT-R-ului de nu se vede. GT-R-ul e intr-o clasa cu alte masini sport, Aventadorul cu ale lui, iar Veyronul sta singurel in clasa lui. Ceea ce ma deranjeaza la cei care au comentat aici e faptul ca multi nu s-au urcat la volanul masinilor pe care le admira sa vada ce si cum, nu zic ca eu as fi facut-o, doar ca nu bat campii cu timpi si liniute facute de altcineva.
In fine, ambele masini sunt extraordinare si tot ambele sunt visul oricarui pasionat de masini. :). Era sa uit, ceea ce am zis e doar o idee, continuati sa va certati pentru nimic. :)

Radu. 21-07-12 16:45

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
Corect dar trebuie sa ne referim si raportul pret/performanta.
Pai un aventador stock e 400k.
Un gtr stock este 100k.
Hai, nu zic restul de bani pana la 400 de mii adica 300, dar cu o parte din banii astia ridici GTR-ul la un nivel la care alergi 'aventadoare' cum/cand si la orice ora vrei.

TURBOSS 21-07-12 17:00

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
hau hau hau eu cred ca trebuie sa schimbam numele site-ului in "forum.4stock.ro" daca nu mai sunt apreciate masinile umblate!

MihaiCsl 21-07-12 20:45

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
Quote:

Originally Posted by Radu. (Post 5110354)
Corect dar trebuie sa ne referim si raportul pret/performanta.
Pai un aventador stock e 400k.
Un gtr stock este 100k.
Hai, nu zic restul de bani pana la 400 de mii adica 300, dar cu o parte din banii astia ridici GTR-ul la un nivel la care alergi 'aventadoare' cum/cand si la orice ora vrei.

Un Aventador stock e vreo 260 de mii de euro, iar ultima versiune de GT-R nu e disponibila pentru piata europeana si de abia ala aproape atinge pragul de 100 k dar nu asta era ideea mea. Asa putem compara Aventador cu Veyron, iar un Veyron e vreo 800 900 de mii iar intre cele doua masini e diferenta de 301 cai frumosi.
Camd iti iei un Lambo, Bugatti, Porsche etc, nu platesti numai tehnologia, orele de munca ale inginerilor si tot asa, platesti si marca, mai precis, prestigiul acelei marci, de asta unele marci sunt mai ieftine desi cand vine vorba de productie, se cam bat cap in cap la tehnologie.
Parerea mea ca Nissan-ul are mai multa tehnologie utila ca un Lambo, dar mna, marca face totul.

boy_wonder 26-07-12 13:48

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
-> 4:50.

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube-nocookie.com/embed/5PONSr44IXE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Giully4u 26-07-12 14:07

Re: Nissan GT-R 35 vs Restul
 
Wow, inca foarte rapida.

L.E: La porsche ma refeream.


All times are GMT +2. The time now is 04:57.

- Copyright 2024 4Tuning