![]() |
Sweedish Powa' - un Volvo S60 de 360 CP
Sweedish Powa' - un Volvo S60 de 360 CP
Mai mult ca sigur ca nu va asteptati la un superb exemplar suedez sa genereze 360 CP si atata furie precum cel de mai jos. Caci da, destul de atipic, Volvo sunt cunoscute ca masini linistite, de familie, insa nu si exemplarul de mai jos. Bine, suedezul nostru are acte de Belgia, s-a nascut in 2002 cu o inima de 2.4L si 168CP. Apoi a trecut prin schimbari, multe schimbari. Intai si intai, proprietarul a umblat la jante, inlocuind modelul stock cu altele pe 19” RH AN Crosslines. Ah, bine, a mai mesterit el putin si la motor, s-a gandit mai bine si l-a schimbat, cu totul! Un 2.3L T5 a fost asezat in compartimentul motor, asezonat unei turbine Garrett GT2871R, unui downpipe Ferrita de 3”, o evacuare de inox completa, CAI de la K&N si un software de la MTE. In scurt timp, au urmat largirea aripilor si coborarea masinilor, pe motiv ca „are rau de inaltime”, un body-kit special de la Evolve si un „swap” de faruri si stopuri de la modelul cu facelift. La interior este o alta mancare de peste: tapiterie completa Alcantara intr-o culoare contrastanta griului metalizat, alaturi de un sistem audio Focal. Per total , masina arata bine, chiar foarte bine, modificata cu gust si fara exagerari, cu atat mai deosebita cu cat nu o intalnesti la orice pas. <embed width="444" height="365" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer" flashvars="jsonData=https://www.4tuning.ro/embed/album/id5788/w111.js&titluAlbum=Sweedish powa: Volvo S60&linkText=Vezi tot albumul&linkUrl=https://www.4tuning.ro/poze/Masini-Tunate-24/Sweedish-powa-Volvo-S60-5788.html&linkTarget=_blank" wmode="transparent" allowscriptaccess="sameDomain" bgcolor="FFFFFF" quality="high" src="https://www.4tuning.ro/external/swf/FourTuningEmbedableGallery.swf"></embed> |
Re: Sweedish Powa' - un Volvo S60 de 360 CP
Interiorul e superb, peste majoritatea maşinilor de serie, la care producătorii moderni pun prea mult plastic tare şi urât. A exagerat punând Alcantara în aceeaşi culoare pe praguri şi pe baza scaunelor, peste câteva luni ploioase îşi va dori să fi folosit culoarea neagră.
~Nautilus |
Re: Sweedish Powa' - un Volvo S60 de 360 CP
superba masina , interiorul este splendid.
2 lucruri le-as fi schimbat daca eram fericitul proprietar: - ceasurile de bord - alta culoare la exterior |
Re: Sweedish Powa' - un Volvo S60 de 360 CP
Nu credeam ca pot sa vad un volvo s60 atat de bine modificat.
|
Re: Sweedish Powa' - un Volvo S60 de 360 CP
este foarte frumos..am avut si eu unul de culoare albastru inchis prin fata blocului era splendid..dar s-a dus ..:(
|
Re: Sweedish Powa' - un Volvo S60 de 360 CP
E superba "racheta".
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:06. |
- Copyright 2026 4Tuning