Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Masina mea ! Espero 1.5 GLX (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/157069-masina-mea-espero-1-5-glx.html)

Cucotzu' 22-03-10 02:58

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
sssssssseeebbbbyyyyyy!!!!! ceva noutati ... nimic nou sub soare???:?:cum merge cu manuirea "covrigului"? :lol:

ss_seby 12-04-10 21:24

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
4 Attachment(s)
pozele dupa chituire:D nu am apucat sa fac poze

mike-fullspeed 12-04-10 23:07

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Ai chituit asa perte rugina?? cred ca ai duratat inainte rugina si ai petecit pe unde era nevoie, ca altfel dai banii degeaba pe vopsea!

ss_seby 13-04-10 12:26

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Mike am duratat intai rugina si dupaia am petecit pe unde era nevoie:D in postul unde sunt pozele se pare ca nu am terminat propozitia si am postat din greaseala ;;)

mike-fullspeed 13-04-10 22:37

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
O faci tu sa ai dus-o la un vopsitor??? Te intreb ca ma uitam la chitu ala si parca e dat cu mana, in nici un caz cu tzipla.. si parca e dat in bataie de joc....

ss_seby 15-04-10 21:33

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Quote:

Originally Posted by mike-fullspeed (Post 3275652)
O faci tu sa ai dus-o la un vopsitor??? Te intreb ca ma uitam la chitu ala si parca e dat cu mana, in nici un caz cu tzipla.. si parca e dat in bataie de joc....

Mike eu am facuto si la vopsire crek o sa o duc la un vopsitor:-? tata a pus chitu :"> nu ne pricepem mai deloc:) mersi oricum de observatie:):)

mike-fullspeed 15-04-10 22:10

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Am observat pentru ca ma ocup cu asa ceva....

andi_cimpean 23-04-10 15:14

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Lasă că nici înainte nu a fost vopsită calumea.
Au fost murdărite şi bandourile.

Dacă tot ai dat chit peste rugină, puteai să foloseşti un chit cu fibra de sticlă. Este namaipomenit ăla.

P.S. Nu spune că ai curăţat de tot rugina înainte să dai cu chit, pentru că nu te cred :p.

ss_seby 16-05-10 00:18

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Spre uimirea ta chiar am curatit de tot rugina...si am dat cu chit..dar apoi au venit ploile si a iesit iara rugina p** ma si enerveaza. Deocamdata numai merita nimic masina . mai spre vara sa se duca perioada cu ploile, sa gasesc si eu un loc unde sa ma angajez sa fac ceva bani sa zboare toti in ea sa fie si ea cat de cat pe linia de plutire , pentru ca acum este sub linia de plutire!

mike-fullspeed 16-05-10 00:22

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Quote:

Originally Posted by ss_seby (Post 3363217)
Spre uimirea ta chiar am curatit de tot rugina...si am dat cu chit..dar apoi au venit ploile si a iesit iara rugina p** ma si enerveaza. Deocamdata numai merita nimic masina . mai spre vara sa se duca perioada cu ploile, sa gasesc si eu un loc unde sa ma angajez sa fac ceva bani sa zboare toti in ea sa fie si ea cat de cat pe linia de plutire , pentru ca acum este sub linia de plutire!

Pai daca o curatai cum trebuie nu avea voie sa iasa iar rugina la prima ploaie!

ss_seby 16-05-10 01:27

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Poi daca nu ma pricep am facut si eu ceva mai ieftin si scutit de bani , facut de mine. Nu prea am prieteni care sa se priceapa si sa ma ajute si cei care ii am...nu stiu mai multe decat mine:D asta e merge si asa .

mike-fullspeed 16-05-10 10:26

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Da dar e pacat ca dai niste bani pe vopsea si nu o sa te tina nici macar un an! Bafta!

ss_seby 16-05-10 10:56

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Ai dreptate mike...dar ce sa fac asta e:) ma descurc si asa , deocamdata nu am finante chiar deloc sa ii fac ceva mai bine si cum am zis mai sus, sa vina vara si mai vedem. Noroc!

ing3r 16-05-10 14:25

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Pai decat sa faci treaba jumatate si sa o lasi netermintata, si banii aruncati, mai bine mai strangi un pic si faci treaba cum trebuie. Si eu am problema asta, dar vreau sa o fac cum trebuie, nu carpeala!
Deci...ia aminte!

ss_seby 16-05-10 21:41

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Quote:

Originally Posted by ing3r (Post 3364253)
Pai decat sa faci treaba jumatate si sa o lasi netermintata, si banii aruncati, mai bine mai strangi un pic si faci treaba cum trebuie. Si eu am problema asta, dar vreau sa o fac cum trebuie, nu carpeala!
Deci...ia aminte!

Da ing3r o sa iau aminte , asta si fac acuma strang bani ca sa fac ceva calumea . Aaa si apropo am si eu o intrebare :-? ar merita sa iau un espero sh din germania sau altundeva si sa transfer piesele pe al meu ?


All times are GMT +2. The time now is 16:40.

- Copyright 2024 4Tuning