Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Constanta (https://forum.4tuning.ro/35-constanta.html)
-   -   Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe (https://forum.4tuning.ro/35-constanta/1573-monden-constanta-stiri-monden-evenimente-barfe.html)

CT-84-DiN 08-03-06 09:42

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
Quote:

Originally Posted by cocosulx
Oricum nu avetzi nici o treaba,mai ales tipul care munceste cred ca la paine si face curse in ficare zi de la fabrica la magazine sa aprovizioneze.99% dintre voi nu avetzi nici o treba santetzi plecati cu zdranganica.Voi stiti ca masina merge cand pui cheia aia in gaurica si o intorci , catzi dintre voi stiti ce e aia segment si ce rol are sau de ce turbo suflanta nu merge la turatii mici.Santeti niste varza care au doar prosti in cap...
Aia cu masini pizdoase ies doar cand le fruiera musca si dacile amarte loate de la parinti in timp ce dorm, sau poate la servici.
Catzi dintre voi si-au loat masina pe banii propri castigati prin munca, stiti sa faceti katerinca si sa faceti prosti pe altii....
Ba daca vreti tuning mai cresteti un pic si dupa aia...
Masina mea Renault 21 Turbo.
O masina ieftina pe care am dat 35 de milioane de la un smecher care ramasese fara bani.Apoi am fost anul trecut prin afara si mi-am loat un chip nou de la niste prieteni care mi l-au si pus pe un alt calculator de renault,
genti, praguri noi facute la mesterii de fibra de sticla care faceau barci si isi scoteau oki ca sa le mai dau o suta de mii.Piese din dezmembrai si motor refacut complet + o instalatie de NO2(nu nos :) dar deocamda e goala butelia.Restu' un jaf de pioneer si boxe ciordite din afara si trimise prin colet eurolines la fel ca si alte chestii.Evacuare cu 2 tobe finale facute de un mester care lucreza la un santier naval si facute cu inox care se foloseste in instalatiile de acolo fiind mult mai bun, si toata evacuarea facuta din inox.
Si cam astea ...Bine masina avea din fabrica 175 de cai dar cred ca acum sau mai inmultit (cu aceeasi bani iti cumperi o dacie la mana doua din 2000( si o rupi 3 zile si dupa aia moare....
Bafta

Am vazut si eu filmu asta aseara....misto... ce pot spune :twisted:

Sunt chiar curios cum arata aceasta barca cu motor turbo

cocosulx 08-03-06 10:01

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
In realitate costa ceva mai mult a avut niste datorii si am putut fixa pretul pe nashpa cu notarul si avocatul....

ERY 08-03-06 10:06

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
Am inteles....dar pt masina nu trebuie sa te duci la notar sau avocat..in fne voi va stiti treburile. Oricum..masini modificate exista in Constanta... si nu una ci mai multe....si cand zic modificate nu ma refer la spoilere, fibra sau alte adaugiri de genul asta ci la modificari radicale in structura masinii....daca ai cunoaste acesti oameni de care iti spun ti-ai da seama ca este adevarat. Si un tuning adevarat nu il faci cu bani putini. Depinde ce intelegi tu prin tuning bineinteles. Dar ca sa iti faci o idee....un kit turbo pt masina mea costa 7.000 de euro....un sistem de franare racing 2.500 e, o evacuare completa 1.500 e, un kit de admisie 250 e...si astea sunt preturi medii.

kalvin77 08-03-06 10:14

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
wow ... ma las de tunning, sau ma apuc de chestii dubioase.n-am de unde sa scot ataatia bani din munca cinstita nici s ama tai :))

ERY 08-03-06 10:17

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
Depinde ce muncesti....poti sa scoti si mult mai mult :)

kalvin77 08-03-06 10:37

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
Muncesc destul de modest... dar sa stii ca ma multumesc cu cat am. e bine asa. fiecare cu posibilitatile lui.

ERY 08-03-06 10:44

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
Asta e alta discutie... doar spun ca exista si locuri de munca in regula si foarte bine platite.

kalvin77 08-03-06 10:47

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
Quote:

Originally Posted by CT-81-ERY
Asta e alta discutie... doar spun ca exista si locuri de munca in regula si foarte bine platite.

Ai perfacta dreptate!

needBrain 08-03-06 11:07

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
eh,tot o sa vina XZIBIT prin coiciu.poate atunci ne tunam si noi masinile

ERY 08-03-06 11:09

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
Setule...ca mai face masina ??

CT-84-DiN 08-03-06 11:09

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
Quote:

Originally Posted by kalvin77
Ai perfacta dreptate!

Chiar undeva la 133.000 euro (net)/ luna 8) (cel mai mare salariu din romania din 2005)

cocosulx 08-03-06 11:29

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
Ala cu chitul de tobe cu 1500Euro.Hai vrei sa iti fac eu unu la 500 de euro complet cum am eu , de fapt am sa iti arat prima data o toba si daca nu iti place te duci si iti iei tu deala de o sa iti cada dupa un an ,... lunea viitoare imi face un mester sa vand pe aicea si sa o vezi si tu... tzi-o dau ieftin ....
:)(complet din inox,pana si sudurile)
Bafta

cocosulx 08-03-06 11:35

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
vezi ca are la techerghiol niste frane , discuri aerisite ,adevarate de vanzare pe un chrisler turbo, ai sa plangi langa ele ....le iei pe ale si iti spun ca o sa iti ajunga ...

ERY 08-03-06 11:37

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
Da mah.... lasa ca asa imi fac la Borla la Pitesti cu 350 de euro, custom made si este si firma.... si daca o sa imi cada mie evacuare injen sau supersprint dupa 1 an.... lool

CT-87-ADY 08-03-06 11:52

re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe
 
cocosel... vino si tu pe la sala sporturilor intr`o seara sa`ti vedem si noi bestia dak se poate...
la +180CP ar trebui sa fuga destul de bine
Ce zici? accepti invitatia?


All times are GMT +2. The time now is 03:11.

- Copyright 2024 4Tuning