Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Masina mea ! Espero 1.5 GLX (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/157069-masina-mea-espero-1-5-glx.html)

ss_seby 07-12-09 16:05

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Quote:

Originally Posted by RD-Woo (Post 2869393)
Din ce an ziceai ca-i masina?
are ABS, fiind varianta GLX? o poza cu plansa de bord?

Slaut ! masina e din 1996 ABS nu are , iar poza cu plansa de bord o sa ii fac cand gasesc cititoru de card :)

ss_seby 08-12-09 21:17

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
5 Attachment(s)
Poze noi ! seara si ploua . si poze cu plansa de bord (scuzati mizeria din inautru si prafu) o sa fac cat de curand curat in el :)

Rob3rt_espero 08-12-09 21:24

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Nu este nici o diferenta din cate vad la plansa de bord si ceasuri.

ss_seby 08-12-09 21:26

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Pai robert am zis eu ca e ceva modificat la plansa de bord ? RD-WOO a zis ca sa pun o poza cu plansa de bord , si asa am facut . AA ca o sa urmeze da , dar nu cine stie ce :) inele de aluminiu vreau si sa ii fac toate luminile albe :) cam atat .

Rob3rt_espero 08-12-09 21:28

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Pai nu am facut nici o observatie...si eu eram curios daca este vreo diferenta !

ss_seby 08-12-09 21:31

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
da am inteles si eu iti spuneam de ce nu este :) si in plus NU E BANI si de aceea nu am nimic :)

Dany_1987 08-12-09 23:28

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Salut, frumoasa masina si intretinuta sa o stapanesti sanatos, apropo masina are gaz pe ea nu ?



https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...ctruction.html

mike-fullspeed 09-12-09 09:36

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Normal, intre GLX si CD nu e nici o diferenta, doar de motor. GLX - 1,5 16... CD -1,8 Acum depinde cum au venit, sau cum au fost comandate, cu abs sau air-bag, sau fara!

ss_seby 09-12-09 14:36

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
[QUOTE=Dany_1987;2873942]Salut, frumoasa masina si intretinuta sa o stapanesti sanatos, apropo masina are gaz pe ea nu ?

Slaut , mersi mult si tu ai o masina frumoasa si intretinuta , da am gaz pe ea ca nu se poate dupa mine mananca destul de mult 12 - 13 in oras .

Dany_1987 09-12-09 23:40

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Slaut , mersi mult si tu ai o masina frumoasa si intretinuta , da am gaz pe ea ca nu se poate dupa mine mananca destul de mult 12 - 13 in oras .[/QUOTE]


Eu am motor 1.5 DOHC 16v pe a mea de aia te-am intrebat de gaz, nu prea e normal sa-ti manance atat de mult si plus de asta gazul scade viata motorului, a mea consuma in oras maxim 12 si alergata la drum nu sare de 8-9 maxim si la fel alergata peste 120 km/h...

ss_seby 10-12-09 17:52

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
A mea are si ceva probleme la motor , adika nu trage deloc cum trebuie si multe alte cele se aude un sunet de parca ar fii diesel sau o dacia 1310 forjata rau , si nu stiu ce are , si astept sa mai strang bani ca sa o duc la un mecanic bun sa se auda si ea a daewoo nu a Aro sau dacia din `80 si apoi mai vad daca ii demontez instalatia sau nu .

mike-fullspeed 11-12-09 01:57

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Pot fii mai multe cauze la motor de se aud zgomotele alea... Daca vei avea nevoie de ajutor te ajut cu cea mai mare placere.. :D Ca tot suntem din Craiova

ss_seby 11-12-09 19:34

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Mersi pentru ajutor , cand o sa ma apuc sa fac la ea sa o imbunatatesc si sa scap de zgomotele ciudate (cand o sa am bani) am sa te anunt . Mie imi zisa un taximetrist ca si la el se auzea la fel si zisa ca la el era de la culburatori sau cum so scrie ca nu stiu exact , acuma eu nu stiu daca asa e si la mine:-?

Andutu TZH 11-12-09 20:53

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Quote:

Originally Posted by ss_seby (Post 2879068)
A mea are si ceva probleme la motor , adika nu trage deloc cum trebuie si multe alte cele se aude un sunet de parca ar fii diesel sau o dacia 1310 forjata rau , si nu stiu ce are , si astept sa mai strang bani ca sa o duc la un mecanic bun sa se auda si ea a daewoo nu a Aro sau dacia din `80 si apoi mai vad daca ii demontez instalatia sau nu .

Pot sa fie mai multe,compesatori,culbutori,axa,piston etc.Ca sa iti dai seama daca e culbutor pune o surubelnita pe capacu unde bagi uleiul si pui urechea pe surubelnita si ar trebui sa iti dai seama daca este culbutor;)

ss_seby 11-12-09 20:56

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Quote:

Originally Posted by Andutu TZH (Post 2882849)
Pot sa fie mai multe,compesatori,culbutori,axa,piston etc.Ca sa iti dai seama daca e culbutor pune o surubelnita pe capacu unde bagi uleiul si pui urechea pe surubelnita si ar trebui sa iti dai seama daca este culbutor;)

Salut andutu , mersii de informatii o sa fac ceea ce ai spus , si daca nu e asta vad eu ce oi mai face , apelez la Mike poate ma ajuta el ca a fost un domn si sa oferit sa ma ajute.


All times are GMT +2. The time now is 11:26.

- Copyright 2024 4Tuning