Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Accident B-11-MYR FRONTAL (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/157822-accident-11-myr-frontal.html)

B-11-MYR 09-12-09 00:46

Accident B-11-MYR FRONTAL
 
10 Attachment(s)
8 decembrie 2009 povestea bmw-ului 325i B-11-MYR a luat sfarsit undeva pe bulevardul iuliu maniu (MASTER S.A)

sprinter 09-12-09 00:49

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
Tu ai fost norocosu care a dat in panou ala de langa brd? .... am trecut pe acolo si ma uitam dupa masina sa vad care a dat si in ce stadiu e ... ca la cum arata panou ala nu cred ca a iesit prea bine.... Victime ceva? sper ca nu a patit nimeni nimic... Eventual daca poti sa povestesti cum s a intamplat (nu era mare curba acolo, era foarte lina) si cum arata masina ar fi ideal...
Sanatate multa!

B-11-MYR 09-12-09 00:54

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 2874343)
Tu ai fost norocosu care a dat in panou ala de langa brd? .... am trecut pe acolo si ma uitam dupa masina sa vad care a dat si in ce stadiu e ... ca la cum arata panou ala nu cred ca a iesit prea bine.... Victime ceva? sper ca nu a patit nimeni nimic... Eventual daca poti sa povestesti cum s a intamplat (nu era mare curba acolo, era foarte lina) si cum arata masina ar fi ideal...
Sanatate multa!

Mergeam regulamentar pe banda I iar pe banda II un taranus cu un TIR am ajuns la jumatea camionului si mi-a taiat fata inchizandu-mi unghiult si strangandu-ma intre bordura si tir incercand sa evit impactul cu camionul....deoarece masina era joasa iar camionul ridicat riscam sa fiu calcat de rotile camionului direkt pe frunte zic eu...l-am atins in cauciuc dupa care am fost aruncat intr-o masina parcata iar din masina parcata direkt in stalp...din fericire victime nu au fost doar eu lovit usor la frunte si mici zgarieturi pe maini dar din nefericire zic eu ca masina e distrusa in proportie de 80% restul de 20% fiind restul masini care nu prea e avatiar(spatele)

sprinter 09-12-09 01:07

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
Imi pare rau.... bine ca nu ai patit ceva mai grav si ca esti intreg... masina da o dracu ca iei alta, e fier... o bagi la dezmembrat, actele pt recarosare ce ti mai iei de la asigurari si asta e... da e nasol ca ramai cu shocul ala... Multa bafta...

B-11-MYR 09-12-09 01:10

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 2874363)
Imi pare rau.... bine ca nu ai patit ceva mai grav si ca esti intreg... masina da o dracu ca iei alta, e fier... o bagi la dezmembrat, actele pt recarosare ce ti mai iei de la asigurari si asta e... da e nasol ca ramai cu shocul ala... Multa bafta...

Multumesc Frumos Bafta si tie si...mare grija ca sunt o gramada de ''soferi'' in trafic ;)

Gabi TAZ 09-12-09 08:21

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
si cel cu TIR-ul a oprit dupa accident?

brownshark 09-12-09 08:37

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
o faci p asigurarea d la TIR,

KAY_ 09-12-09 08:43

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
O face , daca e orice in afara de Astra

daman 09-12-09 13:27

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
ai avut si un pic de viteza ca prea e facuta de comanda .acum asta e.bine ca esti sanatos ca masini se mai gasesc.

B-11-MYR 09-12-09 13:40

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
Quote:

Originally Posted by Gabi TAZ (Post 2874594)
si cel cu TIR-ul a oprit dupa accident?

normal cel cu tirul a vrut sa fuga dupa accident dar mai era in spatele nosru un tovaras de-al meu cu un opel astra si s-a dus si l-a blocat s-a pus in fata lui si a pus frana

brownshark 11-12-09 14:55

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
foarte bine ca l-ati prins, daca vrei PM-me, am toate piesele pt masina si decontare directa cu asigurarea, nu p banii tai

gelu_r 11-12-09 21:25

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
si acum cat iti da asigurarea lui???

sper ca nu e astra sau carpatica ca iti poti lua la revedere :D

eu sunt cu pisica aia roz , daca mai ti minte acum 2 saptamani la valea lunga.

B-11-MYR 11-12-09 21:57

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
Quote:

Originally Posted by gelu_r (Post 2883105)
si acum cat iti da asigurarea lui???

sper ca nu e astra sau carpatica ca iti poti lua la revedere :D

eu sunt cu pisica aia roz , daca mai ti minte acum 2 saptamani la valea lunga.

da nasule te stiu :)))

Bmw_Rulllzzz 11-12-09 22:15

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
bine ca nu a patit nimeni nimic. dar din ce se vede in poze, careva a dat cu capul de parbriz? daca tiristul avea asigurare la euroins sunt foarte slabe sansele sa-ti recuperezi banii.

Guwy 11-12-09 22:26

Re: Accident B-11-MYR FRONTAL
 
Nu inteleg atat porcaria asta cu asigurarile , atunci pentru ce le mai platim daca nu suntem despagubiti s-au eventual sa acopere reparatiile celui pe care l-am lovit ?
Eu va spun sincer ... daca mi-ar lovii unu masina , imi da asigurarea si ma duc la ei sa imi spuna ca nu imi da banii le arunc sediul in aer !
Eu chiar nu vad rostul lor daca nu folosesc la nimic ... atunci hai sa mergem toti fara :D si gata .


All times are GMT +2. The time now is 18:12.

- Copyright 2026 4Tuning