Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Candidati grup foto (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto.html)
-   -   Fotografiile mele - cvic (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto/158703-fotografiile-mele-cvic.html)

cvic 07-01-10 18:06

Re: Fotografiile mele-cvic
 
5 Attachment(s)
De la revelion...probabil ca nu merg nici astea:sad:

cvic 07-01-10 18:12

Re: Fotografiile mele-cvic
 
9 Attachment(s)
:shock: ...iar cele cu motanu' sunt mai mult 4fun:lol:

DTH 07-01-10 18:23

Re: Fotografiile mele-cvic
 
Hmm ....nu vreau sa fiu rea dar multe din fotografiile de mai sus postate ...sunt inutile ...aici nu se cer poze fun cum te-ai exprimat tu , nu se cer nici poze super ultra artistice si profesionale , dar macar sa iti dai silinta sa ne prezinti ceva frumos nu 1000 de poze cu motanu in 10000 de poziti posibile ...si poze cu lumanarea aia ...ok , inteleg , dar cand le descarci in calculator te gandesti si tu ....ma , ce poza merita oare sa o urc pe forum ...

La pozele de pe pagina anterioara cu bradul , ai pus patru poze la fel , doua la fel cu bradul si doua la fel cu globul ....de ce ? Vad ca ti-au mai zis baietii pe aici ca nu e bine sa urci toate pozele din calculator aici , selecteaza si tu ceva frumos si o sa primesti si comentarii ...vad ca te plangi ca nu iti comenteaza nimeni pozele ...pei gandestete de ce ;)


Mai arunca un ochi prin alte galerii la alti useri sa vezi despre ce e vorba ;)

mitza mtb 08-01-10 22:26

Re: Fotografiile mele-cvic
 
Poza 1 nu reprezinta nik ..
Pozele 2,3 miscate
Poza 4 e prea " alba "
___________________________Prima serie

Nu inteleg ce ai vrut sa pozezi.. o icoana si o flacara ? .. si un motan ? :lol:.. st poze mai mult asa.. amintire personala cele cu motanul , nicidecum " artistice "
____________________________A doua serie

cvic 10-01-10 12:13

Re: Fotografiile mele-cvic
 
pai...eu...:-s...Cea cu , candela..era defapt nu pentru a reprezenta efectiv acel subiect..ci pentru a ma obisnui sa operez diafragma, expunerea si claritatea.Dar stiu ca gresesc.:sad:..sunt mai putin decat amator :rolleyes2dar...incerc

cvic 12-01-10 18:53

Re: Fotografiile mele-cvic
 
De obicei...se incepe cu teoria si apoi practica, pentru ca nu vreau sa pun poze proaste ...ci sa studiez putin si apoi sa...incerc....Asadar...credeti ca ma puteti ajuta cu teoria panningului..la nivelul aparatului meu..(reamintesc Benq C540)

semjke 12-01-10 20:41

Re: Fotografiile mele-cvic
 
Ai rasfoit putin pe aici?

Quote:

Originally Posted by D@N_NSL (Post 2571927)
iso setat pe auto, punct de focalizare pe centru, Af oprit si cam atat poti seta...apoi focalizezi pe masina si cand trece prin fata ta apesi pe declansator si in acelasi timp urmaresti masina...sper ca am explicat bine:D

Quote:

Originally Posted by MaD-Marius (Post 2921295)
Sfat pt panning ... pt inceput pana iti formezi mana .. incearca sa pozezi cu ceva mai mult zoom ... pune aparatul intr-un F mai mare ( un 16 18 sau chiar mai sus ) apoi seteaza-l la un 1/30 sau 1/100 (intre valorile astea - in functie de mediul ce te inconjoara ) apoi dupa ce ai setarile facute pozitioneaza punctule de focus pe masina apoi incearca sa mergi constant cu masina ... si apoi cand simti ca este ceea ce trebuie ... capteaza imaginea :)

Nu e complicat deloc. :)

shantzu 12-01-10 20:43

Re: Fotografiile mele-cvic
 
Ca sa faci urcari la VTM trebuie sa stii sa conduci macar...
Invata sa faci fotografii statice bune , incadrare , expunere etc si pe urma incearca sa faci panning si alte lucruri mai grele.

cvic 13-01-10 14:11

Re: Fotografiile mele-cvic
 
ok ok multumesc....poate voi incerca si daca iese ceva...voi posta

cvic 25-01-10 18:34

Re: Fotografiile mele-cvic
 
2 Attachment(s)
Am renuntat la panning,"shantzu" are dreptate:oops:,inca nu e momentul.In schimb am realizat cateva macro-uri...abstracte daca pot spune asa:rolleyes2

cvic 26-01-10 20:27

Re: Fotografiile mele-cvic
 
2 Attachment(s)
:arrow:

Wlad 26-01-10 20:30

Re: Fotografiile mele-cvic
 
:shock:bravo! ultimul set chiar imi place! ;)
hai ca se poate!

taz.frkz 27-01-10 09:24

Re: Fotografiile mele-cvic
 
inca mai ai probleme cu focusul.

mitza mtb 29-01-10 11:34

Re: Fotografiile mele-cvic
 
Poza 2 e frumoasa.. da un resize la 1024 .. :)

Ntzphotography 29-01-10 15:49

Re: Fotografiile mele-cvic
 
Ultimele poze chiar faine.Hai ca sunt tari! Asa mai departe ;)


All times are GMT +2. The time now is 04:25.

- Copyright 2024 4Tuning