Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - cristi_iasi (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/159014-machete-lucru-cristi_iasi.html)

cristi_iasi 15-12-09 09:29

Machete in lucru - cristi_iasi
 
10 Attachment(s)
Salutare tuturor,

M-am decis sa imi prezint si eu machetele pe care le am in lucru, si sper sa va placa. Astept sugestii, critici (cu bun simt), si orice indicatie este bine venita.

Prima macheta pe o sa o expun este un HUMMER H2 Maisto la scara 1/18, pe care vreau sa il fac "BLING BLING"; am facut rost de un set de jante, care se potrivesc, am facut modificari la caroserie care inca nu sunt gata, si in final urmeaza sa devina un H2 Truck, cu subwoofer in portbagaj si multe altele.

Toate bune,
Cristi!:-)

Darius DMS 15-12-09 10:08

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
o sa arate demential.....bafta cu proiectul


p.s:de unde ai jantele??
p.s2:ce culoare o faci?

cristi_iasi 15-12-09 10:26

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
Salut,
In primul rand multumesc pentru aprecieri si urari!:-P

DARIUS:
Jantele le-am cumparat de la Madalyn Boss, acum jumatate de an cred..., iar ca si culoare vreau sa il fac Alb cu Rosu Perla, dar nu este batut in cuie acest aspect, o sa vad exact cand ajung la partea cu vopsitul.

Toate bune,
Cristi!;)

inchains0 15-12-09 11:09

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
.... hmmmm, se anunta ceva interesant, bafta multa, sper sa iti iasa asa cum doresti.
ca o parere, nu te supara, nu crezi ca ar fi aratat mai bine fara evazarile la aripi si praguri, adica sa fi adus la linie toata partea laterala, vad ca ai astupat clantele de la usile din spate si ornamentele alea de pe usi.
oricum, succes, asteptam rezultate. :peace:

cristi_iasi 15-12-09 11:33

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
Salut,

Mersi de aprecieri, iar legat de macheta, sa stii ca am luat in calcul si partea aceea cu aducerea la nivel, dar din cauza rotilor ca sunt mari, nu mai arata bine macheta, si a trebuit sa gasesc o solutie , care sa ii ofere un aspect cat mai placut. Oricum,:lol: o sa vezi cand termin cum arata, parerea mea e ca o sa arate foarte bine. Multumesc pentru sugestie ;)!

eddycdk 19-12-09 11:02

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
poze noi ceva?

cristi_iasi 21-12-09 14:43

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
9 Attachment(s)
Am revenit, astazi cu un BMW seria 5 la 1/18 realizat de Jadi Modelcraft, care o sa primesca o schimbare majora, un bodykit de BMW CLR500 by Lumma, sau cel putin asa imi doresc sa arata in final. Pun cateva poze cu ea, abia am inceput lucrul, am curatat-o de vopsea si am inceput kit-ul de caroserie.
Astept pareri, sfaturi si inca ceva, CINE MA POATE AJUTA CU UN SET DE JANTE PE AX DE 18" CUSTOM?:-)

Va salut,
Cristi!

bmwh548 21-12-09 14:48

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
Incearca sa mai lucrezi la evazarile spate...unghiul lor e prea "brusc" fata de original. Trecerea e mai lina la 1:1 decat ai facut pana acum; daca nu ma insel sunt si mai mici in latime in realitate.

cristi_iasi 21-12-09 14:56

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
1 Attachment(s)
Oricum aripile vin micsorate, dar in momentul asta le-am turnat asa pentru a putea sa le modelez, si oricum trebuie sa le mai incarc putin sa fie bombate, sa iasa la fel ca in poza asta. Am mult de lucru, asta stiu :lol:, dar o sa iasa frumoasa. M-am gandit si la culoare, o sa fie NEGRU MAT:shock:.

eddycdk 21-12-09 15:27

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
frumos proiect
trebuie mai micsorate evazarile insa

mario_eddy 25-12-09 22:59

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
frumos , sa vedem ce o sa iasa :lol: . din ce faci evazarile ?

cristi_iasi 26-12-09 09:34

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
Evazarile sunt facute din chit auto, si sunt "frecate" pana ies perfect.

Cristi.

vn-08-nen 04-01-10 17:25

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
Frumos M5 :> Fiind 1:18 ai putea incerca ceva leduri :) daca te pricepi ... bafta !

cristi_iasi 28-01-10 09:58

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
10 Attachment(s)
Salut all,

Revin cu o noua macheta in lucru, care trebuia sa fie gata de mult, dar cu frigul din ultima vreme, nu am mai avut conditii sa o lauiesc si sa sa inchei si asmblarea.. E un Mercedes 500 SL scara 1/18, dar producatorul nu il cunosc :shrug_no:. Atasez si si cateva poze cu ea inante de a intra la reconditionare. Mie imi palce foarte mult cum a iesit culoarea, si dupa parerea mea a schimbat complet infatisarea machetei.

Astept sfaturi, opinii si de ce nu, si critici!:lol:

Toate cele bune,

Cristi. ;)

larry 28-01-10 10:15

Re: Machete in lucru - cristi_iasi
 
Culoarea sti bine ca a iesit excelent:crazy: Eu astept sa o montezi, sa fie finalizata ;)


All times are GMT +2. The time now is 14:42.

- Copyright 2024 4Tuning