Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - Alex_2012 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/158692-machete-lucru-alex_2012-a.html)

Alex_2012 13-12-09 15:34

Machete in lucru - Alex_2012
 
Salut!Sunt nou pe aici si as vrea sa tunez un ferrari enzo dar nu prea stiu ce sa ii fac :???:.Imi puteti da niste idei cam ce as putea sa ii fac??Pozele le voi pune maine pentru ca deocamdata nu iam facut poze:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

L4uR 13-12-09 16:26

Re: Machete in lucru - Alex_2012
 
enzo...merita doar o vopsea mai pretentioasa si ceva detalii pentru motor si interior...

Alex_2012 14-12-09 21:54

Re: Machete in lucru - Alex_2012
 
Mda,am stat bine sa ma gandesc,si nu il mai tunez cred ca il voi lasa asa ORIGINAL,fiind incepator trebuie sa incep cu ceva mai mic asa ca voi incepe cu un subaru la scara 1/43 si as vrea niste sfaturi.Cum sa cobor masina si cum sa fac lambo doors!

VENOX 14-12-09 22:11

Re: Machete in lucru - Alex_2012
 
Uite ca stii sa scrii destul de bine in limba romana :D

In alta ordine de idei, nu cred ca e cea mai fericita alegere scara 1/43, e prea mica si e mai greu sa lucrezi cu detalii mici. Incearca macar pe un 1/24. Cel mai bine, strangi si tu acolo 30-40 lei, te duci la un supermarket, cumperi prima macheta 1/24 care se incadreaza in pret si te apuci de ea. O singura chestie, nu te grabi, fa totul cu rabdare!

Alex_2012 14-12-09 22:15

Re: Machete in lucru - Alex_2012
 
Eu as incerca sa fac un tuning pe 1/24,dar mie frica sa nu o stric.Eu stau bine cu rabdarea si cred ca ar iesi ceva frumos.


All times are GMT +2. The time now is 11:39.

- Copyright 2026 4Tuning