Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Camaro īn piele de BMW de epoca (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/157415-camaro-piele-bmw-epoca.html)

CyberCSX 07-12-09 00:07

Camaro īn piele de BMW de epoca
 
6 Attachment(s)
Ca sa fiu sincer nici nu stiu unde sa īncadrez "strutz-o-camila" asta.
La chici, curiozitati unicat sau la masini modificate.
Am gasit-o īntīmplator īn oferta pe MOBILE.DE si am ramas cascat cīnd am vazut minunea si sincer sa fiu, rau n-arata :D

La baza sta un Chevrolet Camaro din 1980 cu 173 CP īn V 8, are peste 100.000 rulata si e automata transformat optic īn BMW 327, este omologata si īnmatriculabila fara probleme.

Oricum, panarama asta are un potential de tuning enorm. Se poate face si mai mult din toate punctele de vedere.

Uitati-va si voi ce a reusit posesorul sa faca si dati-va cu parerea:

26WRC 07-12-09 00:14

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
penibila si ideia si executia

CyberCSX 07-12-09 00:22

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
Si cam scump peste 15.000 EURO cīt vrea pe ea.
Daca ar fi lucrata mai īngrijit, motorul ala tunat asa cum trebuie ca potential are hardomnului sa scoti si 350 de cai din el, ar mai merge dar asa....... nici vorba.

Posesorul e īn LEIPTZIG, oras pe fostul teritoriu RDG. Daca facea Camaro-ul cu optica de Trabant, poate avea mai mult succes. :D

Oricum idea nu e rea.
Ma gīndesc oare cum ar arata daca asi lua un Corvette Stingray si sa-i pun botu si curu de Dacia 1300 sau si mai bine botu si curu de Dacia 500 LASTUN.
Ar aduce 25.000 EURO pe MOBILES.DE ? :D :D :D :D

Mustang 07-12-09 07:52

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
Bot patrat... spate rotund.... per total - oribila.

Nautilus 07-12-09 08:54

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
Kitschul c--ului. Spatele rotund ca de Mercedes 300 "Adenauer", roțile concave tipice de mașină din anii '80, botul undeva īntre BMW 327 și BMW 502 fără să semene cu niciunul și mult prea mare, cabina joasă, exact opusul anilor 1930 cānd se căutau acoperișuri cāt mai īnalte, parbrizul și luneta panoramice demne de un Cadillac din anii '50, semnalizatoarele puse strāmb și farurile īi dau un aer plāngăcios de cățel Basset, la interior nu s-a umblat, dar se potrivește ca nuca īn perete cu restul. Un cocalaro-mobil :D

~Nautilus

CyberCSX 07-12-09 09:21

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
Chiar ca ar trebui un admin sa ia topicul sa-l bage la chici.
Am facut o greseala ca am bagat "minunea" asta īntr-un topic nou la modificate.

brownshark 07-12-09 09:44

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
cu semnalele , fix puse aiurea, se gaseau sigur unele rotunde d pus p aripi.
capota are o cocoasa cam aiurea in fata.
per total e putea si mai bine, poate urmatoarea.
e usor sa demolezi in 3-4 randuri munca altuia....ar fi corect sa stim si cat timp a muncit la ea , cu ce costuri.
avand in vedere ca greselile se pot repara relativ usor, eu il admir pt volumul d munca depus, persevrenta, poate citeste si p aici si urmatoarea iese mai bine. il asteptam...

CyberCSX 07-12-09 09:56

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
Nu cred ca e capabil sa citeasca pe aici deoarece nu cred ca stie romāneste.
sus īn primul posting de deschidere este linkul spre MOBILES unde tipul o ofera īn vīnzare. Īncearca sa-l contactezi īn engleza, sa vedem ce-ti raspunde. Poata īti da mai multe amanunte.

Daca ar fi mai ieftina oferta, sa zicem asa..... 2000 - 3000 EURO, poate ma-s īnfige s-o iau deoarece cum am spus, "strutz-o-camila" are potential si m-as īncumeta sa fac ceva mai bun din ea dar la pretul asta, cu 15.000 EURO, iau alt ceva daca ar fi sa fie, sa fac o astfel de investitie.

brownshark 07-12-09 10:04

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
tu, fiind intr-o tara civilizata, cu nenumarate oportunitati, ar fi chiar absurd sa arunci banii aia p asa cva.
omu' e un mester care a aruncat undita, poate prinde vreo victima.
e valabil si la voi.

CyberCSX 07-12-09 10:35

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
1 Attachment(s)
Normal.
Ce ma amuza īnsa, e faptul ca nu numai īn tara exista fel de fel de strutz-o-camile din astea care mai de care mai amuzante, care se mentin īnsa īn anumite limite tolerabile, dar si aici iar aici, cīnd īi apuca............īi tine bine ca trec cu mult de limita grotescului tolerabil :D

Nu stu ce asi faca daca asi vedeao live pe undeva sau so vad e autostrada dar cred ca nu mas putea abtine si mar bufni rīsul :lol: :lol:

Oricum, cred ca m-am prins ce a vrut asta sa faca ;)

Asta s-a inspirat 100% de la EXCALIBUR care bazeaza pe CADILLAC (vezi poza) unde s-au schimbat la Cady tot asa botul si spatele īn retro look.
El o fi vrut sa faca dintr-un Camaro acelasi lucru dar cu optica retro europeana dar e departe rau de calitatea unui Excalibur.

brownshark 08-12-09 21:44

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
dom'le, omu' atat a putut, atat a facut....
poate p a doua o face mai bine.
oricum, corect & cinstit, cva munca la greu a bagat.
acu', ...de gustibus... , dar asta e dja altcva...

CyberCSX 08-12-09 22:24

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
M-ai īnteles gresit.
N-am nimic cu gusturile lui. Am spus defapt ca masina are mult mai mult potential dar ma deranjeaza ca a facut lucru de mīntuiala. E finisata ca o toba facuta din topor si la conditiile tehnice de aici ar fi putut sa faca o bijuterie super finisata.
Sa nu uitam si interiorul care a ramas o ciomaga de camaro īn visinu spalacit ORIBIL.
lucrarea nu este deloc finisata, bara din spate nu se potriveste cum trebuie, vopsita o fi cu aspiratorul, partile cromate sīnt ne-tratate, jentile sīnt Pioneer USA din cele mai ieftine si oribile de 15 x 10 si..... lista poate continua.

aici ar fi trebuit niste 19x15 pe spate, 19x10 pe fata daca nu 15 x15 pe spate si 15 x10 pe fata, ax cardanic scurtat ca sa aiba gume de 475 loc pe spate, jenti de aluminiu, finisajele facute cum trebuie, un imitat de interior de epoca cu tehnica moderna etc.

Ca sa īntelegi mai bine la ce ma refer unita-te la VOLGA ASTA pe tehnica de BMW.
Asta se poate numi lucrare de nota 11 cu felicitari si neamtzu pe pariu ca are la dispozitie posibilitati tehnice mai bune ca rusul.

brownshark 08-12-09 22:32

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
nici nu ma uit pt ca o stiu mai bine ca tine, d data asta rusul a avut 500.000 in plus fata d neamt...google search might help...

CyberCSX 08-12-09 22:37

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
Nu este vorba de bani aici ci de disponibilitati tehnice.

Aici cel putin, fiecare care face ceva face cu propriile lui mīini (ca īn Romānia) si nu fuge la proxima firma, trīntind un teanc de sutare pe masa urmat de textul (textele) VREAU SA FACI sau VREAU SA AM dupa care se duce acasa si asteapta pica para malaiata masina gata facuta asa cum e īn cazul rusului cu ale lui 500.000.

Asta īncepe pe aici de la restaurari 1:1 pīna la replicante de film gen Knight Rider - KITT si DeLorean - Back to the future.

Strainger 08-12-09 23:10

Re: Camaro īn piele de BMW de epoca
 
e loc si de mai bine, e cam facuta treaba din topor
Ps: Volga aia e criminala


All times are GMT +2. The time now is 19:34.

- Copyright 2024 4Tuning